Komentarze (90)
Debata prezydencka. Najciekawsze cytaty kandydatów na prezydenta RP
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tetradrachma

  Oceniono 7 razy -3

  Tak, na Kukiza bo on chce to bydło odsunąc od władzy (ergo koryta). A czy sam chce (przy korycie zasiąść ?). Oczywiście, ale ....z małą łyżeczka i dlatego zasługuje na poparcie.

 • szlag

  Oceniono 15 razy 15

  Klasa średnia jest. Zarżnięta przez kredyty.

 • antrop

  Oceniono 4 razy 0

  Głosujcie na Kukiza aby mógł spłacić długi i zostać klasą średnią!!

 • tadek-1

  Oceniono 3 razy 1

  Panie Kukiz, panskie wiadomosci, dane, panska wypowied, jest co najmniej o dwadziescia lat do tylu. Wymien pan kraj ktory obecnie ma klase srednia.

 • bobaa

  Oceniono 3 razy -1

  Jakoś wszystkim się zapomniało "przez przypadek", że aby zrealizować wiele z tych postulatów (Duda !) potrzebne są pieniądze, zmiany budżetowe itd. Takie deklaracje, to każdy może składać, tragiczne jest to to, że kandydaci robią to z cynizmem i wyrachowaniem wiedząc, że NIE DA się teg zrealizować "ot tak"...

 • darek7262

  0

  Po 80 % wypowiedzi że w Polsce to ciemnogród!.

 • polak_k.prawy

  Oceniono 9 razy -7

  Według mnie całkowite bzdury powiedzieli:
  1. Kukiz, że w Polsce nie ma klasy średniej. Właśnie to jest polskim sukcesem, że klasa ta jest bardzo rozbudowana.
  2. Ogórek, że to my wykreowaliśmy wizerunek Polaków-rusofobów. Łatkę rusofobów przyklejała nam Rosja od lat. To raczej ona jest antypolska - vide ceny gazu wyższe o 50% od innych, zamknięcie rurociągu do Możejek, stałe embarga na mięso, warzywa, itp. Rosja Polski wolnej i niepodległej nie lubi i jej szkodzi ile może. My natomiast wykonaliśmy cały szereg gestów wobec Rosji, np. likwidując wizy dla mieszkańców obwodu kaliningradzkiego.
  3. Kowalski, że w KIjowie rządzi banderowski reżim. Władze w Kijowie są demokratyczne - uzyskały mandat w wolnych wyborach. Ukraina to państwo gdzie są wolne media, o jakich można tylko pomarzyć w Moskwie. "Banderowski reżim" to słowa rosyjskiej propagandy. Źle się kojarzą: z kłamstwami Putina, aneksją Krymu, napaścią na Donbas, zestrzeleniem samolotu malezyjskiego.

 • nie-to-on-zaczal

  Oceniono 1 raz 1

  Ja też tak mówię.
  Nie to nie pisał pan Janusz.

 • Jerzy Góra

  Oceniono 13 razy -1

  Przykro to mówić, ale kandydat na Polskiego prezydenta, pan Paweł Kukiz wygląda jak menel, mówi jak menel i zachowuje się jak menel.

 • chumski

  Oceniono 4 razy 2

  Od czasu kiedy sejmem zawładęli pracodawcy nie ma mowy o klasie średniej musi pan to zrozumieć panie K.Demokracja to władza teoretycznie oddana w ręce ludu a nie bandzie wykorzystywaczy to należy zrozumieć i zmienić panowie "kandydaci"

 • moher.do.bulu

  Oceniono 24 razy 0

  I to jest konkret!
  Rozumiem, że Lemingi wola pracować na ośmiorniczki dla PO do śmierci i o niczym tak nie marzą, jak o podwyżkach podatków!?

  Byleby nie było jak z deklaracją Kompromitowskiego (cytuję z pamięci): "jeśłi Szeremietiew zostanie oczyszczony, odejdę z polityki. To kwestia mojego honoru". Najwyraźniej u niego honor na poziomie ortografii...

 • t_uptus

  Oceniono 10 razy -2

  Mimo wszystko nie spodziewalem sie tak niskiego poziomu uczestnikow debaty. O Kukizie nawet nie chce wspominac bo byl to pokaz indolencji i totalnego braku kompetencji. Kto mu wmowil, ze moglby byc prezydentem?
  W sumie najlepiej zaprezentowal sie Kowalski, ale te jego poglady...i facjata bandyty. Ogorek mowila rzeczowo lecz jej "program" jest z pewnoscia najlepsza opcja dla... putina. Duda jak Duda, blablabla i bla. Korwin? no wlasnie.... A reszta w ogole sie nie liczy. Reasumujac obraz naszych "elit politycznych" to rozpacz i bryndza. Jesli tak prezentuja sie "elity" to jak wyglada reszta....
  Mial racje Komorowski, ze sie tam nie pojawil..

 • Michał Bogus

  0

  Te ograniczenia czasowe chyba ich pogrążyły. I te zmiany kto kiedy mówi. Korwin chyba trochę poparł Kukiza tylko tak nie jasno

 • wmc-33

  Oceniono 5 razy -1

  Śmieszne, ale o ile najrozsądniejsza z tych wypowiedzi znalazła się chyba przy obrazku z Palikotem, to najgłupsza i najbardziej surrealistyczna bez cienia wątpliwości należy do Dudy. Poziom wyborców, którzy to łykają taki kit musi być rzeczywiście przerażający. Tych ludzi nie sposób poniżyć obrażając ich wiedzę i inteligencję znanymi mi słowami.

 • ffstv

  Oceniono 9 razy -1

  Faszyści zaskakująco zgodnie prorosyjscy. Zupełnie jak endecja przed wojną.

 • don_ald_corleone

  Oceniono 48 razy 2

  Wszyscy antysystemowi kandydaci powinni w czasie debaty poprzeć Kukiza, który ma najwyższe z nich "słupki notowań". Ich poparcie wyraźnie zwiększyłoby szansę Kukiza na pogonienie Red BULA tam, gdzie jest jego miejsce, czyli do lasu. Kryptopeowiec Paklikot rozbawił mnie bardzo swoją "koncepcją nowoczesnego patriotyzmu" w której... Polsce nie potrzeba armii. Ciekawe co by zrobił, gdyby sowieci, (jak to mają w zwyczaju), znowu najechali na Polskę i na jego oczach gwałcili jego żonę czy córkę. Też by się nadstawił ?

 • modernchef

  Oceniono 33 razy 21

  Duda mógłby dużo zyskać gdyby o tych swoich wyuczonych do perfekcji formułek, do tych wyćwiczonych przed lustrem gestykulacji dodał odrobinę takiej czysto ludzkiej twarzy. Gdyby wtrącił jakiś choćby malutki żarcik lub uśmiechnął się, tak czysto ludzko, bo na razie wygląda mi on na takiego aktora, który na prawdę jest inny. Taki Frank Underwood...

 • year68

  Oceniono 40 razy 26

  Ciekawe Duda jak zamierzasz przepchnąć te ustawy, bo wydaje mi się, że nie rządzicie. A podawanie się do dymisji? Czy tak mówi osoba która chce być Prezydentem? Możesz się podawać, tylko najpierw pokryj z własnej kieszeni koszt nowych wyborów. U was w Pisie dobrze wam idzie rozdawanie i posługiwanie się nie swoimi pieniędzmi vide FOZZ, Telegraf, SKOK-i, Nowogrodzka, Srebrna.

 • fakit.pl

  Oceniono 10 razy 10

  Pokolenie memów?

 • przeciw_debilom

  Oceniono 32 razy 18

  Uff... Czyli najczarniejszy scenariusz to "Duda przez rok"....

 • junk92508

  Oceniono 24 razy -2

  Ogórek mnie wk...

  Rosja nakłada na nas embarga, morduje tysiące ludzi, wygania setki tysięcy.

  My de facto nic nie robimy a ta p... że wymachujemy szabelką?

  Od 400 lat jednym z dwóch głównych interesów Polski jest utrzymanie armii rosyjskiej jak najdalej od nas (drugim są relacje z Niemcami).

  Jeśli Ukraina chce to robić za nas to trzeba jej w tym pomóc.
  Po raz pierwszy od kilkuset lat możemy być jak USA i pomagać innym walczyć za nas.

  A ta.. p.. o wymachiwaniu szabelką i mocarstwie atomowym.

 • right33

  Oceniono 23 razy -7

  Czy Palikot ma coś do powiedzenia innego niż antykościelny jazgot?
  całe szczęście, ze ma 0.1% poparcaia

 • al-bundy

  Oceniono 30 razy 8

  Z kamerą wśród zwierząt

 • andru_lub

  Oceniono 158 razy 44

  Jedyna osoba spoza układu PO - PiS mająca szanse na wejście do II tury to Kukiz i ma mój głos. Klasa polityczna musi zobaczyć czerwoną kartkę.

 • radekzbydgoszcza

  Oceniono 177 razy 35

  Palikot odzyskał mój głos. Jedyny, który umiał powiedzieć coś z sensem, podmiotem i orzeczeniem. Widać jednak wyraźnie jego ogromną przewagę intelektualną nad tym całym ludzkim Zoo (cienkiego bronka nie wyłączając). Gawędziarz Bronek stracił okazję by sobie pogawędzić z Braunem o gwiazdkach i krzyżykach na orzełku! Duda to jakiś musilowski "człowiek bez właściwości", albo nadmuchiwany fantom. Marian Kowalski przynajmniej wiedział, jak się ubrać na debatę (w przeciwieństwie np. do Kukiza).

 • wino0000006

  Oceniono 44 razy 20

  O tak - wszyscy widzieli i słyszeli co zadeklarował Duda - ja chcę żeby on wygrał i złożył te projekty ustaw - bo chyba nie doczytał do końca instrukcji bycia prezydentem - do tych uchwał dołącza się PROGNOZĘ SKUTKÓW FINANSOWYCH wprowadzenia tych uchwał w życie - zobaczymy ile mu zajmie opuszczanie urzędu prezydenckiego. Taaaak, ja chcę to zobaczyć.

 • sselrats

  Oceniono 18 razy -6

  PiS zrobil blad, ze nie wystawil JaroslawaPolskeZbawa. Kartofel to scierwo ale te tu oszolomy musza grac na poziomie intelektualno-reczowym a tu poziom wyborcow antygajowych jest ponizej poziomu. Jedyna szansa to byl rzut Jarka na tasme i zagranie na emocjach: "plezident Kaczynski dwa".

 • Oceniono 26 razy -10

  Cytaciki dobrze dobrane; najlepszy palikota, potem Kukiza. Ale Kukiz jest niebezpieczny; Ogórkowej blisko do antysemitów; Brauna i Kowalskiego. Kukiz jest niebezpieczny: blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/697070,kukiz-jest-niebezpiecznym-kandydatem-na-polityka.html Moim zdaniem Kukiz wygra z Dudą. krysztofiak-wojciech.blogspot.com/2015/05/jesli-kukiz-wygra-z-duda-w-pierwszej.html Analiza pokazuje, że przewidywana różnica pomiędzy wynikami Dudy i Kukiza wynosi około 2%, a więc jest niewielka. Media mogą wywołać efekt kuli śniegowej. Wystarczy, że któraś z wiodących agencji badania rynku politycznego poda prognozę 20% głosów dla Kukiza, to wówczas media zaczną się dławić swoją przepowiednią jego zwycięstwa nad Dudą. Naszkicowany scenariusz jest całkiem prawdopodobny. Wygrywając w pierwszej turze z Dudą, Kukiz w drugiej turze wygra z Komorowskim. Około 30% głosów oddanych na Dudę przejdzie na Kukiza, choćby z powodu intencji odsunięcia Komorowskiego od władzy prezydenckiej. Dodatkowe 1.5 miliona głosów będzie przysłowiowym gwoździem do trumny z „pochowaną w niej karierą polityczną Komorowskiego”.

  Palikot zadowoli się 8% - to dobry punkt wyjscia w wyborach do sejmu; miejmy nadzieję,ze głosy od ogórek przejda na Palikota.

 • marija.bar

  Oceniono 95 razy 81

  przygotuję czy przeprowadzę przez Parlament i podpiszę? Przygotować można wszystko.

 • kuk-tusk-klan

  Oceniono 29 razy 9

  w pierwszym roku PRZYGOTUJE ustawy... gdyby byloWPROWADZE ustawy, to co innego... kazdy by przygotowal, tylko co z tego jak i tak zostaną zmielone jak te setki tysiecy podpisow pod jow-ami kiedy platforma chciala sie dobrac do koryta przed wyborami... o referendach nie wspominając..

 • mao111

  Oceniono 37 razy 15

  Takie bajania małego Jasia na temat świata. Coś im tam się wydaje...

 • ja_klaudiusz2

  Oceniono 77 razy -35

  Poza palikmiotem, który nie miał nic do zaoferowania, poza antyklerykalizmem, notabene świetna zachęta dla społeczeństwa gdzie 90% to katolicy, i poza jarubasem, małpką gumofilców i poza ogórek to reszta zaprezentowała się naprawdę w porządku.

  Tylko taka jedna debatka na tydzień przed wyborami, gdzie na kandydata przypadło z 8 minut to kpina z demokracji, z nimi powinny być regularne cotygodniowe długie transmitowane spotkania żeby wyborcy mieli okazję ich choć trochę poznać i powinni ich maglować dziennikarze niezależni, nie wierni POmunistom.

  Ale w TV ciągle komor, komor, komor. Otwieram lodówkę a tam komor, komor, komor.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX