'Wprost': Wysłannicy Donalda Tuska rozpoczęli dyskretny objazd po kraju [W TYGODNIKACH]

W najnowszych wydaniach tygodników opiniotwórczych pojawiają się spekulacje dotyczące przyszłości m.in. Koalicji Europejskiej, a także ewentualnej budowy politycznego projektu przez szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. Według tygodnika 'Wprost', Tusk za pośrednictwem swoich współpracowników ma sprawdzać, ile osób zdecydowałoby się opuścić PO i dołączyć do nowej inicjatywy.
'Newsweek' 'Newsweek' newsweek.pl

"Newsweek"

W "Newsweeku" tekst m.in. o budującej się właśnie Koalicji Europejskiej przed wyborami do Europarlamentu. Dziennikarka tygodnika Renata Grochal zdradza kulisy rozmów przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny z liderami innych partii. W czwartek miało dojść do spotkania polityka z liderką Nowoczesnej Katarzyną Lubnauer. 

"Jej partia w sondażach nie przekracza progu wyborczego, koalicja z PO to jedyna szansa na przetrwanie. Schetyna posypuje głowę popiołem. Przyznaje, że rozbicie Nowoczesnej było błędem. To przełamuje lody. Lubnauer chce tylko jednej 'jedynki' na wspólnych listach do europarlamentu" - czytamy w "Newsweeku". Czytaj więcej>>>

'Wprost' 'Wprost' wprost.pl

"Wprost"

"Nowy projekt polityczny Donalda Tuska ma ruszyć tuż po wyborach do Parlamentu Europejskiego. Mimo to, wysłannicy byłego premiera już zaczęli dyskretny objazd po kraju" - czytamy w zapowiedzi najnowszego wydania tygodnika "Wprost".

- Graś [Paweł Graś, współpracownik Donalda Tuska - red.] zapytał mnie, ile osób może odejść od Schetyny. Powiedziałem, że większość, bo u nas ludzie tylko czekają, aż Tusk dla zielone światło, by budować nowe struktury - mówi w rozmowie z tygodnikiem jeden z polityków PO. Czytaj więcej>>>
 
 

'Do Rzeczy' 'Do Rzeczy' dorzeczy.pl

"Do Rzeczy"

W najnowszym "Do Rzeczy" m.in. analiza obecnej politycznej pozycji prezydenta Andrzeja Dudy.

"Po okresie "buntu" Andrzej Duda od wielu miesięcy jest na politycznym horyzoncie niemal nieobecny jako samodzielny gracz. A jeśli już się pojawia, to trochę na zasadzie Bronisława Geremka na schodach (w starym dowcipie): nie wiadomo, czy wchodzi, czy schodzi" - pisze Łukasz Warzecha. Czytaj więcej>>>

'Sieci' 'Sieci' sieciprawdy.pl

"Sieci"

Tygodnik "Sieci" pochyla się nad postacią mecenasa Romana Giertycha, będącego pełnomocnikiem austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera. Austriak zarzuca prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu próbę oszustwa i domaga się od spółki Srebrna zapłaty za działania związane z przygotowaniem inwestycji - budowy dwóch wież.

"Roman Giertych - adwokat, polityk i biznesmen w jednym. Kim jest przede wszystkim? Hierarchia bywa różna, w zależności od sytuacji. Wykonując zawód adwokata, robi biznes w polityce. Niby porusza się po jej obrzeżach, ale wciąż jest gotowy wrócić na dobre. I powalczyć o najwyższą stawkę" - czytamy w zapowiedzi tekstu.

"Od dawna twierdzę, że Roman Giertych jest przede wszystkim politykiem. Jest wręcz politycznym narkomanem. Jako prawnik komercjalizuje swoje nazwisko. Wszystko po to, by do polityki wrócić" - mówi w rozmowie z dziennikarzami tygodnika jeden z warszawskich prawników. Czytaj więcej>>>

Więcej o:
Komentarze (98)
"Wprost": Wysłannicy Donalda Tuska rozpoczęli dyskretny objazd po kraju [W TYGODNIKACH]
Zaloguj się
 • baj62

  Oceniono 22 razy 18

  Jedynym wyrażnym politykiem na dzień dzisiejszy jest Tusk i pomimo że nie jest on w mojej bajce będdę na niego głosował gdy zdecyduje się na wybóry prezydenckie. Korzyść z tego taka że mimo wszystko Tusk ma kontakty ogółno światowe , a to może przełożyć się na odbudowanie zaufania dla Polski po dewastacji PiS-u.

 • krynolinka

  Oceniono 44 razy 18

  Duduś aut. Nawet pan prezes mu podaje rękę z widocznym na twarzy obrzydzeniem..

 • hens

  Oceniono 23 razy 15

  Wysłannicy prezesa wszczynają ferment aby ukryć temat taśmy i ujawnione na nich łapówkarskie poczynania PISiorów

 • poppers68

  Oceniono 12 razy 12

  Generalnie gdy się czyta nagłówki poszczególnych tytułów można odnieść wrażenie, że dziennikarze w naszym kraju....odlatują kompletnie.
  Zrobią wszystko, abyśmy wzięli się za łby, abyśmy kupowali Ich tytuły i najlepiej abyśmy stale, po ludzku i po prostu..... byli wystraszeni, zirytowani i nie mieli dystansu do tego co się wokół dzieje.
  I żeby nie było, dotyczy to i tytułów prawicowych i dotyczy to tytułów liberalnych.
  Generalnie, dziennikarze uważają na - społeczeństwo, za durną ciemną masę, której można wcisnąć każdy kit. Ten lewicowy, ten liberalny i prawicowy również.....
  Nieładnie się Kochani bawicie...:)

 • polak66maly

  Oceniono 21 razy 9

  jak szybko przekaz dnia doszedl.

 • damtek

  Oceniono 14 razy 8

  PILNE!
  Rada Krajowa Partia @Zieloni zdecydowała, że w najbliższych wyborach wystartuje w szerokiej koalicji proeuropejskiej wspólnie z Platformą Obywatelską, Sojuszem Lewicy Demokratycznej, Polskim Stronnictwem Ludowym i Nowoczesną.
  Marek Kossakowski/twitter

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX