Głosowanie u naszych sąsiadów. Nagle kobieta z tłumu rozpina bluzkę i rzuca się na prezydenta

W pierwszym dniu wyborów prezydenckich w Czechach musiała interweniować ochrona. W czasie głosowania na urzędującego prezydenta rzuciła się półnaga kobieta. - To ostrzeżenie - piszą feministki stojące za tą akcją.
Wybory w Czechach. Femen w akcji Wybory w Czechach. Femen w akcji Vit Simanek

Wybory w Czechach

Pierwszy dzień wyborów prezydenckich w Czechach przebiegał spokojnie. Do incydentu doszło w jednym z lokali wyborczych w Pradze, gdzie głos chciał oddać ubiegający się o reelekcję prezydent Milosz Zeman.

Wybory w Czechach. Femen w akcji Wybory w Czechach. Femen w akcji Hyena Beran

Wybory w Czechach

W pewnym momencie na Zemana rzuciła się na "sekstremistka" ruchu Femen, wykrzykując po angielsku hasło nawiązujące do prorosyjskiej polityki szefa państwa: "Zeman, ku*** Putina". 

Ten moment dobrze widać na licznych nagraniach. Kobieta stojąca w grupie ludzi w pewnym momencie rozpina bluzkę w kratę i rzuca się na prezydenta.

Wybory w Czechach. Femen w akcji Wybory w Czechach. Femen w akcji Hyena Beran

Wybory w Czechach

Kobieta została natychmiast odsunięta przez ochronę prezydenta. FEMEN na swojej stronie informuje, że to Angelina Diash, Ukrainka, feministka.

FEMEN ostrzega Czechów: głosując na prostytutkę Zemana, oddajecie głos na jego alfonsa, Władimira Putina - piszą aktywistki. 
Wybory w Czechach. Femen w akcji Wybory w Czechach. Femen w akcji Fot. Petr David Josek / AP Photo

Wybory w Czechach

W sobotę drugi dzień głosowania. O 8.00 otwarto lokale wyborcze. Czesi będą głosować do 14.00.

To pierwsza tura wyborów prezydenckich. Jeśli żaden z kandydatów nie zdobędzie ponad połowy głosów, w drugiej turze zmierzą się dwie osoby z najwyższym poparciem. Będzie to prawdopodobnie urzędujący prezydent Milosz Zeman. Wśród jego ewentualnych rywali wymieniani są były prezes czeskiej Akademii Nauk Jirzi Drahosz oraz biznesmen i autor tekstów Michal Horaczek.

Więcej o:
Komentarze (164)
Wybory w Czechach. Milosz Zeman głosuje, Femen w akcji
Zaloguj się
 • ml2403

  Oceniono 18 razy 12

  Czesi to jednak praktyczny naród. Ile to w Polsce było głosów oburzenia, ze w jednym lokalu urna była z robiona z kosza na śmieci. A tu proszę bardzo zwykły plastikowy pojemnik z przylepionym taśmą numerem zapewne obwodu wyborczego i godłem i może być użyty do głosowania dla samego prezydenta. Tym się nikt nie przejmuje i nie mówi o polityce godnościowej.

 • t_uptus

  Oceniono 16 razy 12

  Ale ochronę ma Zeman katastrofalną. Gdyby dziewczyna była uzbrojona w coś więcej niż swoje cycuszki to już by było po nim.

 • chateau

  Oceniono 14 razy 10

  A tak z innej beczki.
  U naszych sąsiadów od wczoraj trwają wybory prezydenckie, a jedyna "informacja" to notka o incydencie.

  Trochę obciach, że jeden z ważniejszych portali nie zrobił czegoś odrobinę poważniejszego.

 • kataryniarski

  Oceniono 32 razy 8

  "FEMEN ostrzega Czechów: głosując na prostytutkę Zemana, oddajecie głos na jego alfonsa, Władimira Putina" - piękne, do wykorzystania przy okazji wyborów u nas!

 • kaczoroa

  Oceniono 14 razy 6

  Czechom zazdroszczę Czeszek i wolności...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX