Od Islandii po Mongolię. Głosy sprzeciwu wobec zakazu aborcji w Polsce płyną z całego świata

07.04.2016 17:51
Solidarni z Polkami

Solidarni z Polkami twitter.com/ippfen

Demonstracje w obronie praw Polek do aborcji planowane są u naszych sąsiadów w Berlinie i Pradze, ale także w Budapeszcie, Tbilisi, a nawet Tokio.
Komentarze (97)
Od Islandii po Mongolię. Głosy sprzeciwu wobec zakazu aborcji w Polsce płyną z całego świata
Zaloguj się
 • ulanzalasem

  Oceniono 101 razy 53

  Polacy sprzedali się PiSowcom za 500zł. Ciekawe czy i jak biskupi chronią dzieci napastowane przez klechów ? Jak się tak PiS i KK odwołują do ochrony życia, do bożego porządku świata to gdzie bóg zawarł w nim celibat dla klechów ? Gdzie kazał się wielbić poprzez świątynie warte miliony ? Gdzie znajdziemy nauczanie o tym czy biskup powinien jeździć tylko Dacią, Skodą czy może SUVem Audi ?
  Politykom, urzędnikom i pracownikom firmy/sekty zwanej KK precz od macic! Chcę zobaczyć obrońców życia, tych mężów, rodziców mówiących...córeczko, żono...zostałaś zgwałcona, ale chcę żebyś urodziła! Co śmieszne, a raczej tragiczne głupie społeczeństwo jest zakłamane. Bo w zaciszu domowym np. pyszczący się poseł katolik może mieć drugą żonę, ale w mediach będzie innych pouczał. Ksiądz będzie miał na boku dzieciaka, ale będzie pouczał innych, nie tylko członków KK, ale chcą narzucić swoje religijne przekonania wszystkim.
  A potem wychodzą przedstawiciele kościoła i PiSu i mówią, że ludzie manifestują w kościele, ale sam kościół miesza się do polityki, do życia innych ludzi, nawet wbrew ich woli!
  Czyli jak zmieni się władza to wg nich im też będzie można narzucić pewne rzeczy w kwestii wiary, sumienia, etyki, spraw intymnych ? Wtedy byłby raban, zamach na wolność, ale jak oni wpieprzają się z buciorami w życie wszystkich (i są obłudni) to jest w porządku ?!

 • rabingoldblatt

  Oceniono 84 razy 34

  Gdyby PiS z taką siłą budował jak teraz niszczy to Polska byłaby potęgą.

  Ale niestety budowa, zgoda, ciężka praca i wiarygodność to dla nich puste słowa i w taki sposób jesteśmy pośmiewiskiem i krajem niewiarygodnym.

 • ninananu

  Oceniono 5 razy 5

  to nie chodzi oto, ze aborcja jest "środkiem antykoncepcyjnym" - ta ustawa ggodzi w wolność człowieka. Dlaczego nie podwiązać nasioeniowodów mężczyznom, bo np.- jako starcy nie powinni mieć dzieci. porównanie może absurdalne, ale jest analogiczne, że prawo ingeruje w wolnośc jednostki. Dziwi mnie, że podchodzi się do tego jako środka zapobiegawczego? Czy osob y, które zaproponowały tę ustawe + rządzący rzeczywiście myślą, że kobiety masowo będa korzystały z aborcji, że to takie miłe i przyjemne?

 • horatio_valor

  Oceniono 12 razy 4

  Zdecydowanie mi się nie podoba określanie prohibicji aborcyjnej jako problem kobiet. To problem CAŁEGO społeczeństwa, wszystkich, To problem społeczeństwa terroryzowanego przez fundamentalistów, którzy narzucają swoje przesądy biologiczno-społeczne wszystkim, również tym, którzy sobie tego nie życzą, niezależnie od płci. W końcu ciąża to kwestia obu płci - czasem radość, a czasem problem. I zakaz aborcji też dotyka wszystkich, bynajmniej nie tylko kobiet.

  Zawsze wolę patrzeć na świat z optymizmem - trudno, te cztery lata idą psu w zadek, ale wierzę, że po nich wyłoni się coś dobrego i prawdziwego. Że wybory wygrają wreszcie ludzie, którzy nie będą dostawać strachliwej drżączki przed warknięciami biskupów. Za cztery lata chcę widzieć zakaz skrobanek wylatujący przez sejmowe okno, a zaraz po nim konkordat i religię w szkołach.

 • gmanchuel

  Oceniono 6 razy 4

  Od grudnia 1981 r i lat 80, nie bylo demonstracji pod polskimi ambasadorami na swiecie. PiS i episkopat polski zrobili tak dobrze jak komuna! Brawo! Moga byc dumni...

 • sunzi15

  Oceniono 3 razy 3

  Koscielni i prokoscielni degeneraci chca
  degeneracji spoleczenstwa.
  Igraja z zyciem i ludzkim nieszczesciem.

  Precz z terrorem fanatycznych psychopatow!!!

 • wuetend

  Oceniono 23 razy 3

  Wszechświat reaguje na polski temat zastępczy, wałkowany zawsze wtedy, gdy trzeba coś przykryć. Brawo Czerska Redakcja. W ramach podziękowania i solidarności z solidaryzującymi się przebierzcie się za transseksualistki i wrzućcie coś na Instatwittera.

 • montezum

  0

  idiotom jak coś inteligencie... pojęcie odmiany w liczbie mnogiej, polecam słownik ortograficzny :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje