''Jak mogłam ani przez chwilę nie pomyśleć o sobie?? [FRAGMENTY KSIĄŻKI D. WAŁĘSY]

Zdjęcie numer 1 w galerii - ''Jak mogłam ani przez chwilę nie pomyśleć o sobie?? [FRAGMENTY KSIĄŻKI D. WAŁĘSY]

Fot. Sławomir Sierzputowski/ AG

22.12.1990 - Zaprzysiężenie Lecha Wałęsy na prezydenta RP
 • Zdjęcie numer 1 w galerii ''Jak mogłam ani przez chwilę nie pomyśleć o sobie?? [FRAGMENTY KSIĄŻKI D. WAŁĘSY]
 • Zdjęcie numer 2 w galerii ''Jak mogłam ani przez chwilę nie pomyśleć o sobie?? [FRAGMENTY KSIĄŻKI D. WAŁĘSY]
 • Zdjęcie numer 3 w galerii ''Jak mogłam ani przez chwilę nie pomyśleć o sobie?? [FRAGMENTY KSIĄŻKI D. WAŁĘSY]
 • Zdjęcie numer 4 w galerii ''Jak mogłam ani przez chwilę nie pomyśleć o sobie?? [FRAGMENTY KSIĄŻKI D. WAŁĘSY]
 • Zdjęcie numer 5 w galerii ''Jak mogłam ani przez chwilę nie pomyśleć o sobie?? [FRAGMENTY KSIĄŻKI D. WAŁĘSY]
 • Zdjęcie numer 6 w galerii ''Jak mogłam ani przez chwilę nie pomyśleć o sobie?? [FRAGMENTY KSIĄŻKI D. WAŁĘSY]
 • Zdjęcie numer 7 w galerii ''Jak mogłam ani przez chwilę nie pomyśleć o sobie?? [FRAGMENTY KSIĄŻKI D. WAŁĘSY]
Komentarze (53)
Zaloguj się
 • jmb2

  Oceniono 17 razy 7

  Jestem pełen uznania dla roli jaką odegrał pan L.Wałęsa w pokojowych przemianach ustrojowych w Polsce. Gdyby nie jego niesłychana elastyczność oraz umiejetność równoważenia skrajnych zachowań tych tzw. ... rozpalonych, gorących żądnych zemsty ... różnych strajkowych głów ... mielibyśmy w Polsce obecny wariant ... libijski. Czyli nieustanne fizyczne walenie się po głowach i wzajemne wyniszczanie. Do tego wszystkiego jak dodamy naszą niesłychaną ... historyczną pamiętliwość to zapewne niepozwolilibyśmy sobie zakończyć tego wzajemnego mszczenia się na sobie ... przez może i nawet następne ... 100 lat.

  Nie interesuje mnie zatem przeszłość L.Wałęsy ... dlatego, że ... jak ona by nie była to i tak L. Wałesa w odpowiednim czasie umiał stanąć po odpowiedniej stronie i to się najbardziej dla mnie liczy.

  Każdy z nas może sobie opowiadać niesłychane bajki o swoim własnym życiowym bohaterstwie ale to dopiero ... niecodzienne sytuacje ekstremalne weryfikują ... nasze praktyczne umiejętności trzeźwego i logicznego działania pod naporem niesłychanego stresu. Lech Wałęsa zdał ten egzamin na piatkę dla Polski.
  I dlatego niektórzy z nas tego osiagnięcia L. Wałęsie nieustannie zazdroszczą choć sami w tamtym czasie prawdopodobnie chowali swoją głowę w piasku i do dzisiaj nie mogą ... sobie tego wybaczyć a wystarczy być trochę bardzej wyrozumiałym dla siebie i dla innych i po całym kłopocie.

  Nauczmy się w końcu honorować osiągnięcia drugiego Polaka a z czasem sami będziemy uhonorowani.
  I o to w tym wszystkim chodzi. Wiekszosć polskich problemów i nieustannych krajowych ... kłótni wynika właśnie z powodu tego, że jeden Polak nie uszanował potrzeby szacunku drugiego Polaka i takie zachowanie trwa już u nas całe ... wieki. Przez to też w przeszłości traciliśmy ... niepodległość, bo nieumieliśmy się po ludzku dogadać.

  Słowa pełnego uznania oraz gratulacje przy okazji wydania ksiażki przesyłam także jego żonie pani Danucie. Obyśmy wszyscy mieli więcej takich wzorów do naśladowania dla młodego pokolenia Polaków.

 • mariajoanna.dwa.2

  Oceniono 8 razy 6

  najbardziej nieudolny rząd - droga Judyto !!! Rząd nieudaczników . Obalić to można pól litra a rząd został zgodnie z prawem odwołany - na szczęście dla nas wszystkich !

 • ursi51

  Oceniono 4 razy 4

  Z kimś tak egocentrycznie na siebie nastawionym, jak Lech Wałęsa, na pewno nie miała lekkiego życia. Lechu produkował kolejne dzieci i bawił się w politykę nie interesując się ani domem, ani dziećmi, ani żoną. Pani Danuta, choćby z tego powodu zasługuje na szacunek. Nie każda kobieta zniosłaby bufonowatego, egoistycznego typa, megalomana w każdym calu i co tu dużo mówić, niezbyt rozgarniętego intelektualnie, którym sterowali mądrzejsi od niego.

 • sim.salabim

  Oceniono 3 razy 3

  Przeczytalam wszystkie fragmenty i z zalem musze napisac, ze ksiazka jest do bani. Powinien ja za Walesowa napisac ktos, kto potrafi pisac po polsku. Styl Walesowej jest taki prostacki, co drugie zdanie wspomina cos, i dodaje ze nie pamieta - po co wspominac, skoro sie nie pamieta? W kolko sie powtarza, uzywa prostackie kolokwialne stwierdzenia, zaprzecza sobie. Dodatkowo opisuje ludzi wedlug wiejskich i katolickich stereotypow.
  Ta ksiazka to krotko mowiac, portret Matki Polki - katoliczki, ktorej malzenstwo nie polega na wspolnym dazeniu w tym samym kierunku, lecz opartego na katolickim wzorze malzenstwa: pan i wladca, ktory nie potrafi przewinac dziecka, i zona interesuje go tylko wtedy, gdy musi ulzyc chuci i napelnic zoladek. No i kobieta- sluzaca, ktora marnuje sobie zycie jako inkubator, sluzaca, sprzataczka, kucharka i ulga dla meskich chuci. Wspolczuje Pani Walesowej takiego zycia - z ksiazki az wylewa sie zal do meza, ktorego ona zupelnie nie interesowala. Wspolczuje innym matkom-Polkom, ktore marnuja sobie zycie z mezami, ktorzy ich nie kochaja.

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 3 razy 3

  Wszystko było cacy, dopóki ten nadęty i bufonowaty elektryk postanowił zostać preziem: Nie chcem, ale muszem :)

 • basic.woman222

  Oceniono 7 razy 3

  Zamiast odbierac Noble, trzeba było zając się wychowaniem dzieci. Po cholerę rodzic ośmioro, skoro się nimi nie zajmuje i wyrastają z nich taki zera, na dodatek f]groxne dla otoczenia. To babsko ma czelnośc nazywac zrobienie z kobiety po pijaku kaleki "drobnymi błedami"...

 • annubis74

  Oceniono 11 razy 3

  Nigdy nie byłam fanką prezydenta Wałęsy ani jego żony. Zwłaszcza ona wydawała się osobą, którą zupełny przypadek postawił w tej roli i która zazwyczaj nie potrafiła się w niej odnaleźć. ale w fragmentach które przeczytałam widać taką zwykłą prostą kobietę, która nikogo nie udaje, mówi zwyczajnie o rzeczach zwykłych i prostych chociaż jej życie było niezwykłe. widać w niej życiową mądrość wynikającą z niełatwego życia, widać odwagę formułowania własnych sądów ( z którymi wcześniej się nie wychylała). mnie pani Danuta przekonuje (chociaż pewnie ograniczę się do dostępnych fragmentów i nie zainwestuję w książkę). Słowa uznania

 • zgr-edo

  Oceniono 6 razy 2

  nikt normalny, nie rodzi z własnej woli ośmioro dzieci.
  Małe zainteresowanie forumowiczów, tą promocją Danuty Wałęsy.

 • anton.k

  Oceniono 4 razy 2

  ''Jak mogłam ani przez chwilę nie pomyśleć o sobie?"

  A kogo to,droga Danutello,obchodzi?
  Opinię o waszej familii mam ugruntowaną
  i nic tego nie zmieni

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje