Chiny zbroją się po cichu. Zdjęcia satelitarne pokazują całą prawdę. Właśnie je ujawniono

Analiza zdjęć z ostatnich 12 miesięcy jasno pokazuje, że Chiny mocno uzbroiły wyspy na Morzu Południowochińskim.
1 Militaryzacja Chin Militaryzacja Chin United States Navy

Chiny zabudowują wysepki

Mowa dokładnie o Wyspach Paracelskich i archipelagu Spratlejów (tak zwanej "wielkiej trójce": ich nazwy można przetłumaczyć jako Ognisty Krzyż, Subi i Szelmowskie Rafy). 

Amerykańska organizacja AMTI, monitorująca aktywność na Morzu Południowochińskim w nowym raporcie podała, że powstają m.in. hangary i magazyny.

2 Militaryzacja Chin Militaryzacja Chin CSIS Asia Maritime Transparency Initiative/DigitalGlobe via AP

Bazy morskie i lotnicze

To widok na Ognisty Krzyż w archipelagu Spratlejów. Napięcie w tym regionie zmalało, a oczy świata skierowane są na Koreę Północną. Tymczasem Pekin w 2017 roku po cichu kontynuował budowę infrastruktury pod bazy morskie i lotnicze - podaje ośrodek AMTI. Nowe zdjęcia satelitarne pokazują, że w ciągu mijającego roku Chiny zabudowały blisko 30 hektarów - podaje ośrodek AMTI. 

Na Ognistym Krzyżu powstały - jak donosi AMTI - hangary wzdłuż pasa startowego, duże struktury podziemne, które prawdopodobnie mają być przeznaczone do przechowywania amunicji lub innego niezbędnego sprzętu, duża sieć łączności, urządzenia radiolokacyjne i platformy rakietowe.

3 Militaryzacja Chin Militaryzacja Chin CSIS Asia Maritime Transparency Initiative/DigitalGlobe via AP

"Zapowiedź kolejnych wydarzeń"

A to już Wyspa Drewniana. Na zdjęciu satelitarnym widać dwa chińskie samoloty transportowe Y-8 - podaje AMTI. I ostrzega: "Rozbudowane hangary mogą pomieścić Y-8. To może być zapowiedź kolejnych wydarzeń"

Oto więcej zdjęć: 

4 Wyspy na Morzu Południowochińskim Wyspy na Morzu Południowochińskim Maps Google

Sporne wyspy na Morzu Południowochińskim

Chiny aspirują do kontroli nad Morzem Południowochińskim. Do wysepek zgłaszają roszczenia Tajwan i Wietnam, a także Malezja, Filipiny i Brunei. Aktywność Chin może doprowadzić do nowego kryzysu. 

Komentarze (104)
Chiny zbroją się na Wyspach Paracelskich i archipelagu Spratly
Zaloguj się
 • s0nar

  Oceniono 29 razy 15

  Na szczęście żyję w zacofanym, zaściankowym i biednym kraju, do którego nawet uchodźcy nie chcą przyjechać. Jestem bezpieczny, bo kto i po co miałby nas atakować :D

 • ociectadeusz

  Oceniono 17 razy 11

  A naszych zbrojeń nie wykryją. Różańce mamy ukryte.

 • rasta-mw

  Oceniono 16 razy 8

  Chin bym się nie obawiał, ich obyczaje mogą być dla nas niezrozumiałe, ale jestem pewien, że nie chcą wojny. Oni i tak podbili już prawie cały świat, stając się najbogatszą gospodarką. Chińczycy inwestują na całym świecie, nie spieszą się, tylko spokojnie wykupują kolejne zachodnie "ikony biznesu". A wojsko? cóż, trzeba być gotowym na problemy.

 • titta

  Oceniono 9 razy 7

  A powinny byc to piekne, zielone atole. Czego sie panstwa o autorytatywmych zapendach dotkna z tamtad znika cale zycie.

 • merkury-3

  Oceniono 16 razy 6

  Tylko USA mga sie zbroic reszta musi napisac podanie do jasnie pana z waszyngtonu i musi kupic uzbrojenie od jasnie pana inaczej to militaryzacja

 • loneman

  Oceniono 4 razy 4

  A na co maja czekac jesli calkiem blisko maja innego niz my spasionego kurdupla co bawi sie swoimi rakietami oraz ma juz bron termojadrowa czego nie mozna ignorowac w obecnych czasach :-O

 • jezuitaitamta

  Oceniono 4 razy 2

  Ural granicą pokoju między Polską a Chinami!!!

 • Waz Reba

  Oceniono 8 razy 2

  Jak jesteś w Chinach gdzie miesięcznie powstaje 10 wieżowców ponad 300 metrów i USA gdzie mosty zawalają się ze starości to można mieć pojęcie dlaczego od 30 lat prezydent USA zawsze pierwszą wizytę jedzie do Pekinu, żeby błagać na kolanach aby utrzymać satuts quo w stosunkach handlowych. Nigdy nie zapomnę widoku z 8 poziomu autostrady na 24 milionowe miasto Guangzhou (Kanton) w 2007r - szczena mi opadła.

 • stanislaw.kupiec

  Oceniono 2 razy 2

  chodzili przy tych zbrojeniach w tenisówkach - to dlatego było po cichu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX