Tyle zostało z mieszkań po pożarze w wieżowcu. Na zdjęciach straży widać, co się tam działo

Zdjęcia z wnętrza Grenfell Tower

Zdjęcia z wnętrza Grenfell Tower AP / AP

Podziel się

Policja w Londynie opublikowała serię przejmujących zdjęć i filmów z wnętrza wieżowca Grenfell Tower.

Według najnowszych szacunków służb za zaginione lub zmarłe uznaje się w sumie 79 osób. Przez ostatnie dni liczba ta dramatycznie rosła. Jak dotąd jednak policja była w stanie potwierdzić śmierć jedynie 30 osób.

Służby pracują w spalonym budynku, ale mówią wprost - niektórych ofiar, które spłonęły w swoich mieszkaniach, nie będziemy w stanie zidentyfikować. Na zdjęciach, które pokazały straż pożarna i policja, widać spalone pokoje, można dostrzec pozostałości sprzętów domowych i przyrządów do ćwiczeń.

Fotografie uświadamiają siłę pożaru, a także koszmar, jaki przeżywali ludzie uwięzieni w płonącym wieżowcu.

Wszystkie zdjęcia
Komentarze (60)
Tyle zostało z mieszkań po pożarze w wieżowcu. Na zdjęciach straży widać, co się tam działo
Zaloguj się
 • white_lake

  Oceniono 13 razy -3

  przyczyną wybuchu pożaru był podobno wybuch lodówki w mieszkaniu na 4 piętrze,
  facet podobno zapukał do sąsiadki, poinformował ją, że u niego się pali, po czym spokojnie wyszedł z budynku z bagażem, tak gdzieś czytałam
  podobno ogień był wtedy mały, jak twierdzi ta sąsiadka, może wystarczyłaby zwykła gaśnica, ale czy tam jakieś były w ogóle?
  niewyobrażalny koszmar, najbardziej mi żal ludzi zamkniętych na wyższych piętrach, którzy po pewnym czasie rozumieli, że nie ma dla nich ratunku...
  coś strasznego, mam nadzieję, że wcześniej tracili przytomność

 • theorema

  Oceniono 6 razy -2

  @markowski
  a mówią...strażacy mówią, władze spółdzielni mieszkaniowych mówią...błagają latami o usunięcie gratów z korytarzy, żeby był dostęp do okien, zdemontowanie krat oddzielających część korytarza. Elektrycy alarmują, że iskrzy przy włącznikach świateł i kontaktach. Ale ludzie wiedzą swoje. Najważniejsze są graty, a że mieszkania malutkie i wszystko się nie mieści, no to już, na korytarz, potem odgrodzić, żeby nikt nie ukradł. Mnie instynkt kazałby natychmiast spieprzać na dół schodami, ale np. z kilkunastego piętra to trochę trwa, niektórzy mają ograniczoną sprawność ruchową, na wąskiej klatce mogliby się też stratować...jak dobrze, że nie mieszkam już w bloku.

 • jaceq

  Oceniono 15 razy -9

  Już czynownicy Ogóry SA zlikwidowali komentowanie wiadomości o terrorystycznym ataku pod meczetem. Setki wcale nie "rasistowskich" komentarzy wypadło.

 • markowski222

  Oceniono 7 razy -1

  W Polsce mamy wiele mieszkalnych wieżowców. W związku z pożarem w Londynie oczekiwałbym, aby nasze władze czy straż pożarna poinformowały dokładnie obywateli co robić w przypadku pożaru w wieżowcu. Chociaż wierzyć się nie chce, że przyczyną tego nieszczęścia był pożar zwykłej lodówki, ale to wykaże śledztwo..
  Skąd wziął się nakaz pozostania w mieszkaniach na piętrach, do których nie dosięga straż pożarna? Przecież to bzdura jest!

 • smiki48

  Oceniono 15 razy 5

  winę za te ofiary ponoszą władze Londynu.
  Raz, ze zezwoliły na dokonanie remontu przy użyciu łatwopalnych materiałów, po drugie z powodu beznadziejnie prowadzonej akcji ratowniczej, w której pierwszym błędem był nakaz pozostawania w mieszkaniach, a następnie nieumiejętne gaszenie elewacji. Pożar sięgnął wyższych kondygnacji,gdy straż pozarna była na miejscu i tylko udawała, że gasi.Brak sprzetu przystosowanego do gaszenia wysokich budynków byl widoczny gołym okiem, a przecież pożar nie był w jakieś pipidówie, tylko w wielomilionowej metropolii, w której są setki, a nawet tysiące wysokich budynków. Pożar takiej elewacji powinien być opanowany w ciągu paru minut.

 • ted1

  Oceniono 11 razy 9

  A wszystko przez PIR, rodzaj PUR, czyli PoliUretanu. Jak widać doskonale rozprzestrzenia ogień, przy tym paląc się wytwarza gazy pochodne cyjankom. Z POR robi się pianki ocieplające i gąbki do materacy. Może wreszcie pora wycofać to z budownictwa i meblarstwa?

 • markowski222

  Oceniono 9 razy -1

  Przypomniał mi się opis domów, które podczas pacyfikacji spalono razem z ludźmi - nic z nich nie zostało. Tak będzie i w tym przypadku, wieżowiec płonął jak pochodnia bardzo długo w wyzszych partiach. Budowanie wieżowców jest idiotyzmem

 • nikifor666

  Oceniono 3 razy -1

  wypalony do cna. jak nie mam pojecia z czego i jak byl zbudowany...

 • nmarci44

  Oceniono 6 razy 6

  Pogorzelisko, tak to właśnie wygląda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje