'Minister obrony przed uchodźcami'? Morawiecki: Beata Kempa otrzymała zadanie dla nas niezwykle ważne

Beata Kempa zostaje w rządzie - poinformował w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. We wtorek potwierdził, że była szefowa KPRM od teraz będzie zajmować się uchodźcami.
Beata Kempa, szefowa kancelarii prezesa rady ministrów Beata Kempa, szefowa kancelarii prezesa rady ministrów Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Zostaje, bo?

Beata Kempa, szefowa KPRM za czasów Beaty Szydło, pozostanie w rządzie jako minister-członek Rady Ministrów. Portal wpolityce.pl poinformował, że Kempa będzie sekretarzem stanu ds. polskiej pomocy humanitarnej na świecie. Będzie zajmowała się sprawami uchodźców z krajów, gdzie toczą się konflikty zbrojne, a którym pomaga polski rząd.

Mateusz Morawicki podczas wtorkowej konferencji prasowej po pierwszym posiedzeniu rządu potwierdził nowe stanowisko Beaty Kempy.

- Beata Kempa otrzymała zadanie dla nas niezwykle ważne, na które w ramach dyskusji w UE będziemy poświęcać coraz więcej czasu. Będzie odpowiedzialna za koordynację pomocy humanitarnej ds. uchodźców. (.) To dowód na to, że nie lekceważymy UE w tym temacie - powiedział Mateusz Morawiecki.

Decyzja wzbudziła spore kontrowersje.

Łukasz Zboralski, dziennikarz "Do Rzeczy", napisał: A Kempa zostaje w KPRM w randze ministra bo? #rekonstrukcjarzadu

Nowy Zintegrowany Blok Operacyjny w szpitalu wojskowym przy ul. Weigla. Oficjalnie otwarcie Nowy Zintegrowany Blok Operacyjny w szpitalu wojskowym przy ul. Weigla. Oficjalnie otwarcie MIECZYSŁAW MICHALAK

"Będzie mieć kluczową funkcję"

W poniedziałek Mateusz Morawiecki mianował trzech nowych ministrów: Joanna Kopcińska została nowym rzecznikiem prasowym rządu, Marek Suski - szefem Gabinetu Politycznego Premiera, z kolei Michał Dworczyk objął stanowisko szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Premier podziękował pracownikom Beaty Szydło: Elżbiecie Witek, Rafałkowi Bochenkowi i Beacie Kempie. Były rzecznik rządu, podobnie jak była szefowa kancelarii premiera, pozostaną w rządzie. - Będzie mieć ważną, kluczową funkcję - powiedział o Beacie Kempie Mateusz Morawiecki.

"Ona??? To tak samo, jak pozwalać lisowi pilnować kurnika"  - napisał jeden z komentatorów.

Morawiecki ucieka od odpowiedzi na pytanie czym się zajmą Bochenek i Kempa. Mówi, że będą to ekstremalnie ważne stanowiska, ale nie zdradzi jakie.

Czyli zapewne będą pełnili jakieś hiperważne funkcje społeczne, które zasadniczo w ogóle nie są ustalone, tak jak premier Szydło" - napisał  Michał Mostowy z KOD.

"Minister Obrony przed Uchodźcami"

Decyzja ws. przyszłości Beaty Kempy od początku wzbudza kontrowersje.

Marcin Kierwiński z PO pozostanie Beaty Kempy i Rafała Bochenka w rządzie nazwał "programem minister plus".

Po nowych nominacjach, Kempa i Bochenek pozostają ministrami. Program Minister Plus. Premier Morawiecki postanowił pobić rekord B.Szydło w ilości ministrów w rządzie.

Bartosz T. Wieliński z "Gazety Wyborczej" stwierdził, że była szefowa kancelarii premiera powinna cieszyć się z nowego stanowiska.

Moim zdaniem pani Beata Kempa powinna się cieszyć z nowego stanowiska. Sebastian #Kurz kiedyś w rządzie Austrii też odpowiadał za sprawy imigrantów. Kilka lat później objął MSZ, a teraz został kanclerzem

Jarosław Kaczyński i Beata Kempa na konwencji Solidarnej Polski Jarosław Kaczyński i Beata Kempa na konwencji Solidarnej Polski Fot. Przemek Wierzchowski

"Górski by tego nie wymyslił"

Więcej o:
Komentarze (305)
Beata Kempa zostaje w rządzie. Kim będzie była szefowa KPRM?
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 86 razy 72

  Kempę zrobić ministrem do spraw uchdźców , to tak jakby Trynkiewicza zrobić rzecznikiem praw dziecka

 • fezuj

  Oceniono 73 razy 65

  PiS konsekwentnie realizuje program Koryto+. Liczba ministrów jest już rekordowa.

 • polakadam

  Oceniono 57 razy 51

  Koryto+. Pisowskie miernoty nie chcą opuścić koryta. Brakuje stołków to tworzą nowe a za wszystko i tak suweren zapłaci. Żeby to chociaż byli fachowcy a nie zwykłe ciule w gumofilcach ozdobionych krzyżem.....

 • remo29

  Oceniono 45 razy 37

  A po co jakieś stanowisko? Nie można raz w miesiącu wysyłać przelewu bez udawania, że coś robi?

 • ulisse

  Oceniono 34 razy 24

  wie za duźo o akcjach gangu Kulsona.

 • Zenek Mokotów

  Oceniono 27 razy 21

  Co za różnica na jakim, ważne żeby się kasa zgadzała, może być i bez stanowiska jak brocha aby pensją i doeta wpływała co miesiąc na konto.

 • gangaseiro

  Oceniono 24 razy 20

  Ta MENELKA z Sycowa ma miec wolna teka,jako minister od zalatwiania z Policja nowych ustalen,jak zaczniemy walczyc z PiS na noze?Tak jak z tym zamordowanym chlopakiem z Wroclawia,bo wtedy obronila mordercow awansujac ich migiem wyzej...I nic im sie niestalo,mimo,ze zamordowali chlopaka u siebie na komendzie.Za to bedziesz Kempa niedlugo bardzo dlugo siedziala.Az do starosci!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX