Podziel się

Grób Pański to miejsce, w którym po zakończeniu nabożeństwa w Wielki Piątek wystawia się Najświętszy Sakrament. Tradycja wywodzi się z Ziemi Świętej, a do Polski dotarła około XVI wieku.
W wielu kościołach Grób Pański to okazja do tego, by zabrać głos w ważnych sprawach - często jednak są tam hasła z bieżącej debaty publicznej.
Przejrzeliśmy zdjęcia z kościołów w całej Polsce.

Jednym z najczęstszych motywów jest rocznica chrztu Polski - w tym roku obchodzimy 1050 rocznicę. W tym roku wyjątkowo mało nawiązań do polityki czy sporów ideologicznych.

NA ZDJĘCIU: Kaplica Cudownego Obrazu w kościele na Jasnej Górze. Oprócz dat nie zabrakło Jana Pawła II i ks. Jerzego Popiełuszki.

26.03.2016 Czestochowa , Jasna Gora , Kaplica Cudownego Obrazu . Grob Panski , nawiazujacy do przypadajacej w tym roku rocznicy 1050 lecia chrztu Polski . Fot . Grzegorz Skowronek / Agencja Gazeta SLOWA KLUCZOWE: wielkanoc swieta jasna gora kaplica grob millenium /FR/GRZEGORZ SKOWRONEK

Wszystkie zdjęcia
Komentarze (143)
Groby Pańskie 2016. Motywy: rocznica Chrztu Polski. Flagi. Dużo flag. Jan Paweł II i manekiny bez głowy
Zaloguj się
 • patriota21wieku

  Oceniono 27 razy 21

  A glupoty tam nie ma? No nie, bo dla wielu ksiezy glupota wiernych jest cnota.

 • micant45

  Oceniono 20 razy 16

  Co do liberalizmu, to chciałbym niektórym katolikom przypomnieć, że Bóg dając ludziom wolną wolę, stał się pierwszym w historii liberałem. Warto o tym pamiętać, bez wolnej woli, bez wolności chrześcijaństwo nie ma żadnego sensu.

 • wildernessking

  Oceniono 22 razy 14

  KK to zło

 • myan

  Oceniono 15 razy 9

  brakuje mi betonowego Tupolewa w kształcie krzyża....

 • serfwe erwr

  Oceniono 15 razy 9

  ależ te SEKTY są poyebane :)) kpina że w XXI wieku tylu debili

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje