Po masakrze w szkole na Florydzie uczniowie dostali... przezroczyste plecaki

W liceum w Parkland na Florydzie, gdzie w lutym w wyniku strzelaniny zginęło 17 osób, wprowadzono dodatkowe środki bezpieczeństwa. Uczniowie mogą chodzić do szkoły tylko z przezroczystymi plecakami.

Przezroczyste plecaki dla uczniów z Parkland

Nie można powiedzieć, że władze stanu Floryda nic nie zrobiły ws. poprawy bezpieczeństwa. Gubernator podniósł do 21 lat granicę wieku na zakup karabinów, nakazał 3-dniowy okres sprawdzenia klienta, który chce kupić broń, oraz zakazał sprzedaży karabinków, które mogą strzelać serią ciągłą, jak z broni automatycznej.

Władze szkoły, w której doszło do masakry, także chcą zapewnić lepszą ochronę uczniom. Dlatego Marjory Stoneman Douglas High School chce zapewnić wszystkim uczniom darmowe, przezroczyste plecaki. Uczniom ten pomysł się nie spodobał. Zarzucają dyrekcji placówki, że jest to naruszenie ich prywatności.

Uczniowie: odwracas uwagę od prawdziwego problemu

Zdaniem uczniów liceum w Parkland pomysł z przezroczystymi plecakami odwraca uwagę od prawdziwego problemu, jakim jest dostęp do broni. Zmiany planują wprowadzić też lokalne władze. Chcą zainstalować w budynku bramki, wykrywacze metali oraz obowiązkowe identyfikatory dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły.

Amerykanie protestowali przeciwko dostępowi do broni

Przypomnijmy, że 24 marca w wielu amerykańskich miastach setki tysięcy Amerykanów protestowało przeciwko łatwemu dostępowi do broni. Manifestacje odbyły się pod hasłem "Marsz o nasze życie". Największą zorganizowano w Waszyngtonie. Według organizatorów brało w niej udział 800 tys. osób.

19-latek zastrzelił 17 osób

Inicjatorami "Marszu o nasze życie" byli właśnie licealiści z Parkland na Florydzie, gdzie w lutym 19-letni Nikolas Cruz uzbrojony w karabin AR-15 zastrzelił 17 osób. Cruzowi postawiono 17 zarzutów morderstwa pierwszego stopnia. Na Florydzie za taką zbrodnię grozi kara śmierci.

"Nie można uczyć się będąc na celowniku"

Uczestnicy marcowych protestów mieli ze sobą tablice i transparenty z hasłami "Nigdy więcej", "Dzieci przeciwko broni", "Zasługujemy na prawo do życia", "Nie można uczyć się będąc na celowniku", "Naprawcie to, zanim będę musiała pisać do mamy chowając się pod biurkiem".

Więcej o:
Komentarze (98)
USA: uczniowie liceum w Parkland noszą przezroczyste plecaki
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 25 razy 21

  Przezroczyste ubranka od kiedy ? Bo przecież w majtach można broń przemycić.

 • lovepeacemusic

  Oceniono 15 razy 15

  U nas ten plastik nie wytrzymałby ciężaru podręczników noszonych przez dzieci.

 • remo29

  Oceniono 17 razy 15

  A po tej strzelaninie, co gościu ładował do ludzi z pokoju hotelowego, zrobili przeźroczyste ściany?

 • Piotr Sahajdaczny

  Oceniono 16 razy 14

  Nauczyciele mają otrzymać broń,a pracownicy biblioteki broń z tłumikiem.

 • fakiba

  Oceniono 21 razy 13

  Protestowali przeciw dostępowi do broni a dostali przeźroczyste plecaki , paranoja po Amerykańsku

 • 174pit

  Oceniono 12 razy 10

  Powinni jeszcze zaopatrzyć dzieciaki w kamizelki kuloodporne i hełmy. I broń, żeby mogły napastnikowi odpowiedzieć ogniem.

  Długo ktoś myślał, choć nie ma kwalifikacji.

 • onnieon

  Oceniono 12 razy 10

  A na marginesie to zauważycie jak mało mają w tych plecakach ? Plecak syna w 4 klasie szkoły podstawowej jest cały wypchany i wazy dzień w dzień 4-5kg (a nosi tylko potrzebne w szkole zeszyty / książki / ćwiczenia). W szkole niby ma szafke, ale przecież żeby odrobić lekcje musi przynieść oprócz zeszytu tez książkę do ćwiczeń i podręcznik. Zestaw podręczników który uzywaja nie jest dostępny w internecie wiec musi to ciągle nosić.

 • fajny ptak

  Oceniono 14 razy 10

  Eeee, przezroczyste plecaki to za mało. Ubrania przezroczyste - to jest to!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX