Przyjeżdżali tu szukać spokoju, dzi¶ miasteczko to ruina. Fotograf wrócił tam z ludĽmi

Pożary w Kanadzie

Pożary w Kanadzie AP

Podziel się

Na zdjęciach fotoreportera AP widać zrujnowane ulice miasteczka Boston Flats i szkielety zaparkowanych przy niej aut. Ludzie przyjeżdżali tu w poszukiwaniu spokojnego, na poły wiejskiego życia, często na emeryturze - opisywał portal CBC. I znajdowali je. Do czasu.

Już kolejny tydzień mieszkańcy Kolumbii Brytyjskiej walcz± z niszcz±cymi pożarami. Do akcji skierowano tysi±ce strażaków. Ł±cznie w Kolumbii Brytyjskiej już prawie 37 tysięcy osób zostało ewakuowanych. Kiedy ogień przyga¶nie, wracaj± i płacz± na pozostało¶ciach swoich domów. Z dorobku całego życia często nic nie zostało.

Rozprzestrzenianiu się ognia sprzyjał wiatr, a panuj±ce w Kanadzie upały s± największe od ponad 50 lat. Od pięciu lat panuje tam susza. Przyczyn± większo¶ci z nich były uderzenia pioruna podczas tzw. suchych burz, w których wyładowaniom atmosferycznym nie towarzysz± opady deszczu.

Wszystkie zdjęcia
Komentarze (24)
Przyjeżdżali tu szukać spokoju, dzi¶ miasteczko to ruina. Fotograf wrócił tam z ludĽmi
Zaloguj się
 • abemus

  Oceniono 1 raz 1

  z czego oni robi± tam domy? chałupy popalone, a tuje przed domami całe...

 • Gosia Kana

  Oceniono 3 razy 1

  Zniszczenia ogromne ale ofiar w ludziach nie ma. Dzięki dobrze zorganizowanej akcji informowania i ostrzegania wszyscy, jak dot±d, zdołali się ewakuować na czas. Niestety, pożary się dalej rozprzestrzeniaj± a czę¶ć z nich została spowodowana przez ludzi, np. wyrzucaj±cych niedopałki przez okna samochodu...

 • pocalujta_wujta

  Oceniono 9 razy 1

  Gosc pisze artykul na temat o ktorym nie ma pojecia. Wpadnil tu sloneczko za ocean i po podrozuj to moze sie czegos dowiesz. Tlumaczenia i przedruki niekoniecznie mowia prawde. Po pierwsze te bledy a po drugie logicznie nie trzyma sie kupy. Od 50 lat to nie rejestrowano temperatur - bez przesady, ale to rzadka statystyka a to co mowia ludzie to nie statystyka. Poza tym zwykle w tereanch morskich wysokiej temperatirze towarzyszy parowanie czyli wysoka wilgotnosc. W Kalifornii i Nevwadzie sa bardzo suche miejsca i gorace (Dolina Smierci), ale tam sie nic nie zmienilo bo takie byly od zawsze.

  Prawdopodobnie mamy do czynienie z tlumaczenie tekstu jakiegos aktywisty "ocieplarniowego"

 • pigeon_shit_dust

  0

  Ci co sie poubezpieczali wyjda na tym superancko do przodu, przynajmniej finasowo. Jak nowojorczycy ktorzy przeszli huragan Sandy. Nawet ci co nie bylu ubezpieczeni dostali kase na odbudowe od nas, podatnikow.
  Co pare lat woda, ogien niszcza ludzion caly dobytek a jakos nikt stamtad nie ucieka. Odpbudowuja sie i spokojnie czekaja na kolejny katalkizm.

 • 1234qwerty

  Oceniono 2 razy 0

  Może mniej na rakiety a więcej na duże samoloty ga¶nicze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje