Rośnie wielki zamek w Puszczy Noteckiej. Tak budowa wygląda z bliska

Zamek w Puszczy Noteckiej widać z bardzo daleka. Media obiegły nagrania z drona pokazujące, jaki kolos rośnie w Stobnicy. Mamy zdjęcia, które z bliska pokazują budowę, którą już interesuje się m.in. prokuratura.
Zamek w Puszczy Noteckiej Zamek w Puszczy Noteckiej Fot. Robert Wozniak / Agencja Gazeta

Zamek w Puszczy Noteckiej

Smukły dźwig góruje nad malutką Stobnicą (woj. wielkopolskie). Z tej miejscowości położonej na granicy Puszczy Noteckiej najlepiej widać skalę inwestycji. 

Zamek w Puszczy Noteckiej Zamek w Puszczy Noteckiej Fot. Robert Wozniak / Agencja Gazeta

Zamek w Puszczy Noteckiej

Fotoreporter Agencji Gazeta pojechał na miejsce. Na zdjęciach możecie zobaczyć, jak wygląda z bliska zamek w Puszczy Noteckiej, którym zajmują się już CBA i prokuratura. Zastrzeżeń nie miała wcześniej Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. 

Konstrukcja nabiera kształtów zamku. Widać też smukłe, wzorowane na gotyckich, okna. Wokół rośnie coś na kształt zamkowych murów. 

Zamek w Puszczy Noteckiej Zamek w Puszczy Noteckiej Fot. Robert Wozniak / Agencja Gazeta

Zamek w Puszczy Noteckiej

Kontrolę budzącej kontrowersje budowy na terenie Puszczy Noteckiej zapowiedział minister środowiska Henryk Kowalczyk. O powstającej od dłuższego czasu budowli głośno zrobiło się dopiero kilka dni temu - Powiem szczerze, też się dziwię, że nikt nie zwrócił uwagi - skwitował w "Faktach" minister Kowalczyk. 

Stobnica. Zamek powstający w Puszczy Noteckiej Stobnica. Zamek powstający w Puszczy Noteckiej Google Maps

Zamek w Puszczy Noteckiej

Sama budowa robi wrażenie, ale po ukończeniu inwestycji dopiero będzie na co popatrzeć! Zamek w Puszczy Noteckiej ma mieć 14 naziemnych kondygnacji, garaż podziemny i wysoką na 50 metrów wieżę. Ma się w nim znaleźć 46 mieszkań, ma go zamieszkiwać około 100 osób i 10 osób obsługi. 

Mieszkańcy z budowy się cieszą. Inwestor zainwestuje m.in. w drogę.

Więcej o:
Komentarze (101)
Zamek w Puszczy Noteckiej. Tak wygląda z bliska
Zaloguj się
 • nora_syracuse

  Oceniono 31 razy 27

  Jaka musiała być wysokość łapówki aby na terenie chronionych dać pozwolenie na budowę tego "koszmaru" ??

 • mossowski

  Oceniono 30 razy 18

  To będzie Zamek, w którym zamieszka Jarosław po koronacji. Inne, istniejące już, zamki nie miały odpowiedniego rozmachu.

 • wiktor200

  Oceniono 10 razy 10

  przecież wiadomo czyje to jest - prywatna firma niejakich Nowaków, których ojciec jest właścicielem/współwłaścicielem odzieżowej firmy Solar. Więc te uwagi że to Kulczyk, Kaczyński, Rydzyk itp to chyba tylko po to by głupa rżnąć i rozmydlać sprawę.
  Jest oburzające wydanie wszystkich pozwoleń na coś tak ogromnego i inwazyjnego na takim terenie. Rekomendację, że to nie wpływa na środowisko podpisywał m.in. profesor Piotr Tryjanowski z Uniwersytetu Przyrodniczego, aktywista ekolog.

 • Oceniono 12 razy 10

  Podobna budowla powstała w Łapalicach koło Kartuz w pomorskim. Niestety po zainteresowaniu się budową prasy i urzędu skarbowego budowę przerwano. Później jeszcze ponowiono jakieś próby reanimacji budowy ale też skończyły się fiaskiem. Teraz stoi i straszy. Jest swoistym zabytkiem do którego pielgrzymują wycieczki.Czy taki sam los czeka zamek budowany nad Notecią?

 • tadek82

  Oceniono 9 razy 7

  W POLSCE ZA ŁAPÓWĘ MOŻNA WSZYSTKO ZAŁATWIĆ !!!!!!

 • monodeluxe

  Oceniono 11 razy 7

  Cygan płakał jak się wprowadzał

 • hunter54

  Oceniono 6 razy 6

  Ciekawe, który bank kredytował tą ogromną budowę

 • nie_bierz_jarka_na_serio

  Oceniono 16 razy 6

  droga gazeto, czy to reklama jest?, czy tak ciężko zrobić zdjęcie żółtej tablicy z danymi inwestora i generalnego wykonawcy? a może to jest artykuł sponsorowany? w zamyśle Natura 2000 miała nie dopuścić do tego, i tego typu nowy obiekt na obszarze chronionym to jest skandal a wy podniecacie się jakbyście milion złotych za wierszówkę dostali

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX