Komentarze (101)
Oświadczenia majątkowe Mateusza Morawieckiego i jego ministrów
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • rarol

  Oceniono 6 razy 4

  Nachapał się Morawiecki. Niech odda niepełnosprawnym w ramach solidarności.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 8 razy 4

  Nigdy tacy zachłanni złodzieje nie rządzili nad Wisłą!

 • cracken001

  Oceniono 3 razy 3

  Hmmm...no to sie Krzyworyjowy NACHAPAL,w tym WBK

 • lodomeria

  Oceniono 3 razy 3

  Zwróćcie uwagę na jeszcze jedno: kto umiał przygotować profesjonalnie wyglądający dokument (na komputerze), a kto wypełnił na kolanie, nawet nie bardzo wiedząc, że sformułowania używane do odszczekiwania się innym babom pod kościołem nie przystoją do oficjalnego dokumentu ( patrz deklaracja Szydło).

 • marian_porucha

  Oceniono 3 razy 3

  Odnośnie pana Kamińskiego - moje pytanie brzmi: na co wydaje pieniądze facet, który tylko przez ostatnie dwa lata zarobił ponad pół miliona, mieszka w mikromieszkanku bez samochodu i ma per saldo 65 tysięcy długu?

 • Ewa Rembowska

  Oceniono 2 razy 2

  No to panie Morawiecki... Janosik nie będzie długo czekał, masz za dużo bogactwa i to aż nadto, trzeba będzie oddać tym biednym...

 • precz_z_komunia

  Oceniono 2 razy 2

  Tylko kremlowska agentura z PiS mogła zrobić wychowanka cioci STASI Matwieja Moradzieckiego premierem RP :-)

 • Oceniono 1 raz 1

  A tak się dobrze kradło....
  Pozostając w temacie wałków: według ostrożnych szacunków, Platforma Obywatelska wspólnie z chłopami z ZSL przewaliła bezpowrotnie niemal 500 mld złotych. Transfer dochodów za granicę, dziura VAT, odszkodowania za jednorękich bandytów, nieudany przetarg na LTE, Stadion Narodowy, okręt wojenny Gawron, skok na OFE, system informatyczny ZUS, administracja publiczna, wirtualne elektrownie atomowe – to tylko niektóre z osiągnięć minionych rządów Tuska i Kopacz. Do tego dochodzi cała masa mniejszych wałków, takich jak portal dla bezdomnych za 50 mln zł i program dla społeczności cygańskiej za 150 mln zł, który miał uruchomić aktywizację zawodową tej grupy poprzez takie inicjatywy jak „Innowacyjni Romowie na rynku pracy”, czy „Romska droga kariery”.
  Efektem tego programu było uruchomienie aktywizacji zawodowej jednego Cygana, Arkadiusza Łakatosza pseudonim Hoss, który otworzył firmę „Na Wnuczka” sp. z o.o. i osiągnął spory sukces finansowy. Rom Arkadiusz, który skończył dwie klasy podstawówki, szybko znalazł wspólny język z przedstawicielami poprzedniej władzy i jak się okazuje, także z przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości, którym wartości cygańskie nie są obce. Stąd ten sukces, który pokazuje, że nie wszystkie przedsięwzięcia Platformy Obywatelskiej były nietrafione.

 • Oceniono 1 raz 1

  SB cja zazdrości uczciwych pieniędzy?
  .........
  Lidia Jasińska 25 minut temu

  Oceniono 1 raz 1

  SB cja ukradła majątek - wiec Polaków wypracowany przez nas...naszych ojców i dziadów po pożodze wojennej - więc PIS owcy to biedaki w porównaniu do bandziorów i złodziei!
  Nawet taki analfabeta- bandzior- SZMALCOWNIK-SŁUP SB cji jak BOLEK opływa w luksusy!
  Kiedy oskarżymy "NOBLA" o promowanie SZPICLA???, który sprzedawał prawdziwych bohaterów w kolekturze SB? - oryginalny donos BOLKA na mojego brata Jana Jasińskiego -znajdujący się w archiwach "NOBLA"...
  No cóż SB cy...UB cy...WSI owi ...GRU.... to są dopiero magicy - skoro przez 30 lat mogli ukraść narodowi POLSKIEMU cały majątek wypracowany po pożodze wojennej i wstawić na prezydenta 38 milionowego narodu w sercu Europy zbrodniarza, analfabetę, SŁUPA SB BOLKA!
  Bolek - mędrzec "ełuropy" a Danka jaka zdolna .. bez ukończonej podstawówki, z pod strzechy i patologicznej rodziny, córka mordercy została kwiaciarką... zmieniła imię (Mirosława) na Danuta i z bolkiem produkowali bachory... chciała mieć mieszkanie i kolorowy telewizor - więc uzgodnili, że sobie dorobią w kolekturze SB!!! - SB ków przyjmowali w domu przy wódeczce!!!... Gdy bolek sprzedał wszystkich kolegów z W-4 i prawie wszyscy musieli opuścić Wybrzeże - skończyło się "źródełko" w kolekturze SB... Teraz bolek trafił do Wyszkowskiego, Gwiazdy... Kościoła, gdzie urzędował znany prałat... pomoc na wystawne życie była zapewniona... tym bardziej, że SB nadal miało go w opiece...
  Ostatecznie w 80 roku bolek zamordował 19 letniego Tadzia Szczepańskiego - (tak jak WSIowy BUL zastrzelił Aleksandra Zarajczyka...) ... Służby sowieckie wstawiły go na przywódcę strajku w Stoczni - chociaż ten bydlak dawno już nie był pracownikiem Stoczni!!! BOLEK stał się nie tylko szpiclem Solidarności .. ale tez SŁUPEM SB cji i GRU!!! - Teraz słup-robol posłużył do omamienia Polaków - niby swój - robotnik... a tak naprawdę narzędzie w rękach SŁUŻB, które zrobiły z Polakami co chciały, a firmował to bezwolny bandzior - analfabeta!!!
  Danuta została "pisuarką" ... chyba kończyła szkoły "za oczami" i dlatego wychowała pomroczności jasne, rozwarte krocza, narkomanów, zdrajców, naciągaczy, alkoholików - słowem patologia jak u Wałęsów i Gołasiów! ...

 • Oceniono 1 raz 1

  ale boli SB cję...
  Lidia Jasińska pół godziny temu

  Oceniono 1 raz 1

  SB ek BOLEK opływa w luksusy i nie obniżono mu emerytury!!!
  Mój brat Jan Jasiński - odznaczony złotym medalem za obronność kraju - ma emeryturę w kwocie 900 złotych!!!
  BOLEK typował mojego brata Jana Jasińskiego w kolekturze SB ...dla uwiarygodnienia TW BOLKA wzywano na komendę... później przesiedział w luksusie w Arłamowie... podobnie inny robol Frasymiuk był uwiarygadniany.... Jakim cudem te nieudaczniki dysponują obecnie milionami?
  Bolek to zwykły analfabeta ...mędrzec ełuropy rudego szwaba... skończył szkołę specjalną przyzakładową... BOLEK to SŁUP SB cji, by robotnicy uważali, że to ich reprezentant - ograniczony chciwy bydlak wykonywał rozkazy SB cji: Mietka i Cebuli... i Falandysz tłumaczył jego bełkot na język polski - falandyzując nie tylko prawo ale i wypowiedź niedorozwoja bandziora...
  W 70 roku BOLEK miał 27 lat...a mój brat Jan Jasiński niespełna 20 lat !!!!
  I nikt nie może pleść bzdur, że młody chłopak BOLEK dał się zastraszyć i dlatego donosił na jeszcze młodszego ...(do mnie BOLEK mówił, że mój brat Jan Jasiński to jego najlepszy kolega..) kolegę z W-4 !!!!
  To mój brat podpalał tzw. Reichstag , gdzie siedzibę miał Komitet PZPR...to on i wielu młodych i starszych stoczniowców walczyli, gdy bolek schronił się na Komendzie MO...młodzi stoczniowcy...uczniowie szkół...dzieci...ginęli, gdy ten bydlak znalazł schronienie, a później ze zdjęć rozpoznawał dla SB ków uczestników krwawych zajść...tylko po to by zdobyć od SB ków jak najwięcej kasiory - sprzedawał każdego kogo tylko mógł!
  Jako TW ps. Bolek bez zwłoki przystąpił do pracy agenturalnej. W imiennej ankiecie na jego temat SB jednoznacznie oceniła jego rolę po Grudniu ’70: „Jego działalność po zajściach grudniowych miała charakter pozytywny”. Był aktywny. Starał się brać udział we wszystkich ważnych spotkaniach i naradach, zwłaszcza z udziałem kolegów z byłego komitetu strajkowego. Potwierdzała to również kontrolująca go agentura. Był bezwzględny wobec kolegów, na których donosił. Śledził ich, podsłuchiwał, dostarczał bezpiece ich rękopiśmienne notatki, by mogła porównać charakter pisma z kolportowanymi ulotkami, a gdy nie znał nazwiska, opisywał w szczegółach ich sylwetki, zapewniając, że ustali, jak się nazywają.
  Na „liście Wałęsy” pięć nazwisk odgrywa rolę szczególną: Jerzy Górski, Henryk Jagielski, Jan Jasiński, Henryk Lenarciak, Kazimierz Szołoch i Józef Szyler. Stąd próba przybliżenia ich losów, które splotły się ze zdradą Wałęsy (…)

 • jaga500

  Oceniono 1 raz 1

  Żenujące te domy po 150 mkw. To ma być bogactwo ?!. I te stare samochody... Widać, że skromni ludzie.

 • nirelle

  Oceniono 1 raz 1

  Należy sprawdzić majątki wszystkich premierów, ministrów od 1989 r a także majątki polityków lewicy i działaczy Solidarności. Dla przykładu: Borowski, Frasyniuk, Kwaśniewski, Tusk, Miller, Borusewicz, Schetyna, Rostowski,sędziów KRS, sędziów TK. Niektórych majątki są w zagranicznych bankach.

 • opornik4

  Oceniono 1 raz 1

  Tragedią był by, gdyby już tych milionów nie miał. Znaczyło by to bowiem, że mamy premiera utracjusza,
  Ten facet zarabiał. ok. 10 TYS. dziennie - przez rok zarobił ponad 3,07 mln zł.

 • gelbigel

  0

  urzędasy z pensją 200tysi plus maja na kontach po 20k? to dziwne wręcz alarmujące. Wyprowadzają kase z kraju na zagraniczne konta aby w razie czego uciekać z tonącego statku

 • je2bny

  0

  Co z tego, że ma - ja nie muszę się chować, by mi ktoś nie napluł w twarz, a on musi.

  Do tego jego rodzina też jest na to narażona - tylko, że ona nie jest niczemu winna, a cierpieć będzie przez kretyna.

 • bilinski53

  Oceniono 4 razy 0

  Sowiecka agentura ulokowana w Gazecie Wyborczej .....kontynuatorzy tych wyszkolonych w Kujbyszewie.......w panice przed całkowitą utratą wpływów w Polsce, już nawet takich jak powyższe, chwytów się imają ! !........Oj, coraz bardzie gów...aną Gazeta jesteś ! !

 • teddy_boy

  Oceniono 4 razy 0

  W Szczecinie zamknięto (chwilowo?) ostatnio POpularny lokal ,,gastronomiczny" ,,Lody u Stacha"

 • nieparafianin

  Oceniono 1 raz -1

  Jeżeli ich moralnym wzorem jest ojczym dyktator, to w myśl nauk Syna jego Patronki, powinni wszystko sprzedać i rozdać ubogim, aby oni mieli co darować ojczymowi dyktatorowi !!!

 • Oceniono 1 raz -1

  Brawo panie Morawiecki ludzie którzy osiągnęli w życiu jakiś majątek pokazali że są zaradni. A nie przyjdzie biedna sierota nic nie potrafi nieudacznik potrafi tylko robić zamieszanie i donosic na swój kraj. Na zachodzie tylko bogaci rządzą nie w głowie im kraść.

 • wooki74

  Oceniono 1 raz -1

  Polowa to rolnicy jak widzę :) Krusik się płaci....

 • naz-gul

  Oceniono 3 razy -1

  Bardzo sie cieszymy, ze nasz premier jest bogaty, jest szansa, ze nie bedzie chciwie lapal byle okazje i dawal sie tanio korumpowac jak PO-grobowce komuny. Polityk powinien byc bogaty i przedsiebiorczy, a nie kwiczec po dorwaniu do koryta. Brawo panie Morawiecki

 • teddy_boy

  Oceniono 7 razy -1

  Uposażenie Schetyny za 2016 rok tylko za posłowanie to 122 tyś Zarobił również na wynajmie ok 50 tys. zł. Posiada również posiadłość (dom) za 1,2 mln złotych i mieszkanie za 200 tys. zł ,jak i mieszkanie za 350 tys. zł oraz dom szeregowy za 590 tys. zł oraz dwa samochody w garażu. Jak myślicie gdzie zdobył ten majątek i jaki sposób?
  Pierwsze co się nasuwa, że majątek ten zdobył w trudzie i znoju zbierając zarobkowo złom,opakowania wtórne,runo leśne,oraz z gry w totolotka,ma się rozumieć.

 • wojtek karlik

  Oceniono 5 razy -1

  no tak,
  zarobić w Polsce 300 tyś rocznie ??
  nie miałbym nic przeciwko temu gdyby ci ludzie naprawdę działali dla dobra Polski i przyszłych pokoleń,
  ci z PISu, ci z PO, SLD, PSL - to miernoty których jedynym celem jest nachapanie się, to marionetki w rękach .......
  no własnie ? w czyich rękach ?
  zarówno Szydło, Kwaśniewski, chyba Komorowski i inni, byli szkoleni w Departamencie Stanu USA,
  ciekawe co im tam wpajano do głowy ? a kto zarządza DS ?
  Morawiecki to banksters o żydowskich korzeniach,
  jak to się dzieje że te żydowskie par chy dorabiają się takich majątków i jeszcze działają na szkodę Polski ?
  ten człowiek jest wyjątkową kanalią, bo pod płaszczykiem patriotyzmu, realizuje interesy żydów,
  a żyd zawsze będzie żydem,
  i zawsze będzie wspierał swoich
  żydów

 • dojcze_kabana

  Oceniono 2 razy -2

  Miliony? Lol
  Miliony to matoł zgarnia rocznie, dokładnie 2,5

 • janamalin

  Oceniono 6 razy -2

  Dlaczego oni nie mają tak, jak biernat albo adamowicz, że pozapominali coś powpisywać do tych oświadczeń?

 • sselrats

  Oceniono 2 razy -2

  Meble nie z Ikei??? To on mysli ze jest jakims Rydzykiem czy co?

 • domektomek

  Oceniono 8 razy -2

  Prywatyzację majątku państwowego rozpoczął w 1991 r. rząd Jana Krzysztofa Bieleckiego, w którym ministrem przekształceń własnościowych był Janusz Lewandowski. Funkcję tę pełnił on także w rządzie Hanny Suchockiej w latach 1992-1993. W sumie jednak dochody z prywatyzacji w pierwszym okresie rządów postsolidarnościowych wyniosły niespełna 1,5 mld zł. Ekipa SLD-PSL, w której za przekształcenia własnościowe odpowiadał Wiesław Kaczmarek, przekroczyła tę kwotę już w pierwszym roku swego urzędowania. W następnych latach prywatyzacja znacznie przyspieszyła: w 1995 r. dochody z niej wyniosły 2,6 mld zł, w 1996 r. – 3,7 mld zł, a w 1997 r. – 6,5 mld zł.
  Rekordowa okazała się jednak kolejna kadencja, w której rządził Polską Jerzy Buzek. Jego ministrowie z koalicji AWS-UW, zwłaszcza Emil Wąsacz i Aldona Kamela-Sowińska, już w 1998 r. sprzedali majątek za 7 mld zł, w 1999 r. – za ponad 13 mld zł, w rekordowym roku 2000 – za 27 mld zł, zaś w 2001 r. – za 6,8 mld zł. Dochody z prywatyzacji znacznie zmalały za rządów Leszka Millera (2,8 mld zł w 2002 r. i 4,1 mld zł w 2003 r.), by znów wzrosnąć pod rządami Marka Belki, gdy ministrem skarbu państwa był Jacek Socha (ponad 10 mld zł w 2004 r. i 3,8 mld zł w 2005 r.). Na wstrzymanie masowej wyprzedaży mienia państwowego zdecydował się tylko rząd Prawa i Sprawiedliwości, dlatego był to okres najmniejszych wpływów z prywatyzacji (zaledwie 622 mln zł w 2006 r. i 1,9 mld zł w 2007 r.).
  Powrót do forsownej prywatyzacji nastąpił pod rządami Donalda Tuska, szczególnie w jego pierwszej kadencji, gdy resortem skarbu zarządzał Aleksander Grad. Za sprzedany majątek w 2008 r. udało mu się uzyskać kwotę niespełna 2,4 mld zł, w 2009 r. – 6,6 mld zł, a rekordowy okazał się rok 2010, gdy przychody resortu skarbu sięgnęły 22 mld zł. W 2011 r. było to 13 mld zł, a rok później, gdy Grada zastąpił Mikołaj Budzanowski – ponad 9 mld zł. Ostatnie lata, gdy ministrem skarbu jest Włodzimierz Karpiński, nie przyniosły już tak dużych dochodów: w 2013 r. – 4,4 mld zł, a w 2014 r. – tylko 1 mld zł. Czy to oznacza powolne odejście od wyprzedaży majątku narodowego? Nie, po prostu tego majątku jest coraz mniej i nie należy już liczyć na takie kwoty, jak uzyskiwali Wąsacz czy Grad.
  W sumie za rządów PO-PSL uzyskano z prywatyzacji ok. 58,6 mld zł. To więcej niż w okresie rządów Buzka, który był dotąd rekordowy pod tym względem (ok. 54,3 mld zł). Natomiast od roku 1991 do 2014 sprzedano majątek państwowy za łączną kwotę ok. 152,5 mld zł. To mniej więcej połowa rocznego budżetu państwa!
  Czy za te pieniądze Polska się rozwinęła? Czy zbudowano autostrady, nowe linie kolejowe, szkoły, szpitale? A może zaoszczędzono te miliardy na jakimś funduszu rezerwowym, by służyły emerytom, którzy przecież budowali sprzedawane zakłady pracy? Niestety nie. Całe dochody z prywatyzacji – i tak przecież znacznie zaniżone w stosunku do wartości sprzedanego majątku – zostały po prostu „przejedzone” przez kolejne rządy, traktujące je jako dodatkowe źródło dochodów budżetowych. W ten sposób my, Polacy, nie mamy już ani majątku wypracowanego przez kilka pokoleń, ani pieniędzy, za które ten majątek został sprzedany.
  Czy odpowiedzialni za tę politkę – kolejni ministrowie, premierzy i prezydenci – poniosą kiedyś sprawiedliwą karę? Czy staną przed narodowym trybunałem, który osądzi ten „dorobek polskiej wolności”? Musimy zrobić wszystko, aby tak się stało.

 • julietwhiskey

  Oceniono 5 razy -3

  Jestem Polakiem, ale cudzy dobrobyt jakoś mi nie przeszkadza... Czy powinienem pójść do lekarza? Co jest ze mną nie tak? Czy to może dlatego, że babka była Czeszką?

 • domektomek

  Oceniono 6 razy -4

  Szczujnia szczuje.
  Może dla równowagi napiszecie o majątku Bieleckiego, Rosati czy Lewandowskiego odpowiedzialnego za likwidację polskich cukrowni?

 • glinda53

  Oceniono 4 razy -4

  Gdybym miala rozdzielic swoj podziw to w calosci do p.Morawieckiego jak p.Kaminskiego ,ktory stara sie zaskarbic prawdomownosc i uczciwosc jadac na minusach :-(((((

 • dojcze_kabana

  Oceniono 8 razy -4

  Ależ ta urbanowska swołocz z wiertniczej się dziś pięknie skompromitowała podczas konferencji Morawieckiego w Sofii wypytując o premie

 • wuetend

  Oceniono 9 razy -5

  Tytuł nęci niskimi pobudkami. Nie żebym bronił jakoś specjalnie Morawieckiego, bo to premier chorągiewka, ale wiadomo sporo o jego przeszłości zawodowej, a przecież w banku nie został zainstalowany z przyczyn politycznych. Jeśli jesteście oburzeni, to może prześwietlcie pana JK Bieleckiego. Oh, wait ..... zmieńmy temat.

 • zuuuraw

  Oceniono 19 razy -11

  Wolę mieć premiera, który gdy przyszedł do polityki miał juz na koncie miliony, które sam zarobił w biznesie, niż byłego premiera Tuska, którego jedyną pracą zawodową było malowanie kominów, a całe swoje życie żyje z naszych, podatników pieniędzy, i który, wbrew publicznemu zarzekaniu się, porzucił jak gorący kartofel urząd polskiego premiera dla setek tys EUR i posady kamerdynera zapraszającego możnych tego świata do stołu.

 • Janusz Kuszpit

  Oceniono 18 razy -12

  co ma michnik po tatusiu,stalinowskim czynowniku?apartament w centrum Warszawy.co ma kwach ze złodziejskiego rozgrabienia majątku złodziejskiej parti PZPR?jakoś nikt już nie docieka tego..dlaczego?bo to sa"swoi"-byli towarzysze bolszewii

 • jan_sobczak1

  Oceniono 16 razy -14

  Do ciemnego lewackiego bydła nie dociera że jak ktoś jest leszy, pracowitszy czy zaradniejszy to ma prawo być bogatszy. Niestety michnikowy ciemnogród mentalnie wciąż jest w epoce stalinizmu i odkułaczania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX