Łańcuch Światła w całej Polsce. Tak Polacy protestowali w obronie sądów

Łańcuch Światła - protest przeciw PiSowskim ustawom odbierającym sądownictwu niezależność od władzy. Warszawa, 16 lipca 2017

Łańcuch Światła - protest przeciw PiSowskim ustawom odbierającym sądownictwu niezależność od władzy. Warszawa, 16 lipca 2017 Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta

Podziel się

Przed Sądem Najwyższym i w przed sądami w wielu miastach Polski odbyły się manifestacje pod hasłem 'Łańcuch Światła'. - To jest inna demonstracja niż ta, na których byliście w ten weekend. Chcemy, by to był czas zadumy i spokoju. Pomyślmy o tym, co my możemy robić i o tym, co dzieje się obecnie w Polsce - mówiła na scenie organizatorka wydarzenia.

Wszystkie zdjęcia
Komentarze (615)
Łańcuch Światła w całej Polsce. Tak Polacy protestowali w obronie sądów
Zaloguj się
 • przemo 00114

  Oceniono 90 razy 64

  Jest nadzieja w narodzie.A teraz pytanie do troli z PiS.Jak byscie czuli się żyjąc w państwie gdzie taką władze jaką będzie miało PiS nad sądami by miała partia np skrajnie lewicowa, z ich pomysłami na temat, aborcji, eutanazji?Tu chodzi o zasady a nie o partyjniactwo.Obudzcie się ,również zwolennicy PiS bo będzie za póżno.

 • kaminmal

  Oceniono 70 razy 48

  Mnie tylko zastanawia jedno- dlaczego, jeżeli te komentarze trolli, są niby od "prawdziwych" obywateli, dlaczego oni się tak strasznie katują czytając GW?
  Ja nie zaglądam do Gazety Polskiej i naprawdę nic mnie nie obchodzi co oni piszą. Tak samo jak nie oglądam TVP- nie istnieje dla mnie

 • ibrylowska

  Oceniono 60 razy 38

  Brawo, nareszcie Polacy się obudzili i stają w obronie sędziów. To co wyprawia PIS to jest "robienie Polaków w konia". Pytam , jakie kwalifikacje ma Kaczyński czy Ziobro i w czym zawinili sędziowie Sądu Najwyższego, żeby skracać im kadencję?. To wszystko to jest próba całkowitego rozmontowania trójpodziału władzy w Polsce i dążenie do obsadzenia stanowisk ludźmi kompletnie nieprzygotowanymi do objęcia wysokich stanowisk, tak jak zrobiono to z Trybunałem Konstytucyjnym. Ani Kaczyński, ani Ziobro nie mają prawa i kompetencji uzależniać Sąd Najwyższy od sejmu i ministra sprawiedliwości bo to jest łamanie konstytucji. Na to zgody nie ma, miarka się przebrała i trzeba walczyć z kilką kościelną o. Rydzyka i PIS, która robi pośmiewisko z naszego kraju na cały świat, a celem jest wyprowadzenie Polski z UE.

 • honkers

  Oceniono 45 razy 35

  Kaczyńskimu i Macierewiczowi te demonstrację wiszą bo i tak mają zagwarantowaną emeryturę w rublach...

 • julia.gewitter

  Oceniono 45 razy 33

  Historia zna taki przypadek, kiedy ok 90 lat temu pewien nieudacznik zawlaszczyl wszystko. Jak to sie skonczylo-wiemy.

  Dzis w Polsce pewien nieudacznik, bez rodziny, zony, jak tamten, probuje zawlasczyc wszystko. Drugi nieudacznik, ktory ledwo zdal egzamin zawodowy, teraz reformuje sadownictwo. Zal ze w tym narodzie jest tyle miernot i nieudacznikow, ktorzy popieraja tego nieudacznika.

 • przemo 00114

  Oceniono 43 razy 31

  Jest nadzieja w narodzie.A teraz pytanie do troli z PiS. Czy chcielibyście życ w kraju w którym taką władze jaką będzie mieć niedługo PiS miała inna partia np jakaś skrajnie lewicowa?Jak byście czuli się jako szary obywatel żyjąc w takim państwie, gdzie np skrajna lewica by miała władze nad sądami z ich pomysłami na temat aborcji, eutanazji itd?Tu chodzi o zasady a nie o partyjniactwo.Obudżcie się rodacy popierajacy takze PiS bo będzie za póżno.

 • rozterka47

  Oceniono 36 razy 26

  a gdzie to dzisiaj był "antysystemowy " Kukiz ?
  przecież system wraca milowymi krokami
  czyzby znowu chcial śpiewac antyreżimowe piosenki ?
  tylko czy PIS pozwoli spiewac ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje