Afrykańska czerwień w części Europy. To białe na mapach satelitarnych to wcale nie jest chłód

Fala upałów, która nawiedziła Europę, nie umknęła Europejskiej Agencji Kosmicznej. ESA podzieliła się zdjęciami satelitarnymi z nałożonymi na nie temperaturami. I niech nikogo nie zmylą 'białe plamy'.

Upały w lipcu większe niż te czerwcowe. Kolejne rekordy

Druga połowa lipca to zwłaszcza dla zachodniej części Europy czas upałów. We Francji, Belgii, Holandii czy Niemczech bite były kolejne rekordy temperatur, które, jak w przypadku Francji, były ustanawiane zaledwie w czerwcu albo ponad 70 lat temu.

Europejska Agencja Kosmiczna, ESA, zaprezentowała zdjęcia satelitarne z naniesionymi na nie temperaturami. Najpierw krótkie porównanie słynnej już fali upałów z czerwca z temperaturami z 25 lipca:

via GIPHY

Temperatury w Europie 25 lipca Temperatury w Europie 25 lipca ESA / esa.int

Część Europy jak Afryka

We wszystkich fotografiach satelitarnych jest jeden haczyk, co chętnie podkreśla ESA. Otóż "białe plamy" na mapach to nie są wcale chłodniejsze miejsca. Po prostu chmury "weszły w obiektyw" satelity.

Tak z kolei na zdjęciach satelitarnych widoczna była 25 lipca Europa. Kilka regionów: południowo-wschodnią część Hiszpanii, centralna Francja, fragmenty Niemiec, ma podobną kolorystykę co krwistoczerwona północna część Afryki. I jak zapowiada ESA: w piątek 26 lipca szykuje się na kolejne rekordy.

Więcej o:
Komentarze (101)
Afrykańska czerwień w części Europy. To białe na mapach satelitarnych to wcale nie jest chłód
Zaloguj się
 • feurig59

  Oceniono 23 razy 17

  Cywilizacja przemysłowa, globalna, która powstała wyłącznie dzięki dostępowi do kopalin (od maszyny Watt'a począwszy), i nadal w nich trwa (odchodząc często i zupełnie bezsensownie i na własny pohybel od atomu) pogrąży znany nam świat.
  Ekosfera Ziemi jaką znamy, sprzyjającej krótkiemu istnieniu homo sapiens sapiens to system, zależny od wielu czynników. W tym aktywności słońca (bardzo niskiemu obecnie), ekliptyki, nachylenia osi planety. Ale pompujemy w ten system do tej pory związany w kopalinach gaz cieplarniany CO2 w ilości nie porównywalnej z niczym (cały naturalny wulkanizm ziemi to 1% emisji CO2) emitujemy 'produkcją' mięsa metan (także gaz cieplarniany), równocześnie wycinając MASOWO roślinność która wiąże CO2, uwalniając równocześnie potrzebny nam O2. Czyli naruszamy masywnie dotychczasową równowagę, która w ogóle umożliwiła wzejście człowieka, jako dominującej species.
  Zachwianie równowagi w eko/biosferze jak się może skończyć inaczej niż zmianą warunków życia/przeżycia homo sapiens sapiens na ziemi?
  Osobiście uważam, ze jest po zawodach, ale może da się to jeszcze spowolnić, na przykład dzięki energetyce jądrowej i zakończeniu globalnego szaleństwa konsumpcyjnego, odejścia od ilości produktów na rzecz ich jakości, takiej jaka była możliwa z powodzeniem jeszcze w latach 60tych, 70tych, kiedy fabrykowano produkty długotrwałe. N.p. pamiętacie Mercedesy serii 123, w ktorych poważniejsze awarie miały miejsce dopiero po 900 000 kilometrów? "Najbardziej ekologiczny samochód świata" - tak nazwał tę serie z silnikami diesla mój kumpel. Buty? Telewizory? Sprzęt grający? Który u mnie na przykład po 30 latach gra do tej pory? Ile "jadą" nasze telewizory przeciętnie? Samochody? W "Levisach" kupionych w latach 80tych potrafiłem chodzić 10 lat...Używam do dzisiaj aerografów amerykańskich z lat 50 tych..produkowanych w de facto manufakturach. Nadal noszę "szwajcara" dziadka z lat 40tych...
  Globalizm, który był reklamowany ludziom jako 'koniec historii' i dobrobyt nabił kabzy i nabija nadal garstce ludzi. Reszta, w tym fachowcy n.p. rzemieślnicy ledwo łapie oddech. Wszystko można kupić i sklepy są pełne, tylko kasy brak, "weź kredyt" - na telewizor, który siądzie po dwu, trzech latach, miesiąc po skończeniu się gwarancji... Meble, które rozejdą się po pierwszej przeprowadzce (pamiętacie meble naszych dziadków?, drzwi w starych domach? okna, które trzymają ponad sto lat?)
  I wy, Bracia Denialiści, mówicie, że "lewaki'/lewica chce, lub wyciąga Wam kasę z kieszeni nagłaśniając nadchodzącą katastrofę ekologiczną i dążąc do zmian?
  I do tego wszystkiego dochodzi system bankowy/światowy, który od dawna tworzy "produkty finansowe" nie mające żadnego pokrycia w niczym ani standardach złota, srebra, produkcji rzeczywistej. Jest tylko grą w pompowanie kolejnych baniek finansowych, za które, kiedy pękają każą zapłacić WAM, NAM, WSZYSTKIM? To też lewaki?
  Nie widzicie, że ofiarami tego syfu jesteśmy wszyscy i że oni to rozpier..ją? Podczas gdy my wychylamy ledwo łby z kredytów, truci, skazani na nich, manipulowani reklamą, sztucznym tworzeniem idiotycznych potrzeb? Podzieleni przez nich ideowo, rozgrywani przy każdej okazji, choćby via internet, oferujący temu systemowi dane osobiste w niespotykanej skali?

 • wojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 24 razy 12

  Czekam na protest górników i hasła w stylu "chcą pozbawić nas tradycji pracy przekazywanej z pokolenia na pokolenie!!!!1!1!1!".

 • marc.pl

  Oceniono 15 razy 9

  Do głów polskich rolników pomalutku zaczyna docierać że ocieplenie klimatu to nie jakieś lewackie dyrdymały a jednak brutalna rzeczywistość - pola które były uprawiane przez pokolenia rolników z dziada pradziada w ostatnim czasie zamieniają się w popękaną od słońca skorupę na której już nic nie urośnie. Rzadko pojawiający się deszcz przybrał formę krótkotrwałych katastrofalnych nawałnic które nie nawadniają a wypłukują rośliny z ziemi. Niestety ale większa część Polaków oraz obecnie rządzący nie dostrzegają zupełnie tego co dzieje się złego w klimacie.

 • spyderman2

  Oceniono 15 razy 9

  a pinokio z pis dalej w tvpis twierdzi że zmian klimatycznych nie ma i sÓwereny pisie mogą palić śmieci

 • chi-neng

  Oceniono 12 razy 8

  To NIE czlowiek pokona nature tylko NATURA JUZ POKAZUJE SWOJA MOC.

 • chi-neng

  Oceniono 9 razy 7

  Czy w dalszym ciagu zacmione umysly sekty piso-koscielnej NIE WIERZA W PROBLEMY ZWIAZANE Z KLMATEM?!

 • tetradrachma

  Oceniono 9 razy 7

  Cynizm i bezczelność bydła poraża. Korupcja, grabież via spółki skarbu i złodziejstwo państwowych pieniędzy "wybrańców" pleni się. Teraz będą uposażać swój przychówek. Powstanie "nowa klasa", a z kiboli i narodowców zbrojne ramie Partii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX