'Atak na rodaków', 'To jego koniec w Polsce'. Prawica uderza w Tuska po jego wpisie na Twitterze

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk odniósł się na Twitterze do nowelizacji ustawy o IPN. Zdaniem przewodniczącego RE, politycy PiS wypromowali sformułowanie o 'polskich obozach śmierci' na całym świecie. Na wpis Tuska zareagowali już prawicowi dziennikarze, publicyści i politycy.
Donald Tusk (fot. Filip Radwański/AG) Donald Tusk (fot. Filip Radwański/AG) Donald Tusk (fot. Filip Radwański/AG)

Tusk o ustawie o IPN

Kto rozpowszechnia kłamliwe sformułowanie o 'polskich obozach', szkodzi dobremu imieniu i interesom Polski. Autorzy ustawy wypromowali to podłe oszczerstwo na cały świat, skutecznie jak nikt dotąd. A więc, zgodnie z ustawą...

- napisał Donald Tusk na Twitterze. Przewodniczący Rady Europejskiej odniósł się w ten sposób do konfliktu między Polską a Izraelem ws. nowelizacji ustawy o IPN, który trwa od soboty. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Nowelizacja wprowadza m.in. kary za przypisywanie narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialności lub współodpowiedzialności za zbrodnie nazistowskie z okresu II wojny światowej. Wzbudziła ogromny sprzeciw ze strony izraelskich władz. Parlamentarzyści z Knesetu uważają ją za 'formę negowania Holokaustu'. Ustawę skrytykował też amerykański Departament Stanu, który ostrzega, że przepisy mogą mieć wpływ na relacje amerykańsko-polskie.

Jaki: "Prawdziwy mąż stanu"

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki obwinił Donalda Tuska. Przewodniczącego RE ironicznie nazwał "prawdziwym mężem stanu".

"Świetny moment do żartów. Prawdziwy mąż stanu. Tym bardziej, że b.trudny problem, który próbujemy rozwiązać (może z błędami) - zostawił nam PDT. Ustawa to 1 z wielu elementów polityki historycznej. I każdy,kto nie jest populistą wie,że z efektów można będzie rozliczać dopiero po latach" - napisał Jaki.

Ziemkiewicz: To złośliwość

'Sprawując wysoki urząd we Wspólnocie nie umie przepuścić żadnej okazji do okazania złośliwości politycznym przeciwnikom w kraju pochodzenia. Choćby zupełnie na poziomie piaskownicy. Ja zawsze pisałem, że to trampkarz i drobny cwaniaczek, wyniesiony wysoko powyżej swych możliwości' - skomentował publicysta Rafał Ziemkiewicz.

"Atak na rodaków"

'W trudnym dla Polski momencie międzynarodowego ostrzału każdy Polak zobowiązany jest do walki z kampanią władz Izraela i środowisk żydowskich na świecie. Tusk zaś wykorzystał okazję do ataku na rodaków. Pospolita gnida' - skomentował poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego.

Andruszkiewicz: Jest pan manipulatorem

'D. Tusk rozgrzeszył wszystkich zagranicznych polityków i dziennikarzy, którzy przez lata promowali kłamliwe określenie 'polskie obozy' a winę za rozpowszechnienie tego kłamstwa zrzucił na...polską partię rządzącą. Panie Tusk, jest pan obrzydliwym manipulatorem na obcych usługach' - napisał poseł Adam Andruszkiewicz z klubu 'Wolni i Solidarni'.

"To koniec tego polityka w Polsce"

'Walczymy z najpodlejszym z kłamstw. Razem! A co robi Tusk po kilku dniach milczenia- korzysta z okazji by uderzyć w rząd i załatwić swoje małe interesy. De facto usprawiedliwia tych, którzy kłamią o polskich obozach. Myślę, że to koniec tego polityka w Polsce. Ale nie w Berlinie' - skomentował wicedyrektor TVP 1 Dawid Wildstein.

Makowski: To nie moment do żartów

'Mamy w Polsce ogromny międzynarodowy kryzys dyplomatyczny, dotykający konsekwencjami całego kraju, jego wizerunku i potencjalnie - gospodarki. Jest czas i miejsce na krytykę nieporadności rządu, ale naprawdę Tusk wykorzystując ten moment do żartów, pokazuje swoją małostkowość' - napisał Marcin Makowski z 'Do rzeczy'.

"To odkręcanie kota ogonem"

'Tusk odkręca kota ogonem i krzyczy 'kryzys międzynarodowy Polska wywołała'. Pan Tusk zapomniał, jaki paszport nosi. Jak widać, salony brukselskie i pełen portfel euro potrafi 'zaśmiecić' nie tylko głowę ale i serce' - stwierdził poseł Kukiz'15 Andrzej Maciejewski.

Pereira: Lepiej, żeby Tusk siedział cicho

'Wielu pytało, dlaczego Donald Tusk milczy, gdy powinien stanąć w obronie Polski. Dziś okazało się, że rzeczywiście, lepiej, żeby siedział cicho. Co z nim jest nie tak, że nie potrafi dobrego słowa o swoim kraju powiedzieć? Znowu okazało się, że jego 'polskość' to nienormalność' - napisał szef portalu TVP.Info Samuel Pereira.

Więcej o:
Komentarze (976)
Donald Tusk o ustawie o IPN. Komentarze do wpisu byłego premiera
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 188 razy 158

  Ideowi przyjaciele tych, którzy w lesie wzywali do zamordowania Tuska, ogłaszają jego "koniec w Polsce". Czy ta nazi-prawica może być jeszcze bardziej żałosna, czy też osiągnęła już absolutne dno? Obawiam się, że to ostatnie stwierdzenie byłoby zbyt optymistyczne.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 161 razy 127

  Tusk to ostatnia deska ratunku na to, żeby w Europie nie nazywano wszystkich jak leci Polaków zakompleksionymi, załganymi i agresywnymi antysemitami i ksenofobami

 • krynolinka

  Oceniono 123 razy 101

  Jaki potwierdza ustawa z błędami ale przecież kiedyś może się poprawi.
  Tylko ile nasze państwo będą kosztować błędy pana Jakiego ?
  Antoni znów "społecznie" bez etatu w podkomisji smoleńskiej zasiada, ciekawe ile tym razem jego halucynacje będą na kosztować. Bo skoro społecznie to bez żadnej odpowiedzialności za decyzje.

 • stemp10

  Oceniono 110 razy 88

  Tusk ma absolutnie rację. Ustawami zajmują się zupełni kompletni amatorzy. Kiedy to dotyczy naszego kraju to każdy syf można przepchnąć bo Duda i tak wszystko podpisze. Polityka zagraniczna w tej chwili nie istnieje. Próba jakiegokolwiek wyjścia na zewnątrz chlewiku z napisem Polska kończy się zupełną klapą.

 • timekiller

  Oceniono 101 razy 79

  Jak ja lubię wqrwienie pissomatołków byle pierdnięciem Tuska. Widać że wciąż się go boją i szanują.

 • cmochall

  Oceniono 98 razy 76

  Brawo ,zrobil Pan to z wielka klasa.Czas najwyzszy przeciwstawic sie tej ......e

 • miriam_73

  Oceniono 90 razy 72

  A kto to sa ci prawicowi belkoczacy "publicysci"? Kto w ogole slyszal o nich?

 • sluchaj_bej

  Oceniono 82 razy 68

  Donald wam po prostu chcial powiedziec, ze wzieliscie sie za rozbrajanie granatu z uzyciem wiertarki i palnika. A jak zaczal sie szum, to jeszcze dolozyliscie mlotek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX