W obiektywie Associated Press [10 ZDJĘĆ AP, KTÓRE MUSICIE ZOBACZYĆ]

10ThingsToSee, czyli '10 rzeczy, które musicie zobaczyć'. To 10 znakomitych zdjęć fotoreporterów Associated Press. To najlepsze zdjęcia minionego tygodnia, zebrane w wydawanym przez Associated Press raporcie. Wszystkie warto zobaczyć.
AP10ThingsToSee. Samolot podchodzi do lądowania na lotnisku O'Hare w Chicago AP10ThingsToSee. Samolot podchodzi do lądowania na lotnisku O'Hare w Chicago Charles Rex Arbogast / AP (AP Photo/Charles Rex Arbogast)

W obiektywie Associated Press [10 ZDJĘĆ AP, KTÓRE MUSICIE ZOBACZYĆ]

10ThingsToSee, czyli "10 rzeczy, które musicie zobaczyć". To 10 znakomitych zdjęć fotoreporterów Associated Press. To najlepsze zdjęcia minionego tygodnia, zebrane w wydawanym przez Associated Press raporcie. Wszystkie warto zobaczyć.

Na zdjęciu: Samolot podchodzi do lądowania na lotnisku O'Hare w Chicago. Zdjęcie zrobiono podczas meczu baseballa między Chicago Cubs i Los Angeles Dodgers. Niezwykła chmura w tle ma charakterystyczne wybrzuszenia znane jako mammatusy. Znajdują się one w dolnych częściach chmury i mogą występować w chmurach: Cirrus, Cirrocumulus, Altostratus, Altocumulus, Stratocumulus i Cumulonimbus. Słowo mammatus pochodzi od łacińskiego "mamma", oznaczającego "wymię" lub "pierś".

AP10ThingsToSee. Wybrzeże Oceanu Indyjskigo, Bombaj, Indie. AP10ThingsToSee. Wybrzeże Oceanu Indyjskigo, Bombaj, Indie. Rajanish Kakade / AP (AP Photo/Rajanish Kakade)

W obiektywie Associated Press [10 ZDJĘĆ AP, KTÓRE MUSICIE ZOBACZYĆ]

Wybrzeże Oceanu Indyjskigo, Bombaj, Indie. Potężne fale ochlapały ludzi i wystraszyły ptaki. Niespokojny ocean to zwiastun nadchodzącej pory monsunów. Ulewne deszcze nawiedzają Indie między czerwcem a wrześniem i są absolutnie kluczowe dla tamtejszych rolników. Od opadów zależą ich plony, które mają wyżywić setki milionów ludzi.

AP10ThingsToSee. Syryjscy uchodźcy przedostają się z Syrii do Turcji AP10ThingsToSee. Syryjscy uchodźcy przedostają się z Syrii do Turcji Lefteris Pitarakis / AP (AP Photo/Lefteris Pitarakis)

W obiektywie Associated Press [10 ZDJĘĆ AP, KTÓRE MUSICIE ZOBACZYĆ]

Syryjscy uchodźcy przedostają się do Turcji po przerwaniu płotu granicznego przy syryjsko-tureckim przejściu granicznym Akcakale w południowo-wschodniej prowincji Sanliurfa. Syryjczycy masowo zaczęli szturmować granicę po tym, jak fanatycy z Państwa Islamskiego starli się z kurdyjskimi bojownikami w pobliskim mieście Tal Abyad.

AP10ThingsToSee. Seul, Korea Południowa. Pracownicy w ochronnych strojach dezynfekują salę koncertową w ramach zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa MERS. AP10ThingsToSee. Seul, Korea Południowa. Pracownicy w ochronnych strojach dezynfekują salę koncertową w ramach zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa MERS. Lee Jin-man / AP (AP Photo/Lee Jin-man)

W obiektywie Associated Press [10 ZDJĘĆ AP, KTÓRE MUSICIE ZOBACZYĆ]

Seul, Korea Południowa. Pracownicy w ochronnych strojach dezynfekują salę koncertową w ramach zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa MERS. Od wybuchu epidemii w Korei Południowej zmarły już 33 osoby. MERS oznacza Middle East Respiratory Syndrome - czyli Bliskowschodni Zespół Niewydolności Oddechowej) i jest podobny w działaniu do wirusa SARS (w latach 2002-2003 zabił na świecie ok. 800 osób).

AP10ThingsToSee. Japonia. Tunel z czasów II wojny światowej, prowadzący do ukrytej w podziemiach uniwersytetu Keio w Jokohamie kwatery głównej japońskiej marynarki wojennej. AP10ThingsToSee. Japonia. Tunel z czasów II wojny światowej, prowadzący do ukrytej w podziemiach uniwersytetu Keio w Jokohamie kwatery głównej japońskiej marynarki wojennej. Eugene Hoshiko / AP (AP Photo/Eugene Hoshiko)

W obiektywie Associated Press [10 ZDJĘĆ AP, KTÓRE MUSICIE ZOBACZYĆ]

Japonia. Tunel z czasów II wojny światowej, prowadzący do ukrytej w podziemiach uniwersytetu Keio w Jokohamie kwatery głównej japońskiej marynarki wojennej. W ostatnich dniach tunele zostały otwarte dla zwiedzających.

AP10ThingsToSee. Meczet w Kabulu. Chłopcy czytają Koran AP10ThingsToSee. Meczet w Kabulu. Chłopcy czytają Koran Rahmat Gul / AP (AP Photo/Rahmat Gul)

W obiektywie Associated Press [10 ZDJĘĆ AP, KTÓRE MUSICIE ZOBACZYĆ]

Meczet w Kabulu. Chłopcy czytają Koran podczas świętego miesiąca islamu, Ramadanu.

AP10ThingsToSee. Palestyńskie kobiety mijają izraelski posterunek graniczny w drodze do meczetu Al-Aksa w Jerozolimie AP10ThingsToSee. Palestyńskie kobiety mijają izraelski posterunek graniczny w drodze do meczetu Al-Aksa w Jerozolimie Majdi Mohammed / AP (AP Photo/Majdi Mohammed)

W obiektywie Associated Press [10 ZDJĘĆ AP, KTÓRE MUSICIE ZOBACZYĆ]

Palestyńskie kobiety mijają izraelski posterunek graniczny w drodze do meczetu Al-Aksa w Jerozolimie w pierwszy dzień Ramadanu. Izraelska strażniczka obserwuje przechodzące muzułmanki. Zdjęcie zrobiono na punkcie kontrolnym między Ramallah a Jerozolimą.

AP10ThingsToSee. Obchody Nowego Roku wśród plemion andyjskich, celebrowane przez przywódców religijnych w Boliwii. Boliwijscy Indianie Ajmara obchodzą rozpoczęcie roku 5523. AP10ThingsToSee. Obchody Nowego Roku wśród plemion andyjskich, celebrowane przez przywódców religijnych w Boliwii. Boliwijscy Indianie Ajmara obchodzą rozpoczęcie roku 5523. Juan Karita / AP (AP Photo/Juan Karita)

W obiektywie Associated Press [10 ZDJĘĆ AP, KTÓRE MUSICIE ZOBACZYĆ]

Obchody Nowego Roku wśród plemion andyjskich, celebrowane przez przywódców religijnych w Boliwii. Boliwijscy Indianie Ajmara obchodzą rozpoczęcie roku 5523.

AP10ThingsToSee. Wielka Brytania, 21.06.2015 r. Tłum zebrał się w kromlechu Stonehenge w Wielkiej Brytanii, by świętować przesilenie letnie. AP10ThingsToSee. Wielka Brytania, 21.06.2015 r. Tłum zebrał się w kromlechu Stonehenge w Wielkiej Brytanii, by świętować przesilenie letnie. Tim Ireland / AP (AP Photo/Tim Ireland)

W obiektywie Associated Press [10 ZDJĘĆ AP, KTÓRE MUSICIE ZOBACZYĆ]

Wielka Brytania, 21.06.2015 r. Tłum zebrał się w kromlechu Stonehenge w Wielkiej Brytanii, by świętować przesilenie letnie.

Ludzie stoją na zniszczonym nabrzeżu rzeki Vere w Tbilisi, Gruzja. Ludzie stoją na zniszczonym nabrzeżu rzeki Vere w Tbilisi, Gruzja. Pavel Golovkin (AP Photo/Pavel Golovkin)

W obiektywie Associated Press [10 ZDJĘĆ AP, KTÓRE MUSICIE ZOBACZYĆ]

Ludzie stoją na zniszczonym nabrzeżu rzeki Vere w Tbilisi, Gruzja.

Komentarze (8)
W obiektywie Associated Press [10 ZDJĘĆ AP, KTÓRE MUSICIE ZOBACZYĆ]
Zaloguj się
 • balajanek

  Oceniono 38 razy 28

  Ja nic nie muszę!

 • rudolf_diesel

  Oceniono 28 razy 24

  Przy każdym zdjęciu cały ekran zajmuje mi jedna i ta sama reklama.
  10 zdjęć 10 emisji tej samej reklamy.
  Dziękuję już Ci Gazeto. Przechodzę na mniej inwazyjne media

 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 30 razy 20

  Jak ktoś mi pisze,że muszę
  to ja spadam ... na inną witrynę

 • agentwrogiegoukladu

  Oceniono 4 razy 4

  ile czasu trzeba frustratom powtarzać, że eliminator slajdów załatwi ich problemy?

 • piotrbujek

  Oceniono 6 razy 4

  10 zdjęć i 10 wyświetleń śmierdzacego piwa, obłęd, żegnam

 • spoko-spoko

  Oceniono 17 razy 3

  Do tych co sie obruszaja na zwrot "musicie zobaczyc"
  Alez oczywiscie, nic nie musice, nie musicie sie tez denerwowac.
  Jest tylko taka jedna sprawa, wiedza ulatwia zycie, warto by wiec wiedziec ze w tym wypadku zwrot "musicie zobaczyc" nie oznacza przymusu a jedynie poleca obejrzenie zdjec, bo sa dobre. To jest raczej "warto zobaczyc", "polecamy zobaczyc"
  Ale skoro musicie szybko uciekac na inne portale bo tam pisza wam "wyrazniej" to droga wolna.

 • plorg

  0

  "Meczet w Kabulu. Chłopcy czytają Koran podczas świętego miesiąca islamu, Ramadanu."

  A zapoznali się już z technikami odrzynania głów niewiernym?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX