Tajemnicze zaginięcia sprzed lat. Wyszli z domu i już nie wrócili [ZDJĘCIA]

mk
21.09.2016 12:10
A A A
Zaginieni poszukiwani od lat

Zaginieni poszukiwani od lat (Policja, arch. prywatne)

Co roku zgłaszanych jest na policję w Polsce ok. 20 tys. zaginięć. Większość osób znajduje się już kilkanaście godzin po zgłoszeniu zaginięcia. Niektóre zagadki mimo upływu lat nie są rozwiązane aż do dzisiaj, mimo, że od w ich rozwiązanie zaangażowano policję i media.

Bliscy zaginionych nadal nie tracą nadziei, że zobaczą poszukiwaną osobę stojącą w drzwiach rodzinnego domu całą i zdrową. Oto jedne z najbardziej tajemniczych zaginięć, do których doszło w Polsce w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat.

Policja apeluje, by zgłaszać się ze wszystkimi informacjami, które mogą pomóc w rozwiązaniu wieloletnich zagadek.
Zobacz zdjęcia (11)

Tagi:

Komentarze (122)
Zaloguj się
 • barbara333-4

  Oceniono 1 raz 1

  w kazdej z tych spraw policja jak zwykle zbytnio sie nie starala.

 • wasiliuk

  Oceniono 1 raz 1

  Prawda jest w 90% łatwa do przewidzenia: te osoby nie żyją.
  Nie żyje student na którego ktoś czyhał, nie żyją dzieci z pożaru, nie żyje para za którą wyszło kilku kolesi, nie żyją dzieci, które wyszły z domu i zniknęły.

  A to dowodzi jasno, że morderstwa doskonałe się zdarzają, tylko z definicji policja, ani opinia publiczna nie potrafią nic na ich temat powiedzieć. Inaczej nie byłyby doskonałe.

  Czasami gdzie po latach znajdzie się bezimienny szkielet, co dawniej zwykle uniemożliwiało dalszą identyfikację (obecnie jest analiza DNA).

  Niejasny pozostaje los chłopaka, który być może wstąpił do sekty (a może popełnił samobójstwo?), 16-latki, która postanowiła wyjechać (może wylądowała w jakimś burdelu?), czy 10-latki, którą rzekomo widziano z inną dziewczynką (ta dziewczynka tu nie pasuje do uprowadzenia).

  Najgorszy w tym wszystkim jest ból bliskich - ich żałoba nigdy się nie skończy. Śmierć dziecka jest straszna, ale zaginięcie dziecka, to taka śmierć rozłożona na raty, dożywotnie.

 • Marika Szmid

  Oceniono 1 raz 1

  Nie odnajdują się bo rośnie handel ludźmi i ich narzadami policja milczy bo są bezradni a z roku na rok przestępczość rośnie ludźmi handlują jak by byli przedmiotami ale niestety pieniądz rządzi światem a tu gangi pracują razem z lekarzami to się w głowie nie mieści lekarze zamiast ratować życie odbierają je z chęci zysku człowiek dla pieniędzy zrobi wszystko straszna prawda

 • keram01

  Oceniono 1 raz 1

  Rocznie w Polsce znika do kilkunastu tysięcy ludzi , ostatnio już 20 000. W samych USA osiąga to liczbę wręcz astronomiczną tj. 800 000 dzieci lub bardzo młodych ludzi. Znikają bez śladu. Ktoś sugerował że zrywają kontakty z rodziną , znajomymi ale nie pojawiają się nigdzie w żadnych rejestrach. Z tego wynika że znikają fizycznie z tego świata.

 • Wojtek K.

  Oceniono 3 razy -1

  Zdecydowana większość zaginionych żyje, miewa się dobrze a ze swoimi "bliskimi" nie chce mieć nic do czynienia.... Taka jest smutna prawda.

 • crazy_lara777

  Oceniono 3 razy 3

  Rozumiem bol i tragedie rodzicow tych dzieci.Kiedys moja 10-letnia corka zawieruszyla sie podczas pobytu w parku rozrywki.Stracilismy z zona z nia kontakt na pol godziny.O JEZU KOCHANY! Co mysmy wtedy przezyli przez te 30 minut ! Najwiekszy szok mojego zycia.W glowie kotlowaly sie juz najgorsze przypuszczenia.Oczami wyobrazni widzialem juz moja mala coreczke w rekach zboczenca,dzies w busie odjezdzajacym w sina dal.

 • ina2222

  Oceniono 2 razy 2

  mnie zastanawia jedno. często sąsiadki (jakoś tak bywa, że to głównie kobiety) twierdzą, że wiedzą kto gdzie z kim kiedy kim jest (nawet słyszą jak nietoperze i widzą przez ściany podczas takich plotek) itd. do koleżanek o podobnym hobby opowiadają różne rzeczy. a gdy taka osoba zaginie to kompletne nemo. nikt nic nie widział, nie słyszał, i w ogóle nie znał... a to jest ten moment, gdy mogłyby się takie osoby przysłużyć społeczeństwu...

 • plautilla

  Oceniono 6 razy -4

  Wybiórcza, jak zwykle kłamie, albo pismak niedoinformowany. W Polsce ginie na stałe 20 tysięcy młodych osób. W Polsce nie potrzeba, aż tyle części zamiennych dla starych i złych złodziei 3 rp. po 1989r. Więc, co się z nimi dzieje. Prawda jest dużo straszniejsza, niż możemy ośmielić się myśleć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje