Sondaż. Millward Brown zapytał Polaków o dwa zbliżające się referenda

Andrzej Duda, Bronisław Komorowski

Andrzej Duda, Bronisław Komorowski Agencja Gazeta

Podziel się

Polacy raczej wybierają się na referendum. Z badania wynika jednak, że bardziej zdeterminowani są, aby oddać swój głos w referendum, które może zostać ogłoszone z inicjatywy Andrzeja Dudy.

Millward Brown zrealizował swoje badanie na zlecenie TVN i TVN 24. Wzięła w nim udział reprezentatywna próba 1003 osób pełnoletnich.

Wszystkie zdjęcia
Komentarze (206)
Sondaż. Millward Brown zapytał Polaków o dwa zbliżające się referenda
Zaloguj się
 • zachcianki_grycanki

  Oceniono 584 razy 336

  Byliśmy, jesteśmy i będziemy głupim i biednym krajem, na własne życzenie.

  Niestety.

  JOWy zabetonują scenę polityczną i podzielą pomiędzy dwie największe partie na dziesiątki, może setki lat (tak jak jest to WSZĘDZIE gdzie są JOWy: UK, USA, polski Senat, itp.)

  Na emeryturkę pójdziemy wcześniej ale będziemy dostawać kilkaset złotych (niestety prawa gospodarki są nieugięte - nieważne co politycy obiecują).

  Siedmiolatki w szkołach to również odwrócenie korzystnej (może i dla niektórych trudnej do zaakceptowania) reformy - czyli zmieniają się czasy, żyjemy szybciej, dzieci dorastają szybciej, mamy niż demograficzny, w innych krajach dzieci idą szybciej do szkół, a my chcemy mieć konkurencyjną gospodarkę, itd. itd.

 • djemen

  Oceniono 324 razy 232

  Sprawdźmy odpowiedzi na:
  1) Czy jestes za obnizeniem wieku emerytalnego do 45 roku zycia?
  2) Czy jestes za zniesieniem obowiazku szkolnego w ogóle?
  3) Czy jesteś za wprowadzeniem 3-dniowego tygodnia pracy?

  IDŹMY NA CAŁOŚĆ skoro to społeczeństwo ma decydować!!!
  Debilizm dopadł politykę na całej rozciągłości.

 • d2b

  Oceniono 178 razy 122

  I to jest właśnie bezsens referendum. Oczywiście, że większość jest za obniżeniem wieku emerytalnego, bo któż nie chciałby wcześniej mieć prawa do emerytury? Ale ile z tych ludzi ma choćby blade pojęcie o konsekwencjach decyzji? Po to właśnie wybieramy parlament, aby nasi "wybrańcy" brali pod uwagę konsekwencje, a nie podejmowali decyzje "bo ciemny lud tak chciał". A jak za x lat będziemy mieli drugą Grecję, to co powiedzą rządzący? Że ludzie tak wybrali?

 • luzuj

  Oceniono 144 razy 104

  Ten naród nic nie kapuje. Połowa ludzi ze względu na brak zielonego pojęcie nie powinna mieć prawa głosu. A tak pójdą i zagłosują na coś czego zupełnie nie rozumieją, nie mówiąc już dostrzeganiu długotrwałych konsekwencjach. Ludzie, których cała percepcja ogranicza się do poziomu "Trudnych spraw", "Warsaw shore", "Plebani", "Mody na sukces" mają decydować o kształcie ustrojowym państwa. Makabra.

 • mikroolbrzym

  Oceniono 127 razy 73

  Brawo. Proponuję dodać pytanie: czy jesteś za zniesieniem podatków? Bismarck powiedział kiedyś: Dajcie rządzić Polakom - to sami się zniszczą. Do demokracji trzeba dorosnąć niestety... Notabene - ciekawe, czy ci co chcą krócej pracować wiedzą jakie mają na dziś emerytury i o ile spadną za każdy rok pracy krócej... Średnia długość życia wrosła nam w ciągu 25 lat o 10 lat - czyli chcą o 10 lat dłużej siedzieć i pobierać emeryturę... Pytanie, czy mają świadomość, że skoro składki zostaną te same - to będzie to połowa tego, co dziś mają obiecane (średnio 1200 złotych...). Głupi naród.

 • gaaaab

  Oceniono 74 razy 68

  Skoro w naszym narodzie nie tak rzadko nawet lekarze okazują się fanatykami religijnymi to co mówić o nędzy klasy politycznej...Zacznijmy jednak od leczenia zębów dzieciom w szkołach.

 • pela_46

  Oceniono 65 razy 47

  Pytania są niedoprecyzowane , więc w jakim cudem mamy udzielać odpowiedzi? zgadywać kto co miał na myśli?

 • ruter77

  Oceniono 104 razy 38

  Oba referenda ogłoszone nieracjonalnie a partie stojące za nimi tzn. PO i PiS powinny w wyborach być odrzucone przez obywateli ale będziemy głupim krajem i głupcy będą rządzić dalej!!!

 • atr8

  Oceniono 54 razy 36

  Założę się, że frekwencja w żadnym z tych referendów nie zbliży się do 40%.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje