Komentarze (192)
Lekarze wyopwiadają klauzule opt-out
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • endrju1521

  Oceniono 18 razy 10

  W listopadzie 2015 roku, po ogłoszeniu wyników wyborów parlamentarnych napisałem na Forum,

  że faszystowskie szumowiny rozpoczęły przejmowanie władzy w państwie,

  że gdy opanują sądy i trybunały, ze zwykłymi ludźmi zrobią to,

  co naziści, ustawami norymberskimi zrobili z Żydami...

  ...moje pijackie rojenia się realizują ! ! ! !

 • franclajn

  Oceniono 9 razy 9

  W kraju, jaki Polacy zbudowali, każdemu obywatelowi bliżej jest z miejsca zamieszkania do kościoła niż do jakiegokolwiek lekarza. Zauważyłem też nadzwyczajną mnogość zakładów pogrzebowych, niekiedy po dwa na jednej ulicy. Niejednokrotnie zlokalizowane są tuż przy jakiejś parafii. Ostrzeżenia i krytyka dziennikarzy, zaprezentowana w artykule, jest zatem przesadna i nieuwzgledniajaca polskiej specyfiki. Polacy dadzą radę.

 • stefa555

  Oceniono 8 razy 8

  Jak rząd jest zainteresowany tylko nienarodzonymi i do tego jak minister jest idiotą to takie są skutki. Nie dziwi mnie to.Pisiory wszystko zepsuły , to dlaczego nie służbę zdrowia? A co obiecywali w kampanii wyborczej? Może jakiś pisior wytłumaczy mi na jednym przykładzie ,że to jest dobra zmiana. Jak jeszcze trochę pisiory porządzą ,to 3 pokolenia Polaków nie posprzątają tego co rozwalili .

 • zd46

  Oceniono 7 razy 7

  A czy w szpitalu rzadowym brakuje lekarzy czy tam jest nadkomplet specjalistow? Przeciez te "nadprzecietne mozgi" musi leczyc wielu specjalistow. Jakim prawem J.Kaczynski korzysta jako partyjny kacyk ze szpitala wojskowego na ul. Szaserow w Warszawie? NIE JEST ANI bozkiem ani "krolem-srulem" ni nawet „ciura obozowa”? Obejrzyj narodzie szpital rzadowy i pukaj do tych drzwi !!! Wszystkim i to wg Konstytucji nalezy sie godna opieka lekarska, oni zarabiaja tyle ze moga sie leczyc w prywatnych klinikach !!! Zapytajcie zalogi tego szpitala warszawskiego na ul. Szaserow, jakich uzywa się aparatur jak sie tam leczy: partyjnych kacykow, rzadzacych a takze wszystkich katolickich biskupow i ich rodzin. Wlosy deba staja !!! Przewozy smiglowcami dla kacykow i ich calych rodzin !!!! Panie Radziwill walnij się pan w makowke i rzuc się pan do Wisly z kamieniem u szyi, nic pan nie robil przez lata krytukujac rzadzacych i nie wspolpracujac z nimi a teraz w ciagu dwoch lat wylozyles „koles” sluzbe zdrowia na amen. Nie nadajesz się pan na stanowisko z dwoma lewymi lapkami.

 • 111pln

  Oceniono 7 razy 7

  Brawo lekarze, wytrwałości życzę... aż do 6,8% PKB.

 • didja

  Oceniono 7 razy 7

  Przypominam anestezjologom, że TK uznał za konstytucyjną tzw. klauzulę sumienia. I że zgodnie z obowiązującym prawem nie stanowi ona przywileju zarezerwowanego wyłącznie dla ginekologów wyznania rzymskokatolickiego.

 • anders76

  Oceniono 7 razy 7

  "Rozporządzenie wydano 19 grudnia, po trzech dniach konsultacji społecznych."
  Przez 3 dni to zdazyli spytac oddzwiernego i ze dwie panie sprzatajace i jeszce kogos z ochrony.

 • dzaga41

  Oceniono 7 razy 7

  Pieprzony minister pacjentów ma w de, Sam się leczy luksusowo w rządowej klinice, Ludzie kiedy zmądrzejecie?

 • marchwianka.0

  Oceniono 7 razy 7

  Poprawa sytuacji w ochronie zdrowia jest poważna i wymaga konsensusu ponad podziałami partyjnymi. Potrzebne są i pieniądze i reorganizacja systemu. Ale jak się opozycję nazywa "gorszym sortem" ,"zdradzieckimi mordami", "komunistami", "złodziejami" i czym tam jeszcze to trudno o konsensus. Podobna potrzeba jest w edukacji, reforma min. Zalewskiej to ogłupianie polskich dzieci. Parę jeszcze innych dziedzin naszego życia wymaga takiego ogólnego porozumienia. Ale do tego trzeba dobrej woli wszystkich stron.

 • jozinzpolski

  Oceniono 7 razy 7

  Jak to jest możliwe - że w kraju mlekiem i miodem płynącym, w którym mieszka 40 mln ludzi - ograniczenie czasu pracy przez 0,0075% obywateli może doprowadzić do upadku całego systemu ochrony zdrowia ????

 • chi-neng

  Oceniono 7 razy 7

  Apel lekarzy jest wystosowany pod zlym adresem, moim zdaniem.

  Z tej prostej przyczyny, ze ten ktory 'ma w garsci cala praworzadnosc', czyli niejaki PG - msciciel, sadysta Ziobro - JEST ICH NAJWIEKSZYM WROGIEM.

  Podaje sluzbie zdrowia adres, pod ktory powinni sie zwracac:

  PACJENCI CALEJ POLSKI - SUWEREN

 • slav_

  Oceniono 7 razy 7

  Jeśli lekarz jest na umowie o pracę to sytuacja jest wręcz książkowa i przepisy Kodeksu Pracy wręcz NAKAZUJĄ niepodejmowanie takiej pracy (bez konsekwencji dyscyplinarnych i z zachowaniem wynagrodzenia)

  (...)
  Rozdział II
  Prawa i obowiązki pracownika

  Art. 210. § 1. W razie gdy warunki pracy nie odpowiadają przepisom bezpieczeństwa i higieny pracy i stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia pracownika albo gdy wykonywana przez niego praca grozi takim niebezpieczeństwem innym osobom, pracownik ma prawo powstrzymać się od wykonywania pracy, zawiadamiając o tym niezwłocznie przełożonego.

  § 2. Jeżeli powstrzymanie się od wykonywania pracy nie usuwa zagrożenia, o którym mowa w § 1, pracownik ma prawo oddalić się z miejsca zagrożenia, zawiadamiając o tym niezwłocznie przełożonego.

  § 21. Pracownik nie może ponosić jakichkolwiek niekorzystnych dla niego konsekwencji z powodu powstrzymania się od pracy lub oddalenia się z miejsca zagrożenia w przypadkach, o których mowa w § 1 i 2.

  § 3. Za czas powstrzymania się od wykonywania pracy lub oddalenia się z miejsca zagrożenia w przypadkach, o których mowa w § 1 i 2, pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia.

  § 4. Pracownik ma prawo, po uprzednim zawiadomieniu przełożonego, powstrzymać się od wykonywania pracy wymagającej szczególnej sprawności psychofizycznej w przypadku, gdy jego stan psychofizyczny nie zapewnia bezpiecznego wykonywania pracy i stwarza zagrożenie dla innych osób.
  (...)

  Oczywiście np. anestezjolog nie może w ten sposób uzasadniać niepodjęcia reanimacji (bezpośrednie ratowanie życia) ale już znieczulenia do planowego zabiegu jeśli ma jednocześnie inne obowiązki jak najbardziej (wręcz ma taki obowiązek wynikający z resztą wprost z Ustawy o Zawodzie Lekarza której pisemka Radziwiłła na razie nie unieważniły).

  W przypadku "kontraktów" takie rozszerzenie zakresu obowiązków musi wiązać się ze zmianą warunków kontraktu na co muszą się zgodzić obie strony a w zasadzie musiałby to być nowy kontrakt i konkurs (zmiana istotnych warunków umowy).

 • maks1956

  Oceniono 6 razy 6

  a minister Radziwiłł nie widzi żadnego zagrożenia i ma dobry humor , teraz naród przejrzy na kogo zagłosował i tez nie zagłosował bo miał wybory gdzieś

 • krzyk58

  Oceniono 6 razy 6

  'Ten" Badziwiłł, to wróg Polaków... tak jak solidarnościowo-katolicka opcja...

 • stachkaz47

  Oceniono 6 razy 6

  Tępota bije z tych magnackich kaprawych ślipek.

 • ml2403

  Oceniono 6 razy 6

  To jest metoda na czas wojny, a nie normalnego funkcjonowania państwa. To nie jest sytuacja od dziś ale dla PiS wszystko było jednak w ruinie i miało się natychmiast zmienić, a teraz jak widać nie da rady choć tak ochoczo wołali, że radę dadzą.

 • dobrylos

  Oceniono 8 razy 6

  Same plusy .Książe Radziwiłł vel"królik", wie co robi. PiS wybrany został głosami starców, zdewociałych babć z kościelnych ław i po instrukcjach Biskupów i niejakiego Rydzyka.Zgony tych wyborców wyjdą na dobre Polsce naszej Ojczyźnie,wzbogacą skarbce koscielnych włascicieli cmentarzy i ZUS-owi.

 • zd46

  Oceniono 5 razy 5

  Prezesowi, przy kazdym badaniu, nalezy podawac adres najblizszej "kliniki dla chorych oraz dla uczciwych obywateli" czyli adres Zakladu Pogrzebowego, niech sie prezio oswaja. Kazdego to czeka nawet tych "uPiSionych".

 • zd46

  Oceniono 5 razy 5

  Kiedy przyjdzie na badania prezes J.Kaczynski, wsadzcie mu "klauzule sumienia" a takze nowe zarzadzenie "kiepa medycznego" w ....., moze mu pomoze ale nie zapomnijcie zarejestrowac jego miny

 • zd46

  Oceniono 5 razy 5

  Lekarze anestozjolodzy, jak wskazecie niewlasciwie, a jak to bedzie jeszcze przedstawiciel "PiS-nadludzi", Ziobro was przecwiczy, zniszczy w tym takze wasza rodziny az do dziadkow. Radziwill i Ziobro "umyja po was rece". Nie zazdroszcze pracy w tym zawodzie takze.

 • miksztal2354

  Oceniono 5 razy 5

  Nich ministrowi ginekolog zrobi lewatywę i ma minister 500+

 • lecho65

  Oceniono 5 razy 5

  rząd chwali się zwiększeniem dzietności po wprowadzeniu 500+ a tymczasem polaków ubywa, jaki z tego wniosek ?

 • w.s3

  Oceniono 11 razy 5

  Tytuł książęcy od Ferdynanda I Habsburga, pewnie za ładne oczy. Wywodzą się z bojarów litewskich i zawsze bardziej dbali o swoje i litweskie niż poskie-koronne. Litwin pozbawi nas opieki medycznej byle przypodobać się prezesowi.

 • oczy_argusa

  Oceniono 19 razy 5

  Może czas wrócić do pomysłu "Trzeciego bliźniaka" i lekarzy "wziąć w kamasze"? I, publicznie zażądać: "Pokaż lekarzu, co masz w garażu!". Idzie stare? Tak, na marginesie, książe (co psom ogony wiąże) jaki samochód ma w garażu?
  Polska wciąż państwem teoretycznym...

 • wandad

  Oceniono 4 razy 4

  Radziwill Panie Kochanku...

 • marian D.

  Oceniono 4 razy 4

  Na zabawki dla antka kasa jest dla ..braci..banderowcow kasa jest dla chorych dzieci brak dla szpitali brak ale kiedys wszyscy bedziecie chorować zobaczycie ten ..dobrobyt..W szpitalach

 • wandad

  Oceniono 3 razy 3

  Panie Kochanku wykasowane, to moze Rybenka przejdzie...

 • to_moje_zdanie

  Oceniono 2 razy 2

  Naprawdę chcecie PiSiewicze, żeby w stanie zagrożenia życia np zawał lub udar, leczył was w szpitalu nie kardiolog/kardiochirurg lub neurolog/neurochirurg tylko przypadkowy wolny psychiatra, okulista lub dermatolog? ! Wszystkim życzę zdrowia a PiSiewiczom sprawdzenie w realu co to znaczy dla waszego i bliskich zdrowia skoro wam tudno to przewidzieć :(((i.
  Jeden z ministrów doświadczył problemów systemu pomocy medycznej, ale zamiast go zmieniać w trosce o dobro ogółu, walczy z lekarzami (!) a nie systemem, w Sądach. Czasu się nie cofnie :( a przyszłość można zmieniać. Kto JK kto ale minister ma wpływ na reformy. Nie zawsze blisko będzie szpital rządowy drodzy TKM a śmigłowiec może nie dotrzeć na czas w obie strony :o

 • rozterka47

  Oceniono 2 razy 2

  a najlepiej jakby się roztroili i byli na trzech oddziałach równocześnie !

 • 7ogamihcra

  Oceniono 2 razy 2

  Teraz w ramach "rekonstrukcji" rządu wymienią księciunia na innego pisowskiego popaprańca i ten oczywiście obieca, że będzie świetnie.
  A głupim będzie radość...jak to powiedziano w znanym przysłowiu.

 • zlyzlyzlyzly

  0

  Lepiej dawać na kościół i miesiecznice niż służbę zdrowia

 • dar61

  0

  Wszyscy jesteśmy lekarzami.
  Wystarczy tylko pojąć, jak skutecznie 'zamawiać' chorobę i jak nakładać dłonie na bliźniego.

  ***
  2 w jednym:
  '...Podpisując je lekarze zgadzali się na pacę...'
  >>> Podpisując je, [PRZECINEK] lekarze zgadzali się na pŁacę

  '...wybierać pacjenta, którym się zajmę bo przyjmowanych jest dwóch...'
  >>> zajmę, [PRZECINEK] bo... [no to co, że to cytat?]

 • dziadekjam

  Oceniono 4 razy 0

  "W związku z wypowiadaniem klauzul opt-out w wielu miejscach może zabraknąć lekarzy do obsadzenia dyżurów."
  ========================================================================================
  Czy ograniczą też przyjmowanie w swoich prywatnych gabinetach do północy, a bywa że i dłużej?

 • loneman

  Oceniono 4 razy 0

  Lekarze moga nawet wskazac winnego od reki, to tzw. "kostucha" czyli istota co ponoc scina glowe i zbiera dusze w zaswiaty :D
  Mowia tez "umarl na smierc" lub "stracil wole zycia" a czesciej lekarze robia wszystko "co mozliwe" a mimo to pacjent przezywa i tego nikt nie bada ;P!!

 • Black Swan

  Oceniono 6 razy 0

  a niech już jadą.... Skoro mają trybić Dobrej Zmianie to lepiej niech jadą...

 • edek40

  Oceniono 14 razy 0

  Widzicie? Wszystko przez lekarzy....

 • smiki48

  Oceniono 1 raz -1

  a czy został przeprowadzony porządny audyt czynności wykonywanych przez lekarzy podczas dyżurów? Nie. Mamy zatem miejsca w których lekarze nie mają praktycznie chwili na odpoczynek ale również miejsca, w których lekarze podczas dyżurów nie wykonują żadnych czynności ,ktorych nie można wykonać w innym czasie lub przez inne osoby. Od tego należy zacząć, ale czego spodziewać się po ministerstwie zdrowia, gdzie decydujące role odgrywają lekarze. A oni z natury nie mają żadnego pojęcia na temat zarządzania.

 • topiramax

  Oceniono 1 raz -1

  Teraz każda fuszerka będzie opisana jako "wynik niedoboru personelu "?

 • plorg

  Oceniono 13 razy -5

  Socjalizm - tak, wypaczenia - nie!

 • amanasunta

  Oceniono 14 razy -12

  A prawda jest taka,że polski lekarz chce zarabiać jak na zachodzie Europy przy zerze odpowiedzialności za błędy lekarskie.I tu tkwi problem .Pacjent to tylko uciążliwy dodatek dla pana(i) doktor.

 • gaga-5

  Oceniono 16 razy -12

  Jak widzę te strajki młodych, jeszcze mało doświadczonych medyków (często jeszcze studentów medycyny), to szlag mnie trafia. Twierdzą, ze jak będzie więcej pieniędzy w systemie ochrony zdrowia, to będą lepiej leczyć. Goowno prawda. Zbyt często widzę młodych lekarzy butnych, zarozumiałych, którzy po zawieszeniu stetoskopów na szyję stają się "panami" traktując pacjentów z wyższością. Młodzi medycy - empatia, kultura osobista i podejście do pacjenta nie zależy od pieniędzy. Powinniście szanować swoich pacjentów i zachowywać się po ludzku, dbać należycie o ich zdrowie, bo to oni wypracowują pieniądze, które tak bardzo chcecie mieć w coraz większej ilości.

 • neospasmin

  Oceniono 18 razy -16

  No dobrze, ale alternatywa dla tego rozporzadzenia jest zamykanie oddzialow szpitalnych. To byloby lepsze?

  marcin.lazarowicz

 • komentarzdramatycznyyy

  Oceniono 22 razy -18

  No i co w związku z tym? Rezydenci jeszcze głodują czy im przeszło?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX