Najlepsze zdjęcia roku Wikimedia Commons. Te fotografie wybrali czytelnicy Wikipedii

Najlepsze zdjęcia Wikimedia Commons 2016

Najlepsze zdjęcia Wikimedia Commons 2016 By Dronepicr (edited by King of Hearts) Edit corrects CA and sharpens image (File:Dublin Stephen's Green-44.jpg) [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

Podziel się

Zwierzęta w nietypowych pozach, niesamowite zdjęcia kosmosu i zapierające dech w piersiach widoki. Najlepsze zdjęcia roku Wikimedia Commons to zbiór fotografii, które w głosowaniu wybrali czytelnicy Wikipedii. Tym, co odróżnia je od zdjęć z setek innych konkursów fotograficznych, to fakt, że ich autorzy udostępniają je w ramach licencji Creative Commons, a więc zezwalają na ich ponowne użycie, a nawet przerabianie.

Widok z powietrza na park St Stephen's Green w centrum Dublina podczas babiego lata. Do połowy XVII wieku okolica ta była miejscem wypasania trzody chlewnej. Dopiero w 1663 roku władze Dublina zdecydowały się sprzedać ziemię wokół terenów zielonych pod budynki mieszkalne. Gdy 150 lat później okolica została zabudowana eleganckimi kamienicami, park został zamknięty dla osób spoza sąsiedztwa.

Ponownie ogólnodostępny stał się z inicjatywy Sir. A.E. Guinessa, członka słynnej rodziny browarników. Również on opłacił rearanżację parku i oddał go w ręce władz miejskich. W ramach podziękowania miasto ufundowało pomnik Sir. Guinessa.

St Stephen's Green to jeden z największych parków w Dublinie, ale wcale nie jest duży - jego powierzchnia to około 9 hektarów. Jest więc wielokrotnie mniejszy niż większość warszawskich parków.

Wszystkie zdjęcia
Komentarze (35)
Najlepsze zdjęcia roku Wikimedia Commons. Te fotografie wybrali czytelnicy Wikipedii
Zaloguj się
 • profes79

  Oceniono 8 razy 6

  Kapitan Brandon Lavalley odbija w prawo nad północnym Las Vegas podczas wspólnych ćwiczeń z żołnierzami Korei Północnej i Arabii Saudyjskiej.
  Naprawdę? Korei Północnej?

 • dziennikarz12

  Oceniono 3 razy 3

  fotki absolutnie swietne!!!!

 • gagataga

  Oceniono 3 razy 1

  "Legenda głosi, że imperium brytyjskie będzie trwać tak długo, jak długo kruki będą żyły na wieżach Tower. Aby tego uniknąć (...)". Aby uniknąć trwania imperium brytyjskiego? Czy życia kruków? Kto pisze te teksty?
  Tak, wiem, gimnazjaliści. Ciekawe, czy po likwidacji gimnazjów artykuły będą pisać uczniowie podstawówki?

 • wesola_pszczulka

  Oceniono 1 raz 1

  taa St Stephens green z 9 ha faktycznie jest najwiekszym parkiem w dublinie. Tylko co z Phoenix Parkiem, bedacym 4 km obok i majcym ledwie 707 ha? i 1963? Serio?! znaczy w 2063 zabuduja kamienicami, to co jest na zdjeciu? Co za debil to wklepywał?

 • kniazwitold

  Oceniono 4 razy 0

  Panzerhaubitze 2000 jest produkowana przez Niemców i użytkowana przez Szwecje i Finlandie.

  Gazetowe tłuki napisały że jest Holenderska :D

 • vanad48

  Oceniono 2 razy 0

  Na Boga gdzie drugi silnik w bomardierze???????

 • RADEK SZ

  Oceniono 4 razy 0

  Wcale St Stephen's Green to nie największy park w Dublinie. Phoenix Park jest kilkanaście/dziesiąt razy większy

 • rstipes

  Oceniono 10 razy 0

  Nawet przy artykule o zwierzakach pislamscy bojownicy nie moga sobie odpuścić debilnych komentarzy. To juz ciezka choroba.

 • lelontm2

  Oceniono 2 razy 0

  >>>St Stephen's Green to największy park w Dublinie, ale wcale nie jest duży - jego powierzchnia to około 9 hektarów. Jest więc wielokrotnie mniejszy niż większość warszawskich parków.<<<

  No tak, gazeta.pl. Na tego typu wiadomościach na tej stronie lepiej nie polegać. Phoenix Park w Dublinie ma powierzchnię 707 ha. Jest jednym z największych w Europie. Ciekawe jak na jego tle wyglądają parki warszawskie. W czasie wizyty papieża JP II w Irlandii tam odbyła się msza, która zgromadziła bodajże 2 mln wiernych, połowę ludności kraju.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje