Ta karteczka w rękach Trumpa stawia go w bardzo złym świetle. Chodzi szczególnie o punkt nr 5

Donald Trump wziął udział w spotkaniu z uczniami szkoły w Parkland, gdzie w ubiegłotygodniowej strzelaninie zginęło 17 osób. Media zwróciły uwagę na niewielką kartkę, którą prezydent Stanów Zjednoczonych trzymał w dłoni. Jej treść zadziwiła komentujących. Musiał użyć ściągi, by pamiętać o empatii, nie jest zdolny do współczucia - komentowano.
Donald Trump na spotkaniu z uczniami i nauczycielami w Białym Domu Donald Trump na spotkaniu z uczniami i nauczycielami w Białym Domu Fot. Carolyn Kaster / AP Photo

Emocjonujące spotkanie

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump i wiceprezydent Mike Pence spotkali się z uczniami i rodzinami ofiar strzelaniny, do której doszło w zeszłym tygodniu w liceum w Parkland na Florydzie. Zginęło w niej 17 osób.

Donald Trump na spotkaniu z uczniami i nauczycielami w Białym Domu Donald Trump na spotkaniu z uczniami i nauczycielami w Białym Domu Fot. Carolyn Kaster / AP Photo

Propozycja Donalda Trumpa

Trump stwierdził podczas spotkania, że rozważa pomysł uzbrojenia niektórych nauczycieli, co mogłoby zapobiec powtarzającym się strzelaninom w szkołach. Prezydent zasugerował, że uzbrojonych byłoby 20 proc. pedagogów. - Szkoła nie byłaby dłużej strefą "wolną od broni", ale dziś - dla każdego maniaka - oznacza ona strefę "idź i strzelaj" - uzasadniał.

Donald Trump ze znaczącą karteczką Donald Trump ze znaczącą karteczką Fot. Carolyn Kaster / AP Photo

Prezydencka ściąga

Media zwróciły uwagę na niewielką kartkę na papierze z logo Białego Domu, którą podczas spotkania trzymał w dłoniach prezydent. Odczytano z niej następujące hasła:

 1. Co najbardziej chcielibyście mi powiedzieć o waszych przeżyciach?
 2. Co możemy zrobić, by sprawić, byście czuli się bezpiecznie?
 3. Środki? Pomysły?
 4. Rozumiem.

Niepozorna kartka wywołała falę oburzenia w mediach społecznościowych i wśród publicystów, którzy podnoszą, że prezydent musiał notatkami przypominać sobie o konieczności okazywania współczucia i empatii wobec osób dotkniętych tragedią.

Samuel Zeif na spotkaniu z Donaldem Trumpem Samuel Zeif na spotkaniu z Donaldem Trumpem Fot. Carolyn Kaster / AP Photo

Bliscy ofiar o tragedii

Podczas spotkania nie obyło się bez łez.

Dzień po tragedii skończyłem 18 lat. Obudziłem się, słysząc w mediach informacje o śmierci mojego najlepszego przyjaciela. I nie rozumiem, dlaczego nadal mogę iść do sklepu i kupić broń. Dlaczego to jest takie proste? - mówił uczeń szkoły w Parkland Samuel Zeif. 

Donald Trump wysłuchał uczniów i ich rodzin, ale nie podjął żadnych konkretnych decyzji w zakresie ograniczenia dostępu do broni. Zaproponował wprowadzenie limitów wiekowych na jej zakup, a także poprawę w zakresie badania przeszłości kryminalnej. Prezydent USA cieszy się poparciem lobby strzeleckiego. 

Sprawa powinna zostać rozwiązana po pierwszej szkolnej strzelaninie. A teraz nie zobaczę już nigdy mojej córki. Cmentarz King David, tam ją teraz odwiedzam - mówił Andrew Pollack, ojciec jednej z ofiar.
Strzelanina w USA na Florydzie. Sprawca ataku, 19-letni Nikolas Cruz Strzelanina w USA na Florydzie. Sprawca ataku, 19-letni Nikolas Cruz Fot. Susan Stocker AP

Strzelanina w Parkland

14 lutego w liceum w miejscowości Parkland, położonej na północ od Miami, doszło do strzelaniny, w której zginęło 17 osób, a 14 trafiło do szpitala. Zarzuty 17 morderstw usłyszał 19-letni Nikolas Cruz.

ZOBACZ TAKŻE: USA. Strzelanina w szkole: tragedii można było uniknąć. Morderca był "typem dziwnego dzieciaka">>>

Według śledczych, mężczyzna strzelał z półautomatycznego karabinu AR-15. Miał również przy sobie maskę gazową, granaty hukowe oraz kilka magazynków z nabojami.

Na zdjęciu: uczennica liceum Julia Cordover na spotkaniu z prezydentem Donaldem Trumpem.

Więcej o:
Komentarze (154)
Donald Trump na spotkaniu z bliskimi ofiar strzelaniny w Parkland
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 55 razy 41

  Wybrali sobie kretyna na prezydenta to muszą mu pisać takie rzeczy.
  A może jeszcze uzbroić dzieci, może być też ok 20 %, albo zaminować szkoły. Kretyn.

  Jedyne rozwiązanie to zmiana mentalności społeczeństwa amerykańskiego i co za tym idzie prawa, i masowe ograniczenie dostępu do broni.

 • janbar22

  Oceniono 23 razy 21

  Po co mu empatia? Zarabia się na empatii?

  Trump wieczorami siada ze szklanką singlemalta i myśli: co ci wszyscy podludzie ode mnie chcą do k.rwy nędzy?

 • me_on_gazeta

  Oceniono 23 razy 19

  Otoczenie Trumpa chce przynajmniej, żeby dobrze wypadł w oczach normalnych ludzi, choć jest zerem. Otoczeniu Morawieckiego zależy tylko na opinii tych na prawo od PiS.

 • druit

  Oceniono 20 razy 16

  hehe wiedzialem, ze to psychopata :D ten sam sort zimnego sku...syna co klamczynski.

 • ziggybum

  Oceniono 20 razy 16

  Typowy "przekaz dnia" - charakterystyczny dla pieniackich partii populistycznych - instrukcja co zrobić aby przy minimum wysiłku intelektualnego, nie stracić popularności i spójności przekazu przez własną, spontaniczną głupotę.

 • antropoid

  Oceniono 26 razy 16

  Trumpek już tyle razy się skompromitował, że jedna karteczka niewiele jest w stanie do tego dołożyć.

  Gorzej niż dotychczas mogłoby go skompromitować już tylko publiczne zdjęcie gaci i narobienie na gwiaździsto-pasiasty sztandar.

 • kiesier

  Oceniono 15 razy 15

  Prezydent zasugerował, że uzbrojonych byłoby 20 proc. pedagogów. - geniusz chce gasić pożar benzyną!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX