Wielka Brytania: Brak skanerów MRI dla chorobliwie otyłych. Będą badani sprzętem używanym w zoo?

Zdjęcie numer 1 w galerii - Wielka Brytania: Brak skanerów MRI dla chorobliwie otyłych. Będą badani sprzętem używanym w zoo?

Fot.123RF

Nadwaga i otyłość stają się coraz poważniejszymi problemami w krajach rozwiniętych
 • Zdjęcie numer 1 w galerii Wielka Brytania: Brak skanerów MRI dla chorobliwie otyłych. Będą badani sprzętem używanym w zoo?
 • Zdjęcie numer 2 w galerii Wielka Brytania: Brak skanerów MRI dla chorobliwie otyłych. Będą badani sprzętem używanym w zoo?
Komentarze (27)
Zaloguj się
 • pejsbuk

  Oceniono 70 razy 56

  Ja bez badanie znajduję pierwszą chorobę. 220 kg i wiecej to hiper otyłość! Nie trzeba mieć 2 doktoratów by zaordynować szlaban na gary!

 • kurzyrozumek

  Oceniono 53 razy 47

  Paranoja.
  Jak ktoś wyrośnie do 2,3 m i nie mieści sie na szpitalnym łóżku to oznacza ze wszystkie szpitale mają być wyposażone w łóżka o min długości 2,4m żeby potencjalnego pacjenta położyć?

 • faustxyz

  Oceniono 52 razy 42

  Dobre! "Pacjenci, którzy zostaną przebadani sprzętem zarezerwowanym dla zwierząt, mogą zaś wytaczać procesy z powodu naruszenia swojej godności" - a cóż to za grymaszenie - badane są tym sprzętem lwy, konie, goryle (bliski krewniak), same ssaki jak człowiek, a może trzeba było w porę powstrzymać przyrost tłuszczu, zamiast teraz szukać cwanego pomysłu na zarobek, rzekomo urażoną godnością, moim zdaniem raczej zwierzęta mogłyby być w tej sprawie urażone...

 • bardzouparty

  Oceniono 48 razy 34

  Jeżeli osoby 220+ na stałe zamieszkają w zoo- to dostaną nie tylko tomograf, lecz pełny zakres świadczeń jaki przysługuje szympansom. Podobno.

 • mryetan

  Oceniono 25 razy 25

  Kolejka do badania:
  słoń, hipcio, Kowalski ;)

  ale może w zoo będą robić badanie od razu - bez czekania miesiącami?

 • znow_ja

  Oceniono 19 razy 19

  A myślicie, że u nas jest inaczej ? :)
  Standardowe łóżko szpitalne zwykle ma wytrzymałość do 170 - 200 kg, stół operacyjny do 150 - 170 kg, a łóżko w tomografie jakieś 140 - 150 kg.
  Sprzęt dla osób cięższych niestety jest dużo droższy.

 • obojetnie_co_bedzie

  Oceniono 17 razy 17

  "Pacjenci, którzy zostaną przebadani sprzętem zarezerwowanym dla zwierząt, mogą zaś wytaczać procesy z powodu naruszenia swojej godności."

  komu ? chyba sobie ..

 • sluziniec

  Oceniono 17 razy 13

  Problemem w Wielkiej Brytanii, podobnie jak w innych krajach Europy Zachodniej, jest to, że ich szpitale wyposażyły się w duży sprzęt diagnostyczny już dawno - dziesięć, piętnaście lat temu - a kosztownego sprzętu nie wymienia się często. Oznacza to, że większość placówek ma sprzęt przestarzały. Paradoksalnie więc kraje takie jak Polska ogólnie mają bardziej nowoczesne MRI, w tym wyposażone w większe gantry dla osób otyłych. Oczywiście problem jest za to z dostępem do procedury.

 • tanebo

  Oceniono 15 razy 9

  To już było. Choćby w Nauru. Społeczeństwo dobrobytu zabija.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX