'Newsweek' o podróżach Mateusza Morawieckiego: Premier lata na daczę [W TYGODNIKACH]

W najnowszych wydaniach tygodników ponownie pojawia się temat podróży służbowych polityków rządowymi samolotami - 'Newsweek' wziął pod lupę loty premiera Mateusza Morawieckiego. Z kolei 'Wprost' informuje o 'tajnym dokumencie', który powstał w trakcie rozmów SLD, Wiosny i Razem o wspólnym starcie do Sejmu.
'Newsweek' 'Newsweek' Newsweek.pl, Gazeta.pl

"Newsweek"

Dziennikarze "Newsweeka" Aleksander Hudzik i Renata Grochal w tekście "Premier lata na daczę" piszą o podróżach rządowymi samolotami Mateusza Morawieckiego.

"Mateusz Morawiecki lata rządowymi samolotami na Wybrzeże, gdzie ma dom, a jego rodzina spędza wakacje. Tylko w pięć tygodni czerwca i lipca lotów nad morze i z powrotem było 11" - czytamy w artykule. Serwis wPolityce.pl twierdzi, że podane przez "Newsweek" informacje to "bzdury". 

W tygodniku również wywiad Renaty Kim z Łukaszem Kachnowiczem, byłym już księdzem, który ujawnił swoją homoseksualną orientację. - Kiedy napisałem w mailu do mojego biskupa, że odchodzę, przyznałem, że jestem gejem, to dodałem, że czuję się bardzo wolny. Właśnie dlatego, że przestałem się ukrywać - mówi były duchowny. Czytaj więcej>>>

'Wprost' 'Wprost' Wprost.pl, Gazeta.pl

"Wprost"

W najnowszym wydaniu "Wprost" Sylwester Latkowski w tekście "Luksusowy świadek koronny" pisze o byłym biznesmenie, który mimo defraudacji setek milionów złotych, nadal jest człowiekiem majętnym, mieszka za granicą i korzysta z dostatniego życia.

Tygodnik dotarł również do "tajnych dokumentów negocjacyjnych Lewicy", których zapisy, według ekspertów, z którymi rozmawiał "Wprost", mogą stanowić "obchodzenie prawa".  Dokument mówi m.in.o tym, że Sojusz Lewicy Demokratycznej ma finansować wskazaną przez partię Razem organizację pozarządową. Według "Wprost", znalazły się tam także zapisy o planach powołania wspólnej partii przez Wiosnę i SLD. Czytaj więcej>>>

'Do Rzeczy' 'Do Rzeczy' Dorzeczy.pl, Gazeta.pl

"Do Rzeczy"

W najnowszym "Do Rzeczy" m.in. kulisy wyboru Elżbiety Witek na nowego marszałka Sejmu. "Elżbieta Witek została marszałkiem Sejmu, bo PiS musiał szybko zażegnać kryzys związany z Markiem Kuchcińskim. W partii uznano, że Witek jest wyborem optymalnym, jeśli nie jedynym" - pisze Kamila Baranowska.

Z kolei Łukasz Warzecha w tekście o wspólnym starcie PSL i Kukiz'15 do Sejmu wskazuje, że nawet jeśli Paweł Kukiz znów zostanie posłem, "jego obecność nie będzie już nic znaczyć". Czytaj więcej>>>

'Sieci' 'Sieci' Wsieciprawdy.pl, Gazeta.pl

"Sieci"

W tygodniku "Sieci" w tekście Marcina Fijołka "Konfederacja w rozsypce" analiza sytuacji partii prawicowych.

"Z szeregów Konfederacji - w porównaniu z majowymi wyborami do europarlamentu - odeszli już Kaja Godek, Marek Jakubiak czy Piotr Liroy-Marzec, wszyscy pociągając za sobą swoje mniej lub bardziej zakorzenione środowiska i struktury. Godek zgłaszająca z uporem i konsekwencją postulaty skuteczniejszej ochrony prawnej nienarodzonego życia porzuciła konfederatów ostatnia" - zauważa Fijołek.

"Sama zainteresowana wskazywała na brak determinacji polityków Konfederacji w walce z aborcją, co zresztą natychmiast podchwycił Wojciech Cejrowski, jeden z popularnych sympatyków omawianego ruchu. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać - Janusz Korwin-Mikke wskazywał, że poszło nie o idee, ale konkretne miejsca na listach wyborczych" - czytamy w "Sieciach".

W tygodniku także wywiad z szefem gabinetu Prezydenta RP Krzysztofem Szczerskim o relacjach Polski z Unią Europejską. - Właśnie dlatego, że się o Unię Europejską troszczymy, że rozumiemy jej znaczenie dla przyszłości naszego kraju i całej Europy, bywamy krytyczni, proponujemy zmiany, czasami się spieramy - przekonuje Szczerski. Czytaj więcej>>>

Więcej o:
Komentarze (64)
"Newsweek" o podróżach Mateusza Morawieckiego: Premier lata na daczę
Zaloguj się
 • 11lech

  Oceniono 46 razy 40

  2015 – wystarczy nie kraść
  2016 – my nie kradniemy nam się po prostu należy
  2017 – inni też kradli
  2018 – inni kradli więcej
  2019 – kradniemy ale zgodnie z prawem
  2020 – (jak wygrają) kradniemy i co nam zrobicie?

 • pyss_na_pis

  Oceniono 34 razy 24

  Czy premierem dużego państwa europejskiego musi być człowiek podejrzewany o niejasne powiązania z mafijno-państwowymi strukturami obcego mocarstwa na wschód od Polski?
  Ukazała się książka o tych powiązaniach i nie ma żadnej reakcji, głowa w piasek na przeczekanie...

 • rgfm

  Oceniono 19 razy 19

  Bizancjum sobie zafundowali. Jedynie ośmiorniczek nie żrą. A matoł suweren za 500 złotych tańczy i śpiewa w rytm pedofilskich piosenek z kościoła

 • lica79

  Oceniono 21 razy 19

  Proszę nie nazywać mianem prasy pisowskich organów prasowych Od rzeczy i Śmieci

 • stachud

  Oceniono 19 razy 17

  Morawiecki oszucie tę chałupę też na żonę przepisałeś?

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 15 razy 15

  Bochenek, były rzecznik byłego rządu Szydło do Szydło mówił per ciociu. Obajtek, szef Orlenu z nadania Szydło, do Szydło również mówi per ciociu.

  I co na to Karnowscy z Nykiel?

 • zbi_k_44

  Oceniono 18 razy 14

  szkoda, że Polacy tego nie doceniają. Ten oszust i notoryczny kłamca, pragnący dopasowac fakty do swoich fanaberii śmie mienic się premierem!

 • felicjan.dulski

  Oceniono 21 razy 13

  Elity Wolskiej Republiki PiSiej powinny się poruszać się wyłącznie jednokonnymi furmankami, by było tanio i ekologicznie.
  Warunkowo dopuszcza się dwukonną furę z gnojem.
  Taka Wolska!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX