Zakończył się Pol'and'Rock. Jerzy Owsiak zaapelował: Idźcie na wybory, decydujcie

Nad ranem zakończył się festiwal w Kostrzynie nad Odrą. Po raz pierwszy został zorganizowany pod nazwą Pol'and'Rock. Na zakończenie imprezy Owsiak zaapelował: - Idźcie na wybory. Nie powiem wam, na kogo głosować, bo nie mam takiego prawa. Wy decydujecie.
Zakończył się Pol'and'rock Zakończył się Pol'and'rock Fot. Władysław Czulak / Agencja Gazeta / xE5Kd@6ol2w'0jaP*ONX}Q|_ws8I,QV9!'(KQYwG;|^I)U%XK_dHna~5W/J_WGcbif

Kiedyś Woodstock, teraz Pol'and'Rock

Od 1995 r. w Polsce organizowany był Przystanek Woodstock. W 2017 r. odbył się po raz ostatni pod tą nazwą, od teraz impreza nosi miano Pol'and'rock. O zmianie nazwy zdecydował Jerzy Owsiak. Powodem były kwestie prawne.

Zakończył się Pol'and'rock Zakończył się Pol'and'rock Fot. Władysław Czulak / Agencja Gazeta

Policja: było 210 tys. osób, Owsiak: dwa razy tyle

Festiwal rozpoczął się w czwartek 2 sierpnia. Zakończył w niedzielę ok. 4 rano. Według policji w imprezie wzięło udział ok. 210 tys. osób. Jerzy Owsiak twierdzi, że było ich dwa razy tyle. Impreza miała rangę wydarzenia o podwyższonym ryzyku. - Podwyższone ryzyko miało nas zabić. Nigdy w życiu! - żartował pod koniec festiwalu Owsiak.

Zakończył się Pol'and'rock Zakończył się Pol'and'rock Fot. Władysław Czulak / Agencja Gazeta

Jerzy Owsiak: Idźcie na wybory

Na zakończenie festiwalu Jerzy Owsiak zaapelował: - Idźcie na wybory. Nie powiem Wam na kogo głosować bo nie mam takiego prawa. Wy decydujecie. 

Koniec Pol'and'rock Koniec Pol'and'rock Fot. Władysław Czulak / Agencja Gazeta

Straż pożarna nie chciała lać wodą

Podczas festiwalu doszło do zgrzytu między Owsiakiem a szefem MSWiA Joachimem Brudzińskim. Organizator imprezy twierdził, że Państwowa Straż Pożarna odmawia oblewania ludzi na festiwalu wodą, natomiast rok wcześniej to robiła. Brudziński tłumaczył, że byłoby to niebezpieczne. Ostatecznie na festiwalu wodę lali niemieccy strażacy.

Pol'and'rock Pol'and'rock Fot. Władysław Czulak / Agencja Gazeta

Godzina W

Tak osoby obecne na festiwalu uczciły Godzinę W. Sam Owsiak już na zakończenie imprezy mówił: - Kocham ten kraj. Kocham Polskę. Ale nie nacjonalistycznie. Później powiedział: - I pamiętajcie, sztuka jest dla wszystkich, Nie jest zarezerwowana dla nikogo. I jak powiem, że was k... kocham, to jest to sztuka. To jest zaj... festiwal - cytuje go "Gazeta Wyborcza". Nawiązał w ten sposób do grzywny, jaką rok temu nałożono na niego za przekleństwo.

Koniec Pol'and'rock Koniec Pol'and'rock Fot. Władysław Czulak / Agencja Gazeta

Inna nazwa, festiwal ten sam

Choć nazwa się zmieniła, to cały czas ten sam festiwal, pełen radosnych, młodych i kolorowo ubranych ludzi. Którzy lubią dobrą zabawę, czasem nawet w błocie.

Pol'and'rock Pol'and'rock Fot. Władysław Czulak / Agencja Gazeta

Koncerty, rozmowy, wykłady

Pol'and'rock to nie tylko szalona zabawa przed sceną, ale również m.in. spotkania w ramach Akademii Sztuk Przepięknych, na których pojawiają się politycy czy artyści. W tym roku w ASP udział wzięli m.in.: Dorota Wellman, Anja Rubik, Jacek Fedorowicz, Artur czy generał Mirosław Różański.

Pola'and'rock Pola'and'rock Fot. Władysław Czulak / Agencja Gazeta

Kostrzyn sparaliżowany

Z powodu tłumów wracających z festiwalu ludzi Kostrzyn, jak donosiły w niedzielę ok. południa lokalne media, było sparaliżowane. Trudniej niż zwykle było też opuścić miasto koleją. 

Więcej o:
Komentarze (346)
Zakończył się Pol'and'Rock. Jerzy Owsiak zaapelował: Idźcie na wybory
Zaloguj się
 • gniewosz68

  Oceniono 43 razy 27

  Ile tu durnych trolli i nienawistników. ani chybi dostają jakieś nędzne srebrniki od rządzących a może to po prostu banda nieudaczników którym przeszkadza poparcie i autorytet jakim cieszy się WOŚP, festiwal i sam Owsiak. Sto razy wolę pojechać na Woodstock niż na jakieś nacjonalistyczne spędy czy pielgrzymki...( a czy sądzicie że na pielgrzymce kiboli nie było narkotyków) Niech Jurek gra jak najdłużej!!!

 • e-mucha.info

  Oceniono 41 razy 19

  Róbmy to co nie krzywdzi innych i ciesz się wolnością.

  Polacy są dumni z Owsiaka!

 • zelenyles

  Oceniono 55 razy 19

  graj pan, panie Jurek do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej na potrzeby potrzebującym, wbrew wszystkim świństwom jakie wymyślają przeciw WOŚP PIS-owcy !!! !

 • Jacek Wilusz

  Oceniono 30 razy 18

  Pisowskie szumowiny podlane nacjonalistyczno katolickim sosem przejęło forum. Gdzie wasza chrześcijańska dobroć, gdzie miłość i szacunek do bliźniego? Jak widać, po ponad 1000 lat nauki Kościoła w Wolsce większość matołów dalej nie zaadoptowała nauki Jezusa.

 • huuump

  Oceniono 40 razy 18

  A JoJo do trolli: '12 groszy, tylko nie płacz proszę
  12 groszy w zębach tu przynoszę' ... i to za każdy sPiSiony hejtowy pościk :)

 • huuump

  Oceniono 37 razy 17

  Prawie pół miliona młodych ludzi, widzi jaki ma wybór:

  Piękna, rozwijająca się, uśmiechnięta, demokratyczna i wolna Polska ... albo

  Ciemnogród, totalitaryzm, brak wolności wypowiadania poglądów, terror machiny przemiału tzw. 'od kulsona do celi droga uchwalona'

  Nie powiem, która strona to jaka, sam każdy musi zdecydować ;P

 • Romek Polaski

  Oceniono 16 razy 16

  Może ktoś nareszcie porwie normalnych ludzi czyli większość naszego narodu? Jurek to jest 0,5 mln ludzi IIIII Zacznijmy żyć na nowo w szacunku do tradycji, więzi, wzajemnej tolerancji, i miłości do bliźniego. Trzeba odwrócić trend,

 • huuump

  Oceniono 29 razy 13

  Ależ pięknie widać jak trolle Kaczłowa nakaz otrzymały, żeby szczekać :)

  Może na stronach 'Mediów Wolskich', sponsorowanych z naszych podatków, pelikany to łykną ... ale

  ... w Wolnych, niezależnych mediach??? Młodzi ludzie w Polsce chcą normalności, dobrobytu i w szczególności wolności !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX