Kate i William mogą spotkać w Polsce dalekich krewnych. Oto, jak na wizytę patrzy nasza szlachta

Zdjęcie numer 2 w galerii - Kate i William mogą spotkać w Polsce dalekich krewnych. Oto, jak na wizytę patrzy nasza szlachta

fot. szlachta.org.pl

Od lewewj: Henryk Grocholski, prezes Związku Szlachty Polskiej, Michał Niemirowicz-Szczytt, rzecznik prasowy i członek zarządu Związku Szlachty Polskiej
 • Zdjęcie numer 1 w galerii Kate i William mogą spotkać w Polsce dalekich krewnych. Oto, jak na wizytę patrzy nasza szlachta
 • Zdjęcie numer 2 w galerii Kate i William mogą spotkać w Polsce dalekich krewnych. Oto, jak na wizytę patrzy nasza szlachta
 • Zdjęcie numer 3 w galerii Kate i William mogą spotkać w Polsce dalekich krewnych. Oto, jak na wizytę patrzy nasza szlachta
Komentarze (120)
Zaloguj się
 • ukos

  Oceniono 6 razy -2

  Kiedy szlachta polska przeprosi za stulecia niewolnictwa większości Polaków? Status chłopa polskiego niczym specjalnym nie różnił się od położenia czarnych niewolników w USA, tyle że w czasach Lincolna amerykańscy niewolnicy stanowili nie więcej niż 10% społeczeństwa, a polscy jeszcze kilkadziesiąt procent! To dzieło polskiej szlachty, niezdolnej do reform społecznych przez ostatnie 200 lat Polski przedrozbiorowej, kiedy w cywilizowanej Europie niewolnictwo (eufemistycznie: "pańszczyzna") dawno już było w zaniku.

 • mer-llink

  Oceniono 2 razy 0

  Pan dwojga nazwisk ekspert (już podwójność nazwiska może podszeptywać, że można mieć wątpliwości co do starożytności wywodu; podwójność nazwiska to także trochę jak wężyk w otoczce sztandaru/flagi) posługuje się parafiańską metodą "Polak potrafi". W tym przypadku akurat potrafiła Polka.... - o saskich korzeniach, ale i tak NASZA, a dała radę, klękajcie narody!
  Ale zapomina, że w rodowodzie Williama znacznie bardziej doniosłe są korzenie - horribile dictu - rosyjskie. "Lepszą" przodkinią Williama była pewna uboga księżniczka carska, która wyszła za podobnie ubogiego duńskiego księcia, a ten droga figli i przetargów między mocarstwami został nawet królikiem podobnie niebogatej Grecji... Tak więc Williamowi można doczepić także - jak sie Duńczycy ockną - znakomite korzonki greckie i duńskie.... Ale chyba Duczycy się ocykać nie będą, bo aż tak zaściankowi, jak Polacy, a osobliwie ci ze Związku Szlachty Polskiej, nie są.

  P.S. Zresztą: ta rosyjsko-grecka dama jest protoplastką także innych europejskich domów panujących, Rosjanie więc dumniej niż ZSP mogą wypinać piersi dynastycznie do przodu. Przy tej okazji pomyślałam sobie z przymrużeniem oka, jak żeńskie dolewy krwi są wciąż pobłażliwie traktowane przez genealogów. Niesłusznie.

 • carl_von_clausewitz

  0

  @krystin9
  Czyli jednym słowem: KSIĄŻĘ MA NIEMIECKIE KORZENIE, JAK WIĘKSZOŚĆ KRÓLEWSKICH RODÓW W EUROPIE.
  -------------------------

  ...i bardzo dobrze. Niemcy są bardzo blisko spokrewnienie genetycznie z aryjskimi (rdzennie europejskimi Polakami), więc wszystko zostaje w naszej rodzinie, GENETYCZNEJ RODZINIE.

  (Dlatego semiccy PISlamiści tak bardzo nienawidzą Niemców i nas aryjskich Polaków. Do czasu...)

 • 1maruti1

  0

  Nie ma czegoś takiego jak polska szlachta. A tych, co tak sie zwą należałoby zamknąć w więzieniu.

 • cleryka

  Oceniono 6 razy -2

  Polska szlachta to rozbójnicy i grabieżcy.Taką historyczną wiedzę mamy o brudasach niedomytych,chodzących w ciuchach,a ciało myli raz na 2 tygodnie. ..i to ich tylko różniło od uciśnionych i poddanych,że tamci w rzekach się kąpali,a szlachcice w baliach,ale tylko rzadziej.

 • krystin9

  Oceniono 4 razy 4

  Czyli jednym słowem: KSIĄŻĘ MA NIEMIECKIE KORZENIE, JAK WIĘKSZOŚĆ KRÓLEWSKICH RODÓW W EUROPIE.
  A Polacy muszą mieć potworne kompleksy opowiadając takie bzdury

 • audisto

  Oceniono 4 razy 0

  Swego czasu byłam na obronie pracy doktorskiej mojego kolegi. Pamiętam, że obowiązywał go także egzamin z języka obcego. Nasza polityczna i wykształcona "szlachta" nie zna języków obcych!!!!! Zgroza!!!!!!!!!!! To skąd te tytuły naukowe?????

 • vald

  Oceniono 4 razy 4

  Kaczyński I Suski .Dobre sobie.
  Hrabia Ponimirski w "Karierze Nikodema Dyzmy" zwykł mawiać:
  "zarówno nazwisko, jak i wygląd świadczą, że pochodzisz z gminu, a chamy przecie honoru nie mają. "
  Jakże aktualne

 • kater-11

  Oceniono 7 razy 1

  Tytuły szlacheckie zdobyte w XVIII lub XIX w to tytuły nadane za ...zdradę swojego narodu. To Targowica i tytuły z zdradę nadawane przez cara.
  Prawdziwa Polska szlachta to przed XVIII wiekiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX