Komentarze (561)
Dania zakazała burek. Ludzie wyszli na ulice. Protesty w maskach i przebraniach
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kolorofon68

  Oceniono 14 razy 14

  Przestępcy też popierają protestujących.Plany skoków na banki trzeba będzie poprawić.

 • krzysio333

  Oceniono 28 razy 14

  Mało tych duńskich KODziarzy coś jest.

 • qawsedrftg

  Oceniono 19 razy 13

  Lewaki bronią siły, która ich zlikwiduje w pierwszej kolejności. Ciekawe!

 • u-204

  Oceniono 17 razy 13

  Brawo Dania ! Brawo Duńczycy ! :)

 • myszka.mickey

  Oceniono 13 razy 13

  Czy moglibyście opublikować zdjęcia z góry, a nie tylko tendencyjne z przodu, od dołu?

 • tojestbardzoproste

  Oceniono 14 razy 12

  Amnesty International broni religii gdzie pedofilia jest normą, a poniżanie kobiet na porządku dziennym???

  Świat zwariował. Bolesny restart jest niezbędny.

 • optymistaa43

  Oceniono 20 razy 12

  Tak powinno byc bo terrorysci sa bezkarni,ukrywa sie to smiecie mowiac ze to religia im nakazuje nosic co nie jest Prawda,niech sobie glowy nakrywaja ale mordy musza byc na widoku.

 • borsuk07

  Oceniono 12 razy 12

  no i kto tu rządzi. a mieli się utożsamiać ze społeczeństwem miejscowym a wyjdzie na to że miejscowi będą zmuszani do przyjmowania kultury przybyszów.

 • Oceniono 11 razy 11

  Jaki trzeba mieć zryty beret, albo jakim wyrachowaniem się kierować by protestować przeciw prawu, które służy bezpieczeństwu i chroni przed zalewem agresywnej, wrogiej Europejczykom ideologii.

 • skromne-zero

  Oceniono 29 razy 11

  jaki problem? Jak się nie podobają zwyczaje cywilizowanych ludzi, zawsze można wrócić do siebie i tak nosić na głowie nawet krowi placek. W Europie trzeba się podporządkować naszym zwyczajom.

 • dziadwawelski

  Oceniono 12 razy 10

  Tylko patrzeć jak zaczną gonić śniadych islamskich braci do roboty .To nieludzkie !

 • smurfmadrala

  Oceniono 16 razy 10

  Dlaczego multi-kulti najeźdźcy wybierają WYŁĄCZNIE kraje chrześcijańskie jako miejsce najazdu ?
  Kraje przez nich znienawidzone, znienawidzonej religii, obyczajów, kuchni, strojów, itd.
  Niech zasiedlają Kuwejt, Arabię Saudyjską, Afrykę Środkową i Południową, Azję.

 • komercyjny02

  Oceniono 22 razy 10

  Niedawno w telewizji (tej reżimowej, przyznaję się bez bicia) nadano reportaż produkcji właśnie duńskiej.
  W reportażu tym najpierw przeprowadzono wywiady z kilkoma szanowanymi imamami. Co wynikało z wywiadów? Ano, że wspólnota muzułmańska w Danii (w całości składająca się z nierodowitych Duńczyków) w pełni szanuje duńskie prawo i przestrzega go, chętnie współpracuje z policją i innymi organami duńskiego państwa, ma szacunek dla duńskich obyczajów, nijak nie ogranicza wolności muzułmańskich kobiet, absolutnie nie izoluje się od większości społeczeństwa, wręcz przeciwnie: robi co w jej mocy by się jak najlepiej zintegrować.

  Następnie dwójka reporterów (mężczyzna i kobieta), tym razem działając pod przykryciem i oddzielnie, odbywała serię nieformalnych spotkań z Somalijczykami w Kopenhadze i okolicach. Tym razem filmowanie i nagrywanie dźwięku odbywało się z ukrytej kamery i ukrytego mikrofonu.
  Reporterka udawała muzułmankę i kontaktowała się głownie z kobietami. Już w pierwszej rozmowie usłyszała ostrzeżenie, by nie wychodzić poza dzielnicę zamieszkałą przez Somalijczyków, bo tam dalej to już mieszkają „niewierni”. A z „niewiernymi” to w ogóle nie należy utrzymywać żadnych stosunków.
  Duńska reporterka niby-to miała problem: chciała pójść do pracy i zarabiać pieniądze, lecz w tej pracy byłaby otoczona „niewiernymi” mężczyznami. Oczywiście, usilnie jej to odradzono; to by było coś, czego wyznająca Allacha i jego Proroka kobieta w żadnym razie nie powinna była robić.
  Innym razem Dunka żaliła się na męża, który ją rzekomo bije. Zamierzała od męża odejść. Imam absolutnie jej tego zakazał. Kobieta ma się pogodzić ze swoim losem i słuchać się męża. "Ale czy mogę poprosić duńską policję o interwencję, gdyby mąż znów zacząłby mnie bić." "Nigdy tego nie rób!", brzmiała stanowcza odpowiedź imama. "Nigdy nie mieszaj niewiernych do naszych spraw". Gdy grająca swą rolę reporterka zaczęła szlochać nad swym nieszczęściem a imam na chwilę wyszedł, żona imama – w przypływie odwagi i współczucia półszeptem zdobyła się na poradę, by w ostateczności postraszyć męża tą duńską policją. Lecz tylko postraszyć i w żadnym wypadku policji nie informować tak naprawdę.
  Rozmowy reportera-mężczyzny, także udającego muzułmanina, ujawniły z kolei, że we wspólnocie wyznaniowej są przeogromne pokłady wyrozumiałości dla wszystkich tych, którzy złamią prawo kraju zamieszkania o ile to złamanie prawa będzie uzasadnione obroną „prawdziwej wiary”. W obronie wiary – nawet postawa męczeńska jest uzasadniona. Oczywiście, rozmijanie się z prawdą jest uzasadnione, nawet zabijanie jest usprawiedliwione.

  Podsumowanie moje: nie zamierzam twierdzić jakoby nam (Europejczykom, Polakom, chrześcijanom dowolnej denominacji czy ludziom bezwyznaniowym) – hipokryzja była rzeczą obcą. Tak pięknie to na pewno nie ma. Ale to nasze "mówienie rozdwojonym językiem" – jest naprawdę małym Miki w porównaniu z tym, do czego zdolni są ludzie podpierający się Świętym Koranem.

 • kolektywnie

  Oceniono 14 razy 10

  Lewica walczy o "prawa" mniejszości, które im potem głowy obetną za ateizm lub zrzucą z wieżowca za homoseksualizm.

  Noszenie muzułmańskich chust przez kobiety w Europie to tak jakby Afroamerykanin zapisałby się do KKK.

  P.S. Jak można walczyć z patriarchatem i demonstrować za islamem?

 • tegepe

  Oceniono 20 razy 10

  Brawo państwo duńskie!

 • zapluty.karzel.reakcji

  Oceniono 18 razy 10

  ciarki przechodzą, że aż tylu upośledzonych jest w Europie - obudzą się z szariatem już niedługo.
  Najbardziej cieszą feministki ale i inni co jak o KK chodziło to wyli religia opium ludu a teraz laskę robią imamom i muzułmanom licząc na wyborców. Dziewuchy i chłopaki (no i ci inni/e) przecież to wy pierwsi zostaniecie ukamienowani zgodnie z tradycją tej religii pokoju.

 • soso_soso

  Oceniono 13 razy 9

  Mieszkam w Danii 20 lat. Zero podniecenia tym, że kilkaset demonstrantów na ulicach. W Polsce bije się pianę z powodu kilkunastu Obywateli RP. Nauczmy się, że decyzję w imieniu Polaków czy Duńczyków podejmuje się zgodnie z życzeniem większości i zawsze znajdzie się kilkuset odmiennego zdania.

 • graveir

  Oceniono 9 razy 9

  "Zakaz godzi w prawa kobiet"... Które konkretnie prawa? Prawo do tego, że mąż może im kazać zakryć twarz, bo religia, a za odmowę mogą dostać wciry? :)

 • Alicja Polak

  Oceniono 15 razy 9

  A jak ktoś założy "kościół prehistoryczno-naturalistyczny" będzie mógł biegać na golasa po ulicy albo uczyć w szkole np. te muzułmańskie dziewczynki w burkach? Nie istnieje coś takiego jak państwo neutralne światopoglądowo - Europa stoi przed wyborem. jak na razie EWschodnia wybrała, reszta udaje, ze problemu nie ma

 • zgniot

  Oceniono 13 razy 9

  Ewentualnie można im zezwolić nosić kebab.

 • zgniot

  Oceniono 15 razy 9

  Przecież to prawdziwa okazja - taka zakapturzona demonstracja.
  Grupa przestępcza sama się spędza w jedno miejsce, pozostaje tylko otoczyc kordonem policji, zapakować do kibitek i D O W I D Z E N I A !!!

 • guramdam3

  Oceniono 21 razy 9

  Ta Dania to rasistowski kraj. Jeszcze trochę i nie będzie można k...a na ulicy powiedzieć :)

 • komercyjny02

  Oceniono 14 razy 8

  Fundamentalny dylemat demokracji: "Ile wolności - dla tych, którzy ewidentnie są wrogami wolności?"

 • wqb

  Oceniono 22 razy 8

  przebudzenie świeckiej europy, oby nie za późno.

 • bobislaw.borboje

  Oceniono 22 razy 8

  Nie "cała Dania", ale garstka sfrustrowanej lewizny protestowała. W Kopenhadze 300 osób.
  Cała Dania raczej popiera zakaz zakrywania twarzy w miejscach publicznych.

 • clevland

  Oceniono 14 razy 8

  bez burki narażają się na gwałt.
  I to wszystko w demokratycznym i nowoczesnym państwie.
  Gdzie obrońcy praw kobiet?

 • cerebral.palsy

  Oceniono 7 razy 7

  kilka dni temu w Londynie widzialem taka scenke: ze sklepu wychodzi mąż, caly owiniety w biale prześcieradła, na nogach czarne nike. (!) za nim dwie żony, w czarnych burkach oczywiscie, oraz gromadka 10 dzieci: 7 córek i 3 synów. Wszystkie córki lat ok 4-8 w pelnych burkach !!
  Czy chcecie tego w Polsce ??

 • kieszonkowiec12

  Oceniono 11 razy 7

  Zakaz godzi w prawo kobiet? A do czego niby? Do bycia poddaną facetowi. Baba z workiem na głowie to powrót do średniowiecza. Każdy terrorysta może się tak przebrać i zrobić zamach. A te głupki to popierają. po to te muslimki są w Europie, żeby się ucywilizować i sprawdzić, czy chodzenie w worku po ziemniakach ,ma alternatywę. Mam nadzieję, że rząd Danii się nie ugnie i zakaz będzie obowiązywał.

 • kac

  Oceniono 7 razy 7

  Jeżeli po wprowadzeniu zakazu noszenia burek są protesty na ulicach, to znaczy, że jest już bardzo ale to bardzo źle i że może to być dosłownie ostatni moment na uratowanie cywilizacji europejskiej.

 • bob3333

  Oceniono 9 razy 7

  Brawo Dania w całej europie powinien być zakaz noszenia burek

 • occam

  Oceniono 11 razy 7

  Fala demonstracji = kilkaset osób. Trefnisie :D

 • Donna Dreary

  Oceniono 9 razy 7

  Nie chcą się podporządkować, to niech jadą tam gdzie można tak się ubierać - do Arabii Saudyjskiej. Oni są po prostu bezczelni, czy ja mogłabym w kraju takim , jak Arabia nosić krzyżyk , publicznie? My musimy się dostosować do zwyczajów w krajach muzułmańskich , jeśli tego nie zrobimy zostaniemy zabici. Oni nas zmuszają , żebyśmy honorowali ich prawo , w naszej ( tak , naszej!!!) Europie. I jeszcze krzyczą o wolności! A sami próbują nam wolność zabrać.

 • corvelinho

  Oceniono 17 razy 7

  Jak się nie podoba prawo obowiązujące w jakimś kraju to można ten kraj opuścić. Bardzo dobry krok Danii. To imigranci mają się dostosować do norm i reguł obowiązujących w kraju który ich przyjął a nie na odwrót.
  Prawo jest prawem i należy go przestrzegać. Kropka

 • Józef Kowalski

  Oceniono 11 razy 7

  Nie podoba się im,to droga wolna,mogą wracac tam skąd przybyli.

 • zdzichu_bhp

  Oceniono 17 razy 7

  Ale o co chodzi? Nie ma obowiązku mieszkania w Danii można by rzec. Są kraje na świecie gdzie burka jest wręcz obowiązkowa.

 • zmichalg1

  Oceniono 21 razy 7

  Gdyby w Polsce zabroniono zakrywania twarzy, najbardziej ucierpieliby "kibole wyklęci", to łatwiej by się ich identyfikowało monitoringiem po każdej zadymie.

 • andywoo

  Oceniono 7 razy 7

  Zakazać wyznawania islamu! Ten bełkot spod pióra schizofrenika powinien być w końcu zniszczony na wieki.

 • rikol

  Oceniono 13 razy 7

  Widać, ile warta jest lewica europejska. Można być antysemitą, homofobem i seksistą, tylko kolorowym - i to jest już akceptowane. Do tego trzeba dodać, że te poglądy z epoki kamienia łupanego wypływają z religii i wtedy już się ma całkowitą ochronę. Pożyteczni idioci bronią tych, którzy chcą śmierci Żydów i homoseksualistów.

 • pbattke

  Oceniono 9 razy 7

  Najpierw bezpieczeństwo na ulicach. A system kar powinien zaistnieć i w Polsce. Drugi mandat za to samo przewinienie to dziesięciokrotność poprzedniego. Może by to czegoś nauczyło nowobogackich, którzy płacą niskie mandaty z uśmiechem na tłustych gębach. Policja też jest zadowolona, bo ma przychody, i ograniczanie ilości wykroczeń zupełnie nie jest w jej interesie!

 • Robert Bartusiak

  Oceniono 6 razy 6

  Nikt muzułmanów tam nie zatrzymuje. Nie podoba się to droga wolna. Przyjeżdżacie do nas to przestrzegacie naszego prawa!

 • misiurka8

  Oceniono 6 razy 6

  Popieram. Niech sobie praktykują religię w domu. Państwo powinno być świeckie. Nie musza się dopasować skoro im trudno . Mogą wrócić do swojej ojczyzny. A jak nie, niech się dostosują.

 • Arek Jabłkowski

  Oceniono 16 razy 6

  Jezeli zaprosze do swojego domu gości o ktorych wiem ze sa wychowani w innym kregu kulturowym i maja specyficzne obyczaje to albo godze sie z ich zachowaniem podczas wizyty albo uprzejmie acz stanowczo prosze zeby podczas jezdzenia wstrzymali sie od głosnego bekania i puszczania wiatrów (pierdzenia) ,zeby nie pluli na dywan i nie smarkali na niego przez palce , a kot nie jest na deser i nie nalezy wizyty zaczynac od próby oskurowania go . I jesli moje żadania sa im nie na reke to niech zabieraja de w troki i wracaja do siebie . Oczywistym jest ze skłonił bym sie do tej drugiej opcji a nie pozwalał barbarzyncom na robienie mi siary i bydła w chałupie. Fakt ze mieli ciezkie dziecinstwo , musieli spac z ojcem w jednym łózku do 30 roku zycia i jedyna ich rozrywka byl do tej pory sex ze zwierzetami hodowlanymi nie ma wpływu na złagodzenie mojej decyzji.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 12 razy 6

  Świat michnikowego ciemnogrodu naprawdę jest zabawny. Nie wierzyłem że są ludzie tak głupi że uwierzą w chęć islamu do integracji i postępu, a jednak :-))))

 • spartark83

  Oceniono 8 razy 6

  ja mam pytanie. Czy muzulmanie np. w Arabii Saudyjskiej tez chodzą protestować że białe kobiety nie mogą chodzić po ulicy w koszulkach bez rękawa?

 • vargur09

  Oceniono 14 razy 6

  Amnesty nie planuje protestować przeciwko zamachom i porwaniom , realizowanym przez tych burkolubnych ? - jak się komuś w Danii nie podoba niech wraca do siebie....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX