Ostre słowa na debacie w sprawie katastrofy

Posłowie PiS zaatakowali rząd po sejmowych wystąpieniach premiera Donalda Tuska i ministra Jerzego Millera, dotyczących katastrofy Smoleńskiej. Tusk i ministrowie ripostowali. Zebraliśmy najgorętsze wypowiedzi.

Jarosław Kaczyński, prezes PiS

"Nie straszcie nas wojną. W polityce nie jest tak, że jeśli ktoś jest zdecydowany i twardy, to na tym przegrywa. Żadne wojny nam tutaj nie grożą. Rosjanie są dzisiaj słabnącym państwem, które musi się liczyć także z opinią międzynarodową."

"Bywało, że traciliśmy wolność, ale nie traciliśmy godności. Pod kierownictwem premiera Donalda Tuska idzie ku temu, że stracimy godność, a wolność też będzie zagrożona."

PO nie straciła poparcia wśród Polaków - dzisiaj zagłosowałoby na nią 39 proc. społeczeństwa PO nie straciła poparcia wśród Polaków - dzisiaj zagłosowałoby na nią 39 proc. społeczeństwa Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta

Premier Donald Tusk

"Wiedzieliśmy dobrze, że partner z jakim przyjdzie nam współpracować, jest ciągle tym samym partnerem, jakiego znamy z historii."

"Tej prawdy skutecznie nie oświetlą pochodnie maszerujących na Krakowskim Przedmieściu. Takie pochodnie mogą co najwyżej coś podpalić."

"Nie akceptuję tego, że zamieniacie wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej w gonitwę za premierem."

"Chciałbym zobaczyć chociaż jeden efekt misternej, wyrafinowanej gry, w której prezes PiS Jarosław Kaczyński jako premier lub ktoś z PiS ograł Rosję."

Mariusz Kamiński, poseł PiS

"W tym samym czasie, kiedy Rosjanie kompromitowali Polskę w oczach świata, premier polskiego rządu relaksował się na nartach w Dolomitach."

"Dziewięć miesięcy temu w pewnym szczególnym momencie, a staliśmy wtedy obok siebie, widziałem w pana oczach łzy i to były prawdziwe łzy, to było na pogrzebie Sebastiana Karpiniuka, a dziś pozwala pan Rosjanom szargać prawdę o ostatnim locie Sebastiana Karpiniuka, pani senator Bochenek, Grzegorza Dolniaka."

Antoni Macierewicz podczas debaty w Sejmie n.t. katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz podczas debaty w Sejmie n.t. katastrofy smoleńskiej Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta

Antoni Macierewicz, poseł PiS

"Państwo zdradzacie Polskę, oddając życie i dobre imię polskich żołnierzy w ręce byłego funkcjonariusza KGB."

"Jesteście bezradni wobec Rosji, bo nie macie podstaw prawnych, które mieliście, a nie wykorzystaliście. Może z głupoty."

Jacek Bogucki, poseł PiS

(do premiera) "Czy to prawda, ze za pana rządów zginęło więcej generałów niż za czasów II wojny światowej?"

Elżbieta Jakubiak Elżbieta Jakubiak Fot. Wojciech Olkuonik / Agencja Gazeta

Elżbieta Jakubiak, posłanka PJN

(do premiera) "Chcę, żeby pan bronił polskiego interesu z taką samą siłą, jak siedzącego za panem Cezarego Grabarczyka. Wtedy też przyniosę panu róże."

"Chcę, żeby to pan wziął za to odpowiedzialność i przestał opowiadać, że nie może się pan włączyć w śledztwo prokuratorskie, że nic pan nie może."

Ewa Kopacz (PO), minister zdrowia

"Jeśli dzisiaj ktokolwiek zarzuca rządowi urządzanie PR-u z powodu tragedii smoleńskiej, jest po prostu szubrawcem i nie boję się tego słowa."

Ludwik Dorn, poseł niezrzeszony

"W takiej sytuacji, kiedy mamy do czynienia z aktem degradowania Polski (...), premier mówi: nieprzyjacielem w tej sprawie jest polska opozycja. Zaskoczył mnie pan."

Beata Kempa, posłanka PiS

(do premiera) "W sprawie prawdy o katastrofie smoleńskiej pan ogłosił kapitulację. Moje pytania są proste: czy pan wie, na jakiej jest ścieżce i na jakim kursie."

Jadwiga Wiśniewska, posłanka PiS

(do premiera) "Dlaczego pan nie poleciał z prezydentem i całą tą piękną delegacją 10 kwietnia?"

Poseł Robert Węgrzyn Poseł Robert Węgrzyn Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Robert Węgrzyn, poseł PO

(do Antoniego Macierewicza) "Gdzie była pańska godność, honor, racja stanu, kiedy udawał się pan do USA skarżąc na polski rząd."

Marek Borowski, poseł SdPl

"Nie toczmy boju z Rosją, toczmy bój z naszą niekompetencją, nieodpowiedzialnością i kłótliwością, a czasami niestety głupotą. Wstyd mi za was. Głupstwa opowiadacie."

Andrzej Celiński, szef Partii Demokratycznej Andrzej Celiński, szef Partii Demokratycznej Fot. Wojciech Olkuonik / Agencja Gazeta

Andrzej Celiński, poseł niezależny

"To jest zaprzaństwo. Kiedy ma się wreszcie własne państwo i zero zaufania do niego."

Anna Sobecka, posłanka PiS

(do premiera) "W jaki sposób zamierza pan zadośćuczynić krzywdom moralnym wyrządzonym rodzinom ofiar, a w szczególności żonie gen Błasika i matce kapitana Protasiuka, z powodu wyjścia w świat najgorszego przekazu."

<b>Krystyna Grabicka (PiS)</b><br><b>*Wniesione projekty poselskie - 142</b>; Średnia dla PiS - 81; Średnia Sejmu - 51. Głosowanie zgodnie z linią klubu 1020 z 1121 - 91 proc. In vitro - za odrzuceniem, Lizbona - przeciwko ratyfikacji.<br><b>*Interpelacje 20</b>; Średnia dla PiS - 71. M.in. do Ewy Kopacz, minister Zdrowia: 'Uzależnienie od alkoholu jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych uzależnień na świecie. (...) Do niedawna osoby ulegające alkoholizmowi otrzymywały specyfik o nazwie esperal. 1. Dlaczego specyfik ten został z polskiego rynku wycofany? Odpowiedź Marka Twardowskiego - podsekretarza stanu: Esperal nie jest skuteczny w leczeniu uzależnienia od alkoholu.<br><b>*Nieobecności - 8 proc.</b>; Średnia dla PiS - 9.6 proc.<br><b>*Wypowiedzi - 111</b>; Średnia dla PiS - 79.<br><b>JAK OCENIASZ POSŁA?</b> Głos na TAK - SMS pod numer 72466 o treści LO.20.TAK        Głos na NIE - SMS pod numer 72466 o treści LO.20.NIE Krystyna Grabicka (PiS)
*Wniesione projekty poselskie - 142; Średnia dla PiS - 81; Średnia Sejmu - 51. Głosowanie zgodnie z linią klubu 1020 z 1121 - 91 proc. In vitro - za odrzuceniem, Lizbona - przeciwko ratyfikacji.
*Interpelacje 20; Średnia dla PiS - 71. M.in. do Ewy Kopacz, minister Zdrowia: 'Uzależnienie od alkoholu jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych uzależnień na świecie. (...) Do niedawna osoby ulegające alkoholizmowi otrzymywały specyfik o nazwie esperal. 1. Dlaczego specyfik ten został z polskiego rynku wycofany? Odpowiedź Marka Twardowskiego - podsekretarza stanu: Esperal nie jest skuteczny w leczeniu uzależnienia od alkoholu.
*Nieobecności - 8 proc.; Średnia dla PiS - 9.6 proc.
*Wypowiedzi - 111; Średnia dla PiS - 79.
JAK OCENIASZ POSŁA? Głos na TAK - SMS pod numer 72466 o treści LO.20.TAK Głos na NIE - SMS pod numer 72466 o treści LO.20.NIE Fot. Wojciech Surdziel / AG

Krystyna Grabicka, posłanka PiS

"Edmund Klich mówił, że wiedza którą dysponuje, mogłaby wpłynąć na wynik wyborów prezydenckich, ale jej nie ujawnił. Pan panie premierze jest jego zwierzchnikiem. Czy to pan premier zakazał ujawnienie prawdy, która zmiotłaby pana Komorowskiego w wyborach. Czy to pan uniemożliwił Polakom świadomy wybór prezydenta?"

<b>Marek Matuszewski (PiS)</b><br><b>*Wniesione projekty poselskie - 100</b>; Średnia PiS - 81.Głosowanie zgodnie z linią partii 1132 z 1201 - 94 proc. Lizbona - za ratyfikacją. in vitro - za odrzuceniem.<br><b>*Interpelacje 25</b>; Średnia dla PiS - 71. M.in. 'Firma, która buduje autostradę A2, zniszczyła drogi gminne w taki sposób, że wielu mieszkańców gminy Głowno de facto zostało odciętych od świata zewnętrznego. (...) Odpowiada Radosław Stępień - podsekretarz stanu: W przypadku uszkodzenia ww. dróg bądź dojazdów do posesji wykonawca jest zobowiązany do niezwłocznego naprawienia uszkodzonych dróg.<br><b>*Nieobecności - 2 proc.</b>; Średnia dla PiS - 9.6 proc.<br><b>*Wypowiedzi - 138</b>; Średnia dla PiS - 79. <br> <b>JAK OCENIASZ POSŁA?</b>Głos na TAK - SMS pod numer 72466 o treści LO.18.TAK        Głos na NIE - SMS pod numer 72466 o treści LO.18.NIE Marek Matuszewski (PiS)
*Wniesione projekty poselskie - 100; Średnia PiS - 81.Głosowanie zgodnie z linią partii 1132 z 1201 - 94 proc. Lizbona - za ratyfikacją. in vitro - za odrzuceniem.
*Interpelacje 25; Średnia dla PiS - 71. M.in. 'Firma, która buduje autostradę A2, zniszczyła drogi gminne w taki sposób, że wielu mieszkańców gminy Głowno de facto zostało odciętych od świata zewnętrznego. (...) Odpowiada Radosław Stępień - podsekretarz stanu: W przypadku uszkodzenia ww. dróg bądź dojazdów do posesji wykonawca jest zobowiązany do niezwłocznego naprawienia uszkodzonych dróg.
*Nieobecności - 2 proc.; Średnia dla PiS - 9.6 proc.
*Wypowiedzi - 138; Średnia dla PiS - 79.
JAK OCENIASZ POSŁA?Głos na TAK - SMS pod numer 72466 o treści LO.18.TAK Głos na NIE - SMS pod numer 72466 o treści LO.18.NIE Fot.Marcin Wojciechowski / AG

Marek Matuszewski, poseł PiS

"Jaką rolę w sprawie ma wicemarszałek Stefan Niesiołowski, który w jednej z dzisiejszych wypowiedzi lży uczestników lotu nazywając ten lot lotem na PiS-owską imprezę?"

Wicepremier Waldemar Pawlak (PSL)

"Honoru i godności nikt nam nie może odebrać"

Więcej o:
Komentarze (103)
Ostre słowa na debacie w sprawie katastrofy
Zaloguj się
 • penolopa

  Oceniono 18 razy 16

  Kaczorze - nie wiesz co to honor,patriotyzm,moralność,godność .
  Wszystkie te cechy wrzuciłeś do rynsztoka nadając im odwrotne znaczenia.
  Jesteś zaprzeczeniem mężczyzny i człowieczeństwa.

 • frodzionek1

  Oceniono 18 razy 14

  Jadwiga Wiśniewska, posłanka PiS:
  (do premiera) "Dlaczego pan nie poleciał z prezydentem i całą tą piękną delegacją 10 kwietnia?"

  Czyli jak rozumiem, pani Wiśniewska żałuje, że premier nie zginął?

  Ja rozumiem, że można się z kimś nie zgadzać, można kogoś nie znosić. Można mieć inne poglądy polityczne.
  Ale takiego pokazu nienawiści, to ja nie rozumiem.

 • facet1

  Oceniono 14 razy 12

  prorok znowu wydał głos:-)))
  Wodzu prowadz nas na Kowno!!!
  Po co tv pokazuje to cudo???
  Za kilka lat (mam nadzieję) będziemy wizerunkiem tego pana straszyć dzieci.

 • zibi2050

  Oceniono 16 razy 12

  A gdyby była wojna, to gdzie byłby ten wielki bochater ,ten wódz , strateg. Czy z nami w okopach , czy też w mysiej dziurze.

 • queserasera

  Oceniono 10 razy 10

  Moją godność naruszyło pochowanie w narodowym sanktuarium odpowiedzialnego za katastrofę niedojdy - pośmiewiska międzynarodowej areny politycznej.
  W szczególności dziękuję za to panu Dziwiszowi - pożytecznemu idiocie na sznurku Michała Kamińskiego.

 • mirek05

  Oceniono 12 razy 10

  Pospolite chamy a nie PIS. Już w nazwie jest zaprzeczenie prawdy

 • krystynaw3

  Oceniono 12 razy 10

  Boże co ten Jarosław Kaczyński wygaduje. To skandal . To jest chore. dziwię się , ze tylu wydawać by się - mądrych ludzi popiera tych chorych ludzi. Już z nazwisk widać, że to prawdziwi Polacy - Willstchein, Macierewicz, Hoffman,

 • ta_obca

  Oceniono 12 razy 10

  Niektórych powinno się pociągnąć do odpowiedzialności za słowa, jakimi szafują...

 • palawan1

  Oceniono 12 razy 10

  On juz stracił kontakt z rzeczywistością .Daj Boże żeby Polska był atka słaba jak Rosja

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX