Były rzecznik Adamowicza: Niektórym wydawał się sztywny i nieprzystępny [W TYGODNIKACH]

Tygodniki w swoich najnowszych wydaniach - co oczywiste - najwięcej uwagi poświęcają śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W najnowszym 'Newsweeku' m.in. wywiad z byłym rzecznikiem polityka, który zdradza kulisy pracy w gdańskim ratuszu.
'Newsweek' 'Newsweek' Newsweek.pl/Gazeta.pl

"Newsweek"

Najnowsze wydanie "Newsweeka" jest w dużej mierze poświęcone zmarłemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. W tygodniku m.in. wywiad z Antonim Pawlakiem, który w latach 2007-2017 był rzecznikiem Adamowicza. Jak wspomina Pawlak, Adamowicz był "chorobliwie" nieśmiały.

- Opowiadał mi, że gdy chodził do podstawówki i wezwali go do sekretariatu po odbiór legitymacji, to wysłał brata. Wrodzona nieśmiałość powodowała chyba to, że nawet jako dorosły trzymał dystans wobec osób, których nie znał i był przez nie postrzegany jako człowiek sztywny, nieprzystępny, a w rzeczywistości był ciepłym i bezpośrednim facetem. W gronie najbliższych współpracowników nigdy nie podkreślał, że jest prezydentem. Lubił przegadywać pomysły na nieformalnych spotkaniach. Rzucał ideę i słuchał, co kto ma do powiedzenia

- wspomina rozmówca "Newsweeka". Czytaj więcej>>>

'Wprost' 'Wprost' Wprost.pl / Gazeta.pl

"Wprost"

Również we "Wprost" głównym tematem jest śmierć prezydenta Gdańska. "Obóz rządzący po zabójstwie Pawła Adamowicza znalazł się w takiej sytuacji, że cokolwiek zrobi, może się to obrócić przeciwko niemu. Operacja łagodzenia wizerunku przed wyborami, którą ostatnio obserwowaliśmy, właśnie wzięła w łeb" - pisze dziennikarka tygodnika Eliza Olczyk.

We "Wprost" również rozmowa o przemocy wobec osób starszych z prof. Małgorzatą Halicką z Uniwersytetu w Białymstoku. "Bici przez dorosłe dzieci ojcowie zgłaszają przemoc na policję. Matki wolą milczeć, bo "na swoich się nie donosi" - czytamy w zapowiedzi tekstu. Czytaj więcej>>>

'Do Rzeczy' 'Do Rzeczy' DoRzeczy.pl/Gazeta.pl

"Do Rzeczy"

"Uznanie, że mord na Pawle Adamowiczu był zbrodnią polityczną, a nie czynem szaleńca, już ustawia PiS w roli moralnego sprawcy. Dla opozycji pokusa, by grać tą sprawą politycznie, będzie bardzo silna" - pisze w najnowszym wydaniu "Do Rzeczy" publicysta Piotr Semka.

W tygodniku również tekst byłego szefa MON i byłego szefa gabinetu politycznego w MSZ Jana Parysa o polskiej polityce zagranicznej. "Zanim zaczniemy projektować politykę zagraniczną, zastanówmy się, czego chcą ważni gracze - USA, Rosja i Niemcy" - pisze Parys. Czytaj więcej>>>

'Sieci prawdy' 'Sieci prawdy' Sieciprawdy.pl/Gazeta.pl

"Sieci prawdy"

"Jedyną realną polityczną konsekwencją wstrząsu wokół zamachu na Pawła Adamowicza może być większa wrażliwość na tzw. mowę nienawiści" pisze publicysta Stanisław Janecki w najnowszym wydaniu "Sieci".

"Taka tragedia stwarza okazje. A jeśli są okazje, zawsze znajdzie się ktoś, kto z nich skorzysta. Już w pierwszych dniach po śmierci prezydenta Gdańska stało się jasne, że ta broń będzie wykorzystana przeciwko rządzącej Zjednoczonej Prawicy. Obecna opozycja nie ma innego programu, jak odsunięcie od władzy Prawa i Sprawiedliwości: za wszelką cenę i wszelkimi środkami" - dodaje Janecki. Czytaj więcej>>>

Komentarze (49)
Były rzecznik Adamowicza: Niektórym wydawał się sztywny i nieprzystępny [W TYGODNIKACH]
Zaloguj się
 • kopandol

  Oceniono 20 razy 12

  Panie Semka !
  odpowiedź na to pytanie dał już pański kolega - Kurski i jego propagandowa szczujnia TVP.
  Ale co mogę wiedzieć ja, który stał tam gdzie ZOMO, element animalny, ubecka wdowa w wyleniałym futrze.

 • acototak

  Oceniono 17 razy 11

  U pisoruskich znów wsio normalno

 • jurek4491

  Oceniono 19 razy 11

  Stasiek Janecki nie pękaj PiS - DA RADĘ .
  " pan zbyszek " skakał z radości w programie INFO
  - yes yes yes
  - mamy bilet
  - bilet mamy
  - bilet to dowód koronny że morderca Adamowicza chciał odesłać do nieba naszego prezydenta
  - bilet to narzędzie zbrodni
  Jak to wszystko usłyszałem to mnie powaliło i jeszcze leżę .

 • blechtrommel

  Oceniono 16 razy 8

  Czyli funkcjonariusze prorządowi na odcinku prasy, ci sami, którzy niegdyś dla niepoznaki mianowali się "dziennikarzami niepokornymi", pokornie włażą w tyłek władzy, zaprzeczając oczywistym faktom.

  Obawiam się, że krąg ciemnego ludu skłonnego kupować ich kłamstwa, może się wkrótce skurczyć. Bardzo jestem ciekaw którzy jako pierwsi zaczną uciekać z tonącego okrętu.

 • krynolinka

  Oceniono 22 razy 6

  "W obliczu ludzkiej tragedii, PIS zachował się jak trzeba. Niestety totalna opozycja i część mediów wykorzystała to nieszczęście jako kampanię wyborczą do polit. ataków na Zjednoczoną Prawicę.Nie będziemy bierni na supozycje, kłamstwa i insynuacje."
  Tak widzi świat Mazurek, ta sama Mazurek co to nie popiera, ale rozumie.
  Już jutro podejmą pisiorki kroki. Bazylikę zamkną albo jeszcze gorsze świństwo wymyślą. Szefernakery nie śpią.

 • didej007

  Oceniono 9 razy 5

  Rzygotliwe Sturmabteilung PiS w pełnej krasie.

 • yaqza81

  Oceniono 15 razy 5

  Tak abstrahując od treści, "Sieci prawdy" to komicznie głupi tytuł dla tygodnika.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 16 razy 4

  Jedyne co obecnie może zrobić PiS to dymisja Ziobry i Jakiego. Bo to oni ponoszą pełną odpowiedzialność za tupolewizm w więziennictwie, gdzie chorego na schozofrenię paranoidalną niebezpiecznego więznia leczy czarami psycholog amator na etacie więziennego kuratora.

 • wikal

  Oceniono 3 razy 3

  Janecki w roli baranka pokoju? Potknęłam się we własnym mieszkaniu z wrażenia. Himalaje hipokryzji!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX