Komentarze (194)
Neonaziści w Polsce. To więcej niż Duma i Nowoczesność
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • sunzi15

  Oceniono 7 razy 3

  W tym szalenstwie jest metoda.

  Narodowo-Socjalistyczna Partei PiS lamie Konstytucje,
  wprowadza NIELEGALNIE, droga ZAMACHU STANU
  zmiany ustroju na klerykalno-nazistowska DYKTATURE.
  Krzykliwe nazistowskie ugrupowania to wierzcholek gory lodowej,
  ktorej oparcie stanowi rzadzaca szajka w symbiozie z szowinistycznym,
  faszyzujacym kosciolem.

  Faszyzacja panstwa i spoleczenstwa to oficjalna polityka panstwowa.
  Jest ona sprzeczna z Konstytucja i interesami Narodu Polskiego.
  Winni przestepstw przeciwko Rzeczypospolitej
  podlegaja saankcjom zgodnie z Art. 127., 128 kk.
  od conajmniej 3 lat wiezienia do dozywocia.
  Obowiazkiem scigania tych przestepstw
  jest OBOWIAZKIEM calego aparatu scigania
  i wymiaru sprawiedliwosci panstwa.
  Tego jako obywatele RP mamy prawo ZADAC!!!

 • chi-neng

  Oceniono 11 razy 3

  POWIEM MIEDLAREM:

  "ZERO TOLERANCJI DLA TCHÓRZOSTWA NEONAZIZMU I NACJONALIZMU DLA OGARNIĘTEJ NOWOTWOREM ZŁOŚLIWYM POLSKI I POLAKÓW!

  ZERO TOLERANCJI DLA TEGO NOWOTWORU!

  TEN NOWOTWÓR WYMAGA CHEMIOTERAPII.!

  TĄ BEZKOMPROMISOWA CHEMIOTERAPIĄ JEST NAROD POLSKI".

 • stanislaw.sk

  Oceniono 7 razy 3

  @slaynes
  Każda zaraza na początku wydaje się błaha, przemijająca - ta brunatna TEŻ, ale PiS ją wspiera i to tej partii młody elektorat...

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 7 razy 3

  Od dwóch lat partia rządzącą finansuje i glaska po głowie tych małych hitlerkow w sraczkowatych koszulach, a jak który z nich popełni ewidentne przestepstwo, ale na tle rasistowskim to być może nie popiera ale rozumie... To skutki sa jakie są, następnym etapem będą pogromy na obcych i lewakach

 • chi-neng

  Oceniono 11 razy 3

  W Polsce rozkwit neonazizmu i nacjonalizmu przypadł on na czas kampanii wyborczych co zbieglo sie z naplywem uchodzcow do Europy.

  PiS wykorzystal ten moment i WPROWADZIL NAZIOLSTWO DO SEJMU!

  KUKIZ – WARCHOLE!
  Pamietasz czy nie?!
  Bo ja pamietam, lajdaku, ‘twoje zaslugi’ chalturzyststy pozujacego na polityka!

 • gajkas

  Oceniono 2 razy 2

  Czy oni zdają sobie sprawę że gdyby hitler wygrał to unosiliby się w postaci chmurki na faszystowskim niebie. To trzeba być idiotą żeby gloryfikować coś co nienawidziło Polaków i uważało ich za podludzi. Polak miał umieć trochę liczyć trochę pisać i służyć swoim panom Niemcom. Chyba że zgadzają się z tym. Moim zdaniem oni są po stronie wroga Polaków czyli są zdrajcami. To trzeba mieć kisiel w głowie. Proponuję poczytać trochę książek. Hmmm no tak trzeba umieć czytać. Chyba za dużo wymagam.

 • year68

  Oceniono 4 razy 2

  Nie wiem jakimi kategoriami myślą te zjeby, za patrona mają Hitlera i jednocześnie chodzą na marsze niepodległości. Najpierw zabory, potem II wojna światowa i cierpienie całego narodu przez faszystów. Nie ma się co oszukiwać wsparcie PiS nasiliło tego typu zdarzenia, a wystarczy porównać to co się teraz dzieje w Polsce do Niemiec z lat 30 XX w. Kaczyński podąża ścieżką Hitlera, tak to widzę.

 • Robert 31

  Oceniono 1 raz 1

  PROKURATOR niech się lepiej przyjrzy miesięcznicom radzieckim pana prezesa

 • idkfa

  Oceniono 1 raz 1

  Poziom prowokacji, którymi urabiany jest "Naród" jest tak żenujący, że aż słabo się robi.

 • tad-tad

  Oceniono 1 raz 1

  Wychodzi , na jaw , co to jest młodzież prawicowa , patriotyczna , prawdziwie polska, czy też jak kto nazywa zwyczjny faszyzm, ale ci faszyści mają 0brońców, Wystarczy w TV , obejrzeć ich występ ,i to nie w reżmowej, której jst po drodze z faszyzacją Polski, ale wTVN gdzie nie kryjąc poglądów stanął w obronie senator PIS , i w dodatku profesor, z IPN, wszystkie wyrazy oburzenia Jakiego, Czy Morawieckiego, nic nie są warte , gdy obowiązuje nadal w PIS kierunek na nacjonalizm,i faszyzm, A Zaryn, nie zostanie wykluczony z tej bandy, a nie zostanie. Bo JESZCZEnie leje się krew, a następcy Eligiusza Niewiadomskiego, się nie zdecydowali, do kogo i kiedy .

 • laik1234

  Oceniono 3 razy 1

  Ci smarkacze w komunizmie skakali dopiero ojcu z jajka na jajko tyle wiedzą o komunizmie co wilk o gwiazdach.

 • bartooolooo

  Oceniono 3 razy 1

  Teraz się media obudziły. Teraz zobaczyły, że nazi skini zrzucili 15 lat temu glany i flyersy, i weszli w końcu do sejmu.

  Oczywiście, PiS hołubi skrajną prawicę, jak ONR, bo mu są potrzebni. Ale co robiła PO czy inne partie. Tyle samo co w innych sprawach społecznych. Czyli NIC. Tylko zarabiali hajs dla siebie. Totalnie oderwani od problemów społecznych. No to wybuchło faszyzmem. Przeciez te tysiące ludzi ze stadionów już jest tym zarażonych. Nacjonalizmem, radykalizmem, rasizmem, autorytaryzmem. faszyzm w Polsce narodził się już dawno, ma się świetnie na polskiej ulicy.

  I teraz kupczycie tym tematem, jak kupczycie wszystkim. Ale gdzieś tam z tyłu pali się lampka już, że idą po nas.

  Nienawidzę faszyzmu, jak i komunizmu. Ale czy będę z nimi walczył, kiedy przyjda po was, na Wiejską ? Do banków, korporacji, i innych instytucji które gnoiły zwykłego człowieka ?

  Mam umierać za co? Wyjadę z tego strasznego kraju. Faszyzm rodzi się tam, gdzie ludzie sa bierni. Gdzie władze i elity są bierne. Byliście bierni na inne nieszczescia, to macie.

 • 2mimoza

  Oceniono 7 razy 1

  W Niemczech naziści mogą hordami demonstrować, maszerować, wykrzykiwać swoje hasła i ochrania ich policja - w Polsce zaś, jakieś kołą organizują prowokacje po to tylko , żeby ukręcić bat na obecny rząd.

 • miluszka

  Oceniono 3 razy 1

  I jeszcze pozwólmy im kupować broń.

 • Maciek Marecki

  Oceniono 5 razy 1

  A nie moglibyście sami przestać być radykalni. Ja rozumiem pieniądze i czytalność ale zaczynajmy od siebie.

 • Stan Majewski

  Oceniono 7 razy 1

  "Winter is comming" (dwa m). Raczej Fakk Ju (dwa k). Polski motloch popiera antysemityzm i dlatego nie chce chlopcow ukarac. Minister of konfetti i premier od broszki nie mieli problemow. Co za wstyd na caly swiat zeby w Polsce popierac Hitlera !!! A babochlop Mazurek nadal nie popiera ale rozumie ?

 • Oceniono 3 razy 1

  Jak 2 lata temu mowilem ze zaczyna sie nazizm, to wszyscy co najmniej twierdzili, ze przesadzam. Niektorzy twierdzili, ze jestem glupi inni, ze obrazam w ten sposob Polske.
  A prawda jest bardzo prosta. Powtorze za Johnsonem /taki historyk, autor Historii swiata XX wieku/.
  W 1918 roku zostala potwierdzona Teoria wzglednosci Einsteina i sie zaczelo. Relatownosc tej teorii ludzie przelozyli na relatywizm moralny. To jedynie przyspieszylo pewne tendencje w niektorych niedemokratycznych spoleczenstwach, ktore dorastaly do demokracjii. W innych krajach to sie odbywalo w roznych okresach. Nazywa to sie ogolnie walka narodowej kultury z liberalna cywilizacja. W Anglii to rewolucja Cromwela, we Francji teror Jakobinow itd. Im wczesniej tym bardziej dojrzale spoleczenstwo obecnie. Kto zna dokladnie dojscie Hitlera do wladzy, ten widzi uderzajace podobienstwo w dojsciu do wladzy PISu. Pucz monachijski w 1923 to pierwszy okres wladzy PISu zaczety w 2005 a krwawa legenda zabojstwa i meczenstwa Horsta Wessela /tak naprawde za niezaplacony czynsz/ stworzona przez Goebbelsa to meczenska legenda Tupolewa w Smolensku, w ten sam sposob zmanipulowana przez Maciarewicza. Miesiecznice z pochodniami nic wam nie przypominaja?
  Niestety dodatkowo w naszej niedawnej historii mamy tragedie, ktora dodatkowo wzmacnia ta prawidlowosc. Utrata calej elity tradycyjnej inteligencji i prawdziwej klasy robotniczej w okresie 1939-1946. Jestesmy krajem bez elit. To co uwazamy za obecne elity to tylko cwane chamy, przeciez kazdy w Polsce ma rodzine na wsi, kazdy w Polsce ma pochodzenie chlopskie, kazdy. Podobnie bylo w Niemczeh, kto utorowal Hitlerowi droge do wladzy? Najbardziej reakcyjna i tepa czesc spoleczenstwa - chlopi. Ale u nich pozostala inteligencja tradycyjna i to dzieki niej Niemcy sa mocarstwem gospodarczyn dzis. U nas mamy tragedie, bo odbudowa tradycyjnej inteligencji to nie praca na kilka pokolen ale na setki lat. Trzeba by bylo raz jeszcze stworzyc tradycyjna arystokracje, a potem ja zpauperyzowac ekonomicznie, zeby zachowala jedynie przymioty duchowe tradycyjnej inteligencji. U nas to trwlo okolo 800 lat.
  Na czym wiec stoimy?
  Walka narodowej kultury z liberalna cywilizacja zawsze konczy sie krwawo. Dlaczego? Bo narodowa kultura zawsze morduje liberalow mowiacych zyj i pozwol zyc innym.
  Czeka nas okres pogromow w imie prawdziwego patriotyzmu i choc nie ma u nas prawdziwych elit liberalnych to i tak ich nasladowcy musza zostac wybici, choc naprawde nie sa prwadziwymi liberalami. Pamietacie co mowil Pilsudski: Mamy wspanialy narod ale ludzie to ku....
  Czy w krajach gdzie istnieje egalitaryzm inteligencki, istnieja tak prymitywne zjawiska kulturowe, jak diskopolo? Nie. Dlaczego? Bo tam istnieja inteligenckie wzorce kulturowe, ktore obciach nazywaja obciachem. A u nas obciach to duma narodowa.
  I tym smutnym akcentem wypada zakonczyc, bo czeka ciemny okres dla: nas, naszych synow, wnukow, prawnukow, praprawnukow itd. Bedzie to droga Bailorusi, Rosji, Kuby, Chin, Korei Polnocnej i wszystkich panstw Afryki - to tez sa kraje bez tradycyjnych wzorcow inteligenckich. Stalismy sie zadupiem swiata i zadupiem pozostaniemy.
  Nie ma co walczyc. Jedynym rozwiazaniem to wstapic do ONR i powoli ich ucywilizowac.
  Bawcie sie dobrze.

 • 12w12

  Oceniono 3 razy 1

  Plama i kompromitacja na skalę światową : RZECZPOSPOLITA KIBBBBBPPPOLSKA

 • mydish

  Oceniono 5 razy 1

  Jak już eksterminujecie tych nazioli, to weźcie się za płaskoziemców. Oni to są dopiero niebezpieczni.

 • antrop

  Oceniono 5 razy 1

  Pora na antyWatykanizm dla równowagi a przede wszystkim aby wstać z kolan! Gowin ma nowe pokolenie chcące zabłysnąć na polu nauki no ale nie może to być nauka spod znaku KUL! Dno i metr mułu pod

 • yglykmat

  Oceniono 3 razy 1

  Jak tak sobie patrzę na tych młodych ogolonych chłopców to mam nieodparte wrażenie, że co najmniej połowa z nich marzy o twardym bolcu między pośladkami. Taki Międlar na przykład, kliniczny przypadek krypto geja. To niezdrowe jest jednak takie tłamszenie w sobie własnej seksualności. Odwagi chłopcy - ujawniajcie się... :)

 • hihot.md

  Oceniono 5 razy 1

  Jedno Wam powiem: na zdjęciach widać wyraźnie, ze co jak co, ale geje potrafią się i organizować i maskować.

 • uthark

  Oceniono 3 razy 1

  Helcyk z różańcem w ręku? To profanacja różańca. Ta pani nie jest chrześcijanką - nie można być chrześcijaninem i nawoływać do nienawiści.

 • loneman

  Oceniono 9 razy 1

  Gowniarze jak ogniem bawia sie ideologia nienawisci a potem nie tylko posikaja sie ale tez zrobia pod siebie majac przed soba prawdziwych patriotow za jakich sami sie podaja razem z kacza banda co jest z tej samej bajki !!
  Maja szczescie te smiecie bo w czasie wojny byliby pierwszymi do odstrzelenia jak kolaboranci czy szpiedzy :/

 • chumski

  Oceniono 3 razy 1

  Ja bym im zafundował reality show - tydzień pobytu w Oświęcimiu zimą i z takimi samymi "wygodami" jak za hitlerowców .
  Jestem pewien że zmienili by zdanie.

 • buk-humor-dziczyzna11

  Oceniono 7 razy 1

  Według kieszonkowych neonazistów z ONR było tak pięknie – defilady z pochodniami, piękne ogniska z makulatury, ośrodki wczasowe w rodzaju Auschwitz, parki rozrywki zwane gettami, safari-juden, transport publiczny z preferencjami, brak przymusu nauczania, kasa za pomoc w kierowaniu Żydów na wczasy, niektórym się to nie podobało, walczyli, walczyli, walczyli………… a potem przyszli Rosjanie i wszystko to polakom zabrali.
  Brunatna zaraza nadciąga - wszystkich katonazistów powinno sie w sposób niekoniecznie humanitarny zutylizować - ojcem ich tzw. ideologii jest w prostej linii dr Goebbels.

 • ironic77

  Oceniono 3 razy 1

  gó... we łbach...

 • stanislaw.sk

  Oceniono 5 razy 1

  @Wolw Gang
  Kościół popiera teraz też; w Łodzi w czasie majowych komunii w katedrze b. propisowski metropolita Jędraszewski zaprosił ONR do katedry w ramach reklamy tej organizacji
  bi.gazeta.pl/im/fa/34/13/z20137722V,Marsz-pamieci-rotmistrza-Pileckiego-organizowany-m.jpg
  Jak archidiecezja łódzka usprawiedliwiała pokazówkę młodych faszystów? "To nie ONR - to "młodzi ludzie"....

 • tornemorgren

  Oceniono 2 razy 0

  Od 2002 r. w Polsce funkcjonuje Komunistyczna Partia Polski. Gdzie jesteście, obrońcy konstytucji?! Wszak to szarganie jej zapisów!

 • voojtas

  0

  Tchórze i ludzkie paprochy to narodowcy.

 • mczes57

  Oceniono 2 razy 0

  Kto zalegalizował te organizacje? Teraz barany zwalają winę jedni na drugich.Wszystkie rządy się do tego przyłożyły .Teraz jest walka kto na tym skandalu zyska,kto straci.Taka partyjna wojenka. Banda durni. O tych tępych karkach już nie wspomnę.

 • blski

  Oceniono 2 razy 0

  Nie nalezy okreslac mlodych ludzi ktorzy, pewnie nie znajac historii naszego narodu, paraduja ze swastyka i portretem Hitlera, polskimi neonazistami. Wystarczy ich poinformowac, ze nazisci mieli w swych planach unicestwienie naszego narodu.

 • ubrana_prawda

  Oceniono 4 razy 0

  To się już wykluwało ponownie w latach 90-ych (polski faszyzm), rządziło wtedy m.in. SLD. I co ? I nic z tym nie zrobiono, chociaż wtedy było łatwiej przyciąć hydrze łeb. Obywatele Roman G. (adwokat, mający wzięcie u m.in. D. Tuska) i Michał. K. (ten od wypadu z ryngrafem do Pinocheta) też się brunatnej sprawie przysłużyli. Dzisiaj uważani są za autorytety (nie przeze mnie). Kwaśne i brunatne mleko się rozlewa i coraz trudniej ukryć, że Polska stacza się w odmęty hardfaszyzmu (bo softfaszyzm już mamy oficjalnie vide PiS).

 • oczy_argusa

  Oceniono 6 razy 0

  Taaaaa... Temat samograj na tydzień albo i na dwa. Czekam kiedy "dziennikarze śledczy" oskarżą producenta wafli w czekoladzie.
  Narracja jest prosta jak budowa cepa. 11 listopada był marsz polskich faszystów, którzy po lasach "hajlowali" dla wprawy i świętowali urodziny Adolfa H. a PiS im na to wszystko pozwala ergo Polska staje sie krajem faszystowskim bo rządzi PiS. Szerzy się rasizm, ksenofobia, homofobia i antyfeminizm na skalę niespotykaną. Cudzoziemcy, zwłaszcza o innym kolorze skóry boja się przyjeżdżać do Polski... A, oglądacze TVN-u i czytelnicy GW łykaja to jak młode pelikany co ma odzwierciedlenie w pełnych oburzenia, często prostackich albo wulgarnych wpisach. Tylko myślenia brak.
  Czy doprawdy porażka wyborcza Komorowskiego i PO w ostatnich wyborach niczego was nie nauczyła? Straszenie PiS-em a teraz straszenie faszyzmem pisowskim (co np. ma odzwierciedlenie w pojawiających się "odmianach" typu: piSSowcy) nie zdało egzaminu więc i straszenie faszyzmem nie zda. Może ktoś zaproponowałby jakiś KONSTRUKTYWNY plan dla Polski (a, nie plan "C" Petru - "c" jak cokolwiek). NIe plan liberalizacji aborcji i dopuszczenie małżeństw jednopłciowych, nie pomysł odsuniecia PiS-u od władzy bez planu na dzień po wyborach. Rząd PiS-u jest merytorycznie słaby, ma krótką ławkę rezerwowych a za sznurki pociąga jeden zwykły poseł bez żadnego trybu. Opozycja demokratyczna posiadająca niezwykle bogaty potencjał intelektualny poparty niezależnymi, potężnymi i opiniotwórczymi mediami jest w stanie tylko pisać pełne oburzenia tweety. Na przeciwko jest facecik z kotem, który nawet nie ma konta na szajsbuku czy tłiterze a rozgrywa was jak dzieci. Może najpierw pomyślcie co powinniście robić żeby się znów za rok nie obudzić z ręką w nocniku. No chyba, że ostatnie njusy są właśnie wynikiem owych przemyśleń. Będziecie promowac zjednoczoną lewicę z nową "Lwicą lewicy" na czele i z Biedroniem jako kandydatem na prezydenta z poparcia parti Razem.
  Nie zapomnijcie tylko nadal wyłączać komentarzy pod niektórymi "artykułami" i, tak na wszelki wypadek i nie mówcie głośno o konieczności realizowania wartości chrześcijańskich poprzez przyjęcie 100 tysiecy uchodźców z Syrii.
  Co do całej tej zadymy z faszystami hajlującymi po lasach, to może zaproście na rozmowę byłego już (2013-15) szefa ABW Dariusza Łuczaka albo byłego Szefa Kontrwywiadu Wojskowego Piotra Pytla i zapytajcie o praktykę postępowania służb w takich przypadkach. Bo oczywiście co w/w służby robiły i jak kontrolowały "DiN", to już wam nie powiedzą bo zasłonią się tajemnicą. Zaproście może też jakiegoś socjologa albo psychologa społecznego i zapytajcie czy nagłaśnianie takich marginesowych zjawisk o dość dziecinnym charakterze oraz aresztowanie w świetle jupiterów przywódcy a następnie relacjonowanie procesu "polskich nazistów" ma sens.
  Takie grupki istnieją (LEGALNIE!!!) w Belgii, Francji, Danii i Niemczech. Hajlują nawet na ulicach a nie po lasach.
  Pierszwy lepsze filmiki na YT:
  www.youtube.com/watch?v=GDwRew9-9FE i co na to Jean-Claude Juncker?
  www.youtube.com/watch?v=NRZiTreKcCk a Frau Merkel co na to?
  Może napiszcie cykl artykułów o tym co się od dawna w Europie dzieje? Może zacznijcie pisać o tych krajach, że są faszystowskie? "Promowanie" Polski jako kraju faszystowskiego idzie wam słabo i ludzie tego "nie kupują".

 • matuniak2

  Oceniono 4 razy 0

  PIS chroni faszystów, bo liczą na ich głosy w wyborach, ale o co chodzi kościołowi? Mam nadzieję, że obie organizacje - PIS i kościół zapłacą wkrótce za swoją haniebną postawę utratą zaufania społecznego. A faszyści trafią za kratki... Amen

 • 12w12

  Oceniono 6 razy 0

  Na zdjęciach uderzają TĘPE, KIBOLSKIE GLACE z CIEMNOGRODU !

 • aronia0

  Oceniono 2 razy 0

  Fakt, poprzednie rzady tez nie przykladaly sie do walki z tymi wszystkimi organizacjami faszystowskiemi, nacjonalistycznymi i rasistowskimi. Ale obecne wladze je wyraznie toleruja i deklaruja "zrozumienie" (jak slynne slowa niejakiej Mazurek, ze atak jakiegos mlota na dzialacza KODu w radomiu potepia, choc to rozumie), nawet jesli obnaszaja sie ze swoim "niesmakiem", ale nadal traktuja jako "margines". Otoz chce pzypomniec, ze hitlerowski faszyzm tez na poczatku byl "marginesem" a potem przerodzil sie w to, co wszyscy wiemy wlasnie z powodu tolerancji przez ludzi takich pogladow. Byc moze, po naglosnieniu reportazu "Superwizjera" ta oganizacja (Duma i cos tam) zostanie zdelegalizowana, ale jest jeszcze wiele innych, ktore w sieci wcale sie nie kryja ze swoimi rasistowskimi pogladami. Nie sadze, aby obecna wlada chciala z nimi walczyc, bo to jest ich elektorat. A tak a propos - jak bardzo PIS upadl na dno, aby takie zdegerowane dziadostwo bylo jego elektroratem i aby PIS bal sie podejmowac radykalne dzialania, aby od takiego elektoratu sie odciac.
  Panie Kaczynski - zadna wladza nie jest warta takiego gowna, ktory Pan holubi.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 4 razy 0

  Duda (Andrzej) z neonazistami z ONR palił sobie ogniska na dziedzińcu Pałacu Koniecpolskich, zapraszał tych antysemitów na salony.

  Z kolei Błaszczak z rasistowskiej biegunki zrobił modus vivendi pijaru PiS (strasząc uchodźcami).

  Za obecną sytuację całkowitą odpowiedzialność ponosi PiS.

 • tojestbardzoproste

  Oceniono 4 razy 0

  Szczucie na Polaków od rana

  Dla trolowni jak smietama:))

 • Emil Bonik

  Oceniono 4 razy 0

  Żałość bierze trochę... młodzi ludzie, którzy nie mają Polsce nic do zaproponowania oprócz... darcia ryja na ulicy. Tak naprawdę to wołanie o pomoc zagubionych ludzi... "Tu jesteśmy, idziemy, zauważcie nas, zróbcie coś z nami"

 • t0maszek44

  Oceniono 4 razy 0

  Najnowszy nabytek klubu PSL, Michał "Ryngraf" Kamiński zaczynał karierę w Narodowym Odrodzeniu Polski, tak, ze przed tymi młodymi idiotami jeszcze długa ewolucja

 • zigzaur

  Oceniono 8 razy 0

  Dziwi mnie najeżdżanie na generała Francisco Franco. On nie był żadnym "faszystą". To był normalny hiszpański patriota, który obronił kraj przed komunistyczną rewoltą.
  Podczas II wojny światowej Hiszpania była neutralna, choć starała się ciągnąć korzyści od obu walczących stron. Coś tam na pewno zarabiała na pośrednictwie w sprowadzaniu przez Niemcy deficytowych towarów (używki, kauczuk, rudy metali itp.).
  W grudniu 1940 w Perpignan odbyło się spotkanie Hitler-Franco-Petain, z którego Hitler wyjechał jak niepyszny. Zapewne Hitler oczekiwał od Hiszpanii pomocy w lądowym ataku na Gibraltar, choćby tylko przez przepuszczenie wojsk.
  Hiszpania nie przeszkadzała także w amerykańskim lądowaniu w Maroku i Algierii 8 listopada 1942. Po prostu, Generał wiedział, że mocarstwa anglosaskie rządzą. Już za czasów Napoleona książę Wellington hasał po Hiszpanii jak chciał.
  Po wojnie Generał wprowadził liberalne reformy gospodarcze pozwalające na szybki wzrost gospodarczy. Przygotowywał przywrócenie monarchii. Faktem jest, kraj pozostawał silnie sklerykalizowany.

 • calidris

  Oceniono 1 raz -1

  Żydowska infiltracja Kościoła katolickiego. Taaa. A najgorszy był ten Jeszua i jego matka Miriam Dawidowicz.

 • qawsedrftg

  Oceniono 9 razy -1

  Nie ma kraju, w którym nie byłoby jakiejś formy neonazistów. Rosja, Izrael, USA, Szwajcaria... ale tu jak widać rusza kolejna ofensywa ideologiczna. Zapewne skończy równie słabo jak poprzednie, bo GW od dawna nie ma mocy. A jak tam islamizacja UE? Jak tam bezpieczeństwo Żydów we Francji i w Niemczech? To nieważne, składamy to na ołtarzu Politpoprawności!

 • jan700

  Oceniono 9 razy -1

  Tylko 15 minut zwłoki zanim ukaże się komentarz.
  Aby zdusić w zarodku komunistyczno-islamsko-faszystowską mowę nienawiści a wydobyć na sam szczyt rankingu wpisy pełne zatroskania, zgodne z poglądami Sponsorów.

 • ledjaz

  Oceniono 6 razy -2

  Poplatanie z pomieszaniem.
  FASZYZM wywodzi sie z NARODOWEGO SOCJALIZMU!!!
  A nie z prawicy !
  Nacjonalizm? W calej europie jest nacjonalizm. Skandynawowie preferuja tylko skandynawskie produkty, niemcy uwazaja, ze to ich produkty sa naj..naj...
  Anglicy sie wywyszszaja itp.
  Dosc lewicowej narracji i poprawnosci politycznej.

 • pat1952

  Oceniono 2 razy -2

  Jak to wszystko podobnie się zaczyna, tak niewinnie, jak w filmie Kabaret.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX