'Jęzor mrozu' znad Rosji już się zbliża do Polski. W weekend uderzenie zimy. 'Ale spadek!'

Niezbyt długo cieszyliśmy się wiosenną pogodą. Lada chwila czeka nas duże ochłodzenie. Przygotowaliśmy prognozę dzień po dniu.
Pogoda - wraca zimno Pogoda - wraca zimno Marta Kondrusik/gazeta.pl

Pogoda dzień po dniu

Do Polski wtargnie mroźne powietrze ze wschodu. Na razie chłód jest jeszcze daleko od Polskiej granicy, ale z dnia na dzień sytuacja będzie się zmieniać.

Spójrzcie na mapy poniżej. Fala chłodu została na nich zaznaczona na niebiesko/fioletowo, zaś ciepłe powietrze na żółto. 

Pogoda - wraca zimno Pogoda - wraca zimno Marta Kondrusik/gazeta.pl

Pogoda w czwartek

W czwartek tchnienie zimy dotrze do naszych wschodnich sąsiadów. W Polsce ostatni dzień z temperaturami powyżej 0 st. C. Ma być jeszcze od 1 do 9 stopni na plusie. Najzimniej będzie w Suwałkach, najcieplej na południu. 

Pogoda w najbliższych dniach Pogoda w najbliższych dniach Marta Kondrusik/gazeta.pl

Pogoda w piątek

W piątek temperatura spadnie w okolice zera stopni. Cieplej jeszcze na południu kraju. Według prognozy IMGW Przemyśl, Kraków, Rzeszów i Katowice mają być najcieplejszymi miastami tego dnia. Tam można się spodziewać nawet kilku kresek powyżej zera. 

Zimowa pogoda wróci do Polski Zimowa pogoda wróci do Polski Marta Kondrusik/gazeta.pl

Pogoda w sobotę

W weekend uderzenie zimy. Silniejsze niż się spodziewaliśmy - przyznają synoptycy. Temperatura minimalna w sobotę to nawet -8 st. C. 

Spadek temperatury na przykładzie Warszawy pokazał Tomasz Wasilewski, synoptyk TVN Meteo. Od 15 st. C we wtorek do -4 st. C w niedzielę.

Pogoda w weekend Pogoda w weekend Marta Kondrusik/gazeta.pl

Mróz w niedzielę, a później?

W niedzielę jeszcze zimniej: od -11 st. C do -6 st. C, jedynie miejscami na zachodzie i nad morzem około "aż" -5 st. C.

W poniedziałek nadal zimno, ale - według aktualnych prognoz - mróz trochę odpuści. Mamy nadzieję, że te przewidywania się sprawdzą. W przyszłym tygodniu przecież pierwszy dzień wiosny >>>

Więcej o:
Komentarze (142)
Pogoda. Jęzor syberyjskiego mrozu zbliża się do Polski
Zaloguj się
 • buk.humor.dziczyzna

  Oceniono 69 razy 55

  W kraju, w którym sejm modli się o deszcz, gdzie zamianę opłatka w mięsień sercowy potwierdzają „uniwersyteccy uczeni” a premier uważa, że trzeba uszanować przekonania antyszczepionkowców, nic nie jest w stanie zaskoczyć - może jakieś koraliki na granicy wschodniej albo modły w starostwach powiatowych i po bólu.

 • fctheduck

  Oceniono 27 razy 25

  Może modlitwa w intencji wyrośnięcia zimowego bieżnika na łysych oponach pomoże suwerenowi przetrwać ten kataklizm...

 • kkdg.2000

  Oceniono 25 razy 23

  Tylko gorące źródła geotermalne Ojca Rydzyka mogą rozpuścić mroźne powietrze zamieniając je w ciepło wiosenne. Proszę rządzących o większe dotacje dla Ojca Dyrektora z Torunia.

 • flemming

  Oceniono 21 razy 17

  Konieczne modlitwy Rydzyka i Głodzia do błogosławionego krwią białoruską "Burego", do bohaterów na miarę Kmicica czyli bandytów z Brygady Świętokrzyskiej NSZ, do szmalcownikó czasu wojny, a na pewno pogoda się poprawi. Żyd Jezus Chrystus na pewno wysłucha błagań takich 10000-procentowych katolików. A co tam panie Mazowiecki z rechrystianizacją Europy? Zapomniał pan, Żydzi przeszkodzili ?

 • ewuer

  Oceniono 17 razy 13

  Jak PiS wybuduje ten mur na wschodniej granicy to sie skończą mrozy ze wschodu. Tak im dopomóż Rydzyk i prezesiuno.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX