Chcieli uciec przed żywiołem. Całe rodziny płonęły żywcem, uwięzione w autach

Pożary w Portugalii

Pożary w Portugalii FOT. ARMANDO FRANCA / AP

Podziel się

Trzeci dzień strażacy walczą z pożarami w centrum Portugalii. W płomieniach zginęło ponad 60 osób, kilkadziesiąt zostało rannych. Według dotychczasowych ustaleń przyczyną tragedii było uderzenie pioruna. W kraju obowiązuje żałoba narodowa. Jak informują lokalne media, w płomieniach zginęły całe rodziny, wiele z nich w samochodach, które ogień uwięził na drogach.

Wszystkie zdjęcia
Komentarze (45)
Chcieli uciec przed żywiołem. Całe rodziny płonęły żywcem, uwięzione w autach
Zaloguj się
 • wichura

  Oceniono 18 razy 8

  Nie mogę sobie wyobrazić, jak musiało to wyglądać, by nie uciec autem przed pożarem lasu...

 • mocno_kwasny

  Oceniono 13 razy 5

  służby zawiodły, brak powiadomienia mieszkańców przez sms czy internet odpowiedzialny minister bredzi coś o spalonych liniach telefonicznych, brak planów ewakuacji no i po prostu brak środków dodatkowe samoloty gaśnicze ściągano następnego dnia z Francji i Włoch, ludzie czekali do ostatniej chwili a później uciekali przez las który tez się zapalił, sytuacja była krytyczna od paru dni no i niestety stało się

 • gelbigel

  Oceniono 15 razy 3

  teraz podziękujcie ministrowi Szysce, że w Polsce sa wycięte drzewa i lasy! Dzięku temu nikt się nie spali

 • jacekkolech

  Oceniono 9 razy 3

  Holocaust 2017

 • psychiatra_po

  0

  To musiało być piekło... Przerażające...

 • mc_ras

  Oceniono 15 razy -1

  Efekt cieplarniany powoduje, że z roku na rok zwiększa się zagrożenie pożarowe w lasach - okresu gorąca i suszy są coraz częściej. Monokultury sosnowe stają się łatwopalne - sucha ściółka i żywica w igłach. Myślę, że to kwestia czasu, jak duże kompleksy leśne zaczną się palić pożarami w koronach. Jedynie las mieszany jest odporny na taki pożar.

 • ovo_sapiens

  Oceniono 5 razy -1

  Czekam na pożary bloków ocieplonych styropianem. To też fajnie wygląda (patrz np. biblioteka w Śremie). Ludzie nie zdają sobie sprawy, za co dopłacają tyle kasy. Na Zachodzie już płonęły wieżowce obłożone tym dziadostwem - są filmiki w sieci.

 • terisma

  Oceniono 19 razy -1

  Moze nie na temat bezposrednio, na południu Europy sucho jest i pilnie jak sloma. Kiedyś czytałam książkę Martina Greya -Wszystkich których kochałem najpierw stracił rodzinę w Holocauscie za 20 lat żona i 4 dzieci sploneli w samochodzie na Lazurowym Wybrzeżu. Byl i film wg książki. Kiedyś pokonał las pod Raciborzem dlugi czas nie do opanowania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje