Te zdjęcia polubiły tysiące ludzi. Najlepsze fotografie z Instagrama agencji Reutera

Dziecko przytula kotka w tymczasowym schronieniu po trzęsieniu ziemi w chińskiej prowincji Yunnan.

Dziecko przytula kotka w tymczasowym schronieniu po trzęsieniu ziemi w chińskiej prowincji Yunnan. CHINA STRINGER NETWORK/REUTERS

Podziel się

Przytulające kotka dziecko odpoczywa w tymczasowym schronieniu po trzęsieniu ziemi w chińskiej prowincji Yunnan.

Wszystkie zdjęcia
Komentarze (54)
Te zdjęcia polubiły tysiące ludzi. Najlepsze fotografie z Instagrama agencji Reutera
Zaloguj się
 • black.blue

  Oceniono 176 razy 136

  "Te zdjęcia polubiły tysiące ludzi" - jakimś przesadnym purystą językowym nie jestem, ale razi mnie zwrot "polubić zdjęcia". Zdjęcia się mogą spodobać, zachwycić, zainteresować etc. Ale "polubić" można istotę żywą, która wykazuje jakieś cechy osobowości.

  Tak, wiem, to jest skrót (bez)myślowy i takoż bezrefleksyjna kalka językowa mająca swoje źródło w internecie. Ale, do cholery, nie sankcjonujmy takich pokracznych zwrotów. Może to i było zabawne zniekształcenie - na początku. Ale teraz trąci już prymitywizmem i infantylizmem. Podobnie jest, kiedy ktoś uważa, że zabawnie jest mówić "zjadliwy" na posiłek, który nadaje się do spożycia.

  A plus za szczegółowe podpisy pod zdjęciami.

 • migdal34

  Oceniono 127 razy 109

  Myślę,że kotek jest przede wszystkim wystraszony. Też przeżył trzęsienie ziemi. Mam wielką nadzieję, że oboje są już bezpieczni...

 • marpiosko

  Oceniono 53 razy 51

  Gdyby tą herbaciarnię porośniętą bluszczem ktoś namalował,powstałby kicz.
  Ale oryginał urzeka.

 • yokoono23

  Oceniono 57 razy 41

  Kiedy widzę zdjęcia przedstawiające naszych braci mniejszych w tym wypadku Gorylicę z dzieckiem i małe Pawiany zbiera się we mnie złosć że my ludzie zamykamy te piękne zwierzęta w klatkach ,wystawiamy na widok publiczny w Zoo, zawłaszczamy ich terytorium.Żyjmy i dajmy żyć innym,czy naprawdę jestesmy lepsi od nich?czy tak bardzo jako gatunek tak się od siebie różnimy?czy mamy prawo ingerować w ich swiat?

 • hamerykanka

  Oceniono 30 razy 22

  Przepiekne zdjecia!

 • roztoka

  Oceniono 45 razy 19

  @black.blue
  "Te zdjęcia polubiły tysiące ludzi" - jakimś przesadnym purystą językowym nie jestem, ale razi mnie zwrot "polubić zdjęcia". Zdjęcia się mogą spodobać, zachwycić, zainteresować etc. Ale "polubić" można istotę żywą, która wykazuje jakieś cechy osobowości.
  -------------------------------------------------

  Twoje zastrzeżenia językowe akurat w tym przypadku są zupełnie bezpodstawne. I prawdę mówiąc trochę dziwaczne. Jeśli się czyta choć trochę literaturę piękną, to ileż znajduje się tam przeciwstawnych przykładów. Nie rozwodząc się zanadto, zwracam tylko uwagę, że czasownik >polubić< nie ogranicza się do związku z żywymi istotami. Można polubić miejsce (kochał tę rzekę, góry – wszystko, co kocham jest w górach), miejscowość, zajęcie (lubił malować, biegać itp.). Można lubić nawet pojęcia, cechy (lubił w nim tę bezczelność), a nawet konkretne daty odnoszące się do jakiegoś miłego zdarzenia itd., itp. I oczywiście, że można polubić zdjęcie, skoro zdarzają się >ulubione zdjęcia<, (a także obrazy), to znaczy, że są zdjęcia, które można polubić

  Najbardziej jednak zadziwia bezkrytyczność internautów zawzięcie „plusujacych” ten dziwny wpis. Na plus można jednak poczytać autorowi skłonność do refleksji, nawet jeśli jest nietrafiona.

  Osobiście mam mnóstwo zastrzeżeń do kultury języka dziennikarzy portalu gazeta.pl. Powinien ktoś wreszcie krytycznie ich podsumować i wytknąć im prymitywizm językowy, a nawet przynoszące wielkie szkody niedopuszczalne barbarzyństwo w tej dziedzinie. Ale to już jest inna sprawa.

 • tasmaklejaca-0

  Oceniono 22 razy 18

  biedna kicia:(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje