Holecka: Dziennikarz nie jest od oceny 'dobrej zmiany' [W TYGODNIKACH]

W poniedziałek w kioskach czeka nas sporo tekstów o TVP. W jednym z tygodników znajdziemy wywiad z samym prezesem telewizji publicznej Jackiem Kurskim, w innym - rozmowę z Danutą Holecką, prezenterką 'Wiadomości'. Oprócz tego dziennikarze piszą też m.in. o rosnącej liczbie rozwodów wśród młodych Polaków.
'Newsweek' 'Newsweek' Fot. newsweek.pl

"Newsweek"

"Małżeństwo na chwilę" - to okładkowy temat najnowszego "Newsweeka". Dziennikarze tygodnika próbują znaleźć odpowiedź na pytanie: dlaczego młodzi Polacy tak szybko się rozwodzą? "I - jak mówią - nawet nie sam rozwód jest najgorszy. Tylko to, że człowiek dla całej rodziny staje się wielkim rozczarowaniem" - pisze Małgorzata Święchowicz.

W numerze także tekst Renaty Grochal poświęcony Barbarze Nowackiej, autorce obywatelskiego projektu pod hasłem "Ratujmy Kobiety". "Nowacka ośmieszyła PO i Nowoczesną przy okazji debaty na temat aborcji. Ale zamiast wykorzystać to politycznie, pojechała na urlop. Nie pierwszy raz" - to tylko fragment artykułu.

W "Newsweeku" również o tym "Jak szalikowcy zdobyli Jasną Górę" oraz "Czy można się wyleczyć z perfekcjonizmu?".

Więcej w najnowszym "Newsweeku" >>>

'Wprost' 'Wprost' Fot. wprost.pl

"Wprost"

Najnowsze wydanie tygodnika "Wprost" reklamuje się wywiadem z Jackiem Kurskim. Prezes TVP opowiada w nim m.in. o "kłamstwach konkurencji", dofinansowaniu serialu "Korona Królów", alternatywnym sylwestrze i "końcu okradania klientów telewizji". "Czas skończyć bandycką zmowę" - takim tytułem "Wprost" zapowiada swoją rozmowę z Kurskim.

Tygodnik ma też zdradzić plany PiS na najbliższe dwa lata, a ma on obejmować - według dziennikarzy - walkę ze smogiem, powrót szkolnych stołówek oraz "umiarkowany przekaz medialny". W numerze znajdą się także teksty poświęcone warszawskiej reprywatyzacji oraz dramatowi dzieci, które padają ofiarami szkolnej przemocy. "Biją rówieśników lub padają ofiarą szkolnej przemocy. Tną nadgarstki żyletką albo barykadują się w pokoju. Polskie dzieci są samotne" - pisze "Wprost".

Więcej w najnowszym "Wprost" >>>

'Do Rzeczy' 'Do Rzeczy' Fot. dorzeczy.pl

"Do Rzeczy"

W poniedziałkowym "Do Rzeczy" także sporo o TVP. Tu na okładce króluje jedyna prowadząca wieczorne wydanie "Wiadomości" Danuta Holecka. Wywiad reklamowany jest tytułem "Dzięki TVP widzimy dziś więcej". W rozmowie z dziennikarzami prezenterka opowiada też m.in. o Bogu i lawinie hejtu. - Zadaniem dziennikarza nie jest ocenianie dobrej zmiany - przekonuje Holecka.

Poza tym w "Do Rzeczy" Rafał Ziemkiewicz opisuje "jak Bruksela próbuje przechytrzyć PiS", a Piotr Gociek zastanawia się nad "trzecią drogą Morawieckiego". Czytelników czeka także jeszcze jeden wywiad - tym razem z Januszem Korwin-Mikkem. - Kaczyński jest genialnym taktykiem i żadnym strategiem - mówi "Do Rzeczy" i ostrzega: Macierewicz może stać się groźny dla prezesa PiS.

Więcej w najnowszym "Do Rzeczy" >>>

'Sieci Prawdy' 'Sieci Prawdy' Fot. wsieciprawdy.pl

"Sieci Prawdy"

Najnowsze "Sieci Prawdy" przestrzegają: amerykańska ustawa może kosztować Polskę dziesiątki miliardów. A chodzi o przegłosowane niedawno przepisy dotyczące wypłacania organizacjom żydowskim odszkodowań za mienie ofiar Holokaustu. Tygodnik nazywa to wprost "szaleństwem".

W numerze Stanisław Janecki w tekście "Plan Kaczyńskiego" wyjaśni czytelnikom przyczyny rekonstrukcji rządu, a Bronisław Wildstein w artykule "Wyborca czy obywatel" pisze o kontrowersjach związanych z wymianą ministrów w gabinecie Mateusza Morawieckiego. Będzie także wywiad z Julią Przyłębską, nagrodzoną przez tygodnik tytułem "Człowieka Wolności. W rozmowie prezes Tk opowiada "Sieciom" nie tylko o swojej pracy i polityce, ale także o rodzinie oraz "fascynacji sztuką".

Więcej w najnowszym wydaniu "Sieci Prawdy" >>>

Więcej o:
Komentarze (61)
Tygodniki: Wywiady z Jackiem Kurskim i Danutą Holecką
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 24 razy 22

  "Piotr Gociek zastanawia się nad trzecią drogą Morawieckiego".- Jest prawa noga, jest lewa noga, a pomiędzy nimi jest PISior.

 • jxl82

  Oceniono 24 razy 20

  Holecka- "Zadaniem dziennikarza nie jest ocenianie dobrej zmiany." Dziwne Credo jak na dziennikarza. Idąc dalej równią pochyłą nakreśloną przez Danusię, należy kategorycznie stwierdzić że -lekarz nie jest od leczenia, nauczyciel od wychowania itd. Ma to swoje wytłumaczenie, przecież nawet na okładce Danka Zaćmiła Słońce.

 • zsm-5

  Oceniono 21 razy 19

  Dzięki TVP widzimy znacznie więcej - głównie to, czego nie ma. Pisia nadrzeczywistość nieograniczoną jest. Jak pisia głupota.

 • gapcio2010

  Oceniono 21 razy 19

  Hipokrytka Holecka jak zwykle mowi Od rzeczy ! Znamy te swieta rodzine z dzialalnosci w kamienicy na Powislu, oj znamy..............

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 20 razy 18

  "Od rzeczy" i "Śmieci" - niestety papier zbyt śliski, bo nadawałyby się te tytuły do szaletu.

 • fakiba

  Oceniono 24 razy 18

  Na miejscu Holeckiej to wstydziłbym się takie bzdury opowiadać , ale ona już tak ma

 • berek-oberek

  Oceniono 21 razy 17

  Holecka: Zadaniem dziennikarza nie jest ocenianie dobrej zmiany.

  Oczywiście, że nie, któż by chciał stracić posadę przynoszącą 50 tys miesięcznie.

 • kknk

  Oceniono 18 razy 16

  kochana gazeto, na jaki chu... robicie pisuarom reklamę? napiszcie co w polityce, przeglądzie czy tygodniku powszechnym a nie prawicowych szmatławcach.

 • ela-007

  Oceniono 18 razy 16

  To Prawda ma swoje sieci w Polsce?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX