Tak Chiny tworzą mistrzów. Mordercze treningi kilkuletnich dzieci [DUŻE ZDJĘCIA]

<
10/10
>
mil
Zdjęcie numer 9 w galerii - Tak Chiny tworzą mistrzów. Mordercze treningi kilkuletnich dzieci [DUŻE ZDJĘCIA]

Fot. JIANAN YU REUTERS

< >
Wiadomości >  Zdjecia >  Wszystkie galerie
Młode baletnice w centrum sportowym w Hefei.
 • Zdjęcie numer 1 w galerii Tak Chiny tworzą mistrzów. Mordercze treningi kilkuletnich dzieci [DUŻE ZDJĘCIA]
 • Zdjęcie numer 2 w galerii Tak Chiny tworzą mistrzów. Mordercze treningi kilkuletnich dzieci [DUŻE ZDJĘCIA]
 • Zdjęcie numer 3 w galerii Tak Chiny tworzą mistrzów. Mordercze treningi kilkuletnich dzieci [DUŻE ZDJĘCIA]
 • Zdjęcie numer 4 w galerii Tak Chiny tworzą mistrzów. Mordercze treningi kilkuletnich dzieci [DUŻE ZDJĘCIA]
 • Zdjęcie numer 5 w galerii Tak Chiny tworzą mistrzów. Mordercze treningi kilkuletnich dzieci [DUŻE ZDJĘCIA]
 • Zdjęcie numer 6 w galerii Tak Chiny tworzą mistrzów. Mordercze treningi kilkuletnich dzieci [DUŻE ZDJĘCIA]
 • Zdjęcie numer 7 w galerii Tak Chiny tworzą mistrzów. Mordercze treningi kilkuletnich dzieci [DUŻE ZDJĘCIA]
 • Zdjęcie numer 8 w galerii Tak Chiny tworzą mistrzów. Mordercze treningi kilkuletnich dzieci [DUŻE ZDJĘCIA]
 • Zdjęcie numer 9 w galerii Tak Chiny tworzą mistrzów. Mordercze treningi kilkuletnich dzieci [DUŻE ZDJĘCIA]
 • Zdjęcie numer 10 w galerii Tak Chiny tworzą mistrzów. Mordercze treningi kilkuletnich dzieci [DUŻE ZDJĘCIA]
 • 11
 • 3
Komentarze (176)
Zaloguj się
 • kiniox

  Oceniono 92 razy 72

  Ile lat mają te dzieci? U nas trening dzieci trenujących gimnastykę sportową oraz gimnasatykę artystyczną wygląda tak samo. Wiem, bo sama byłam w dzieciństwie poddana takiemu treningowi. Z tą zasadniczą różnicą, że u nas zaczyna się trenowac dzieci w wieku szkolnym (czyli obecnie 6 lat?), a na tych zdjęciach widać chyba czterolatki. Masakra.

 • wiceherszt

  Oceniono 92 razy 70

  To, co robią Chińczycy nie ma nic wspólnego ze sportem. To przemysłowa chów, hodują ludzi tak samo jak hoduje się bydło. Jeden gatunek przeznaczony na mięso, inny na mleko. Identycznie hodowane są te dzieciaki, dodam że hodowane są na fizyczne i psychiczne kaleki. Nie trzeba specjalnie zbyt długo myśleć, żeby dojść do wniosku że dziecko, które od trzeciego albo może i drugiego roku życia oddzieli się od rodziców i zapędzi do morderczych treningów, każąc dzień w dzień, całymi godzinami powtarzać te same ćwiczenia, to będzie w nich niedoścignione, o ile przedtem nie zniszczą go kontuzje, albo nie zwariuje. Tyle że ze sportem nie ma to nic wspólnego. Dzieciństwo służy do tego, żeby człowiek (a nie hodowlany tucznik), znajdując się w przyjaznym otoczeniu, chroniony przez rodziców nauczył się świata. Wszystkiego, na co składa się dorosłe życie. Człowiek jest zwierzęciem, którego działania opierają się przede wszystkim na pracy umysłu, to jest jego przewaga. Zawsze, nawet poddany chińskiej tresurze będzie biegał wolniej od lamparta i będzie słabszy od goryla. Chińczycy pozbawiają te dzieciaki możliwości rozwoju na miarę człowieka, nie dając w zamian kompletnie nic. Pieniądze? I co z tego, że tzw. "sportowcy" je dostaną, skoro nikt nie powiedział im, jak je rozsądnie wydawać? Czy nikogo nie zastanowiło, co dzieje się z tymi chińskimi gwiazdami później, kiedy przekroczą... nawet 25 rok życia? Czy ktoś widział na olimpiadzie jakiegoś starszego sportowca z tego kraju? Ano nie widział. Wysyłane są dzieci, które mogą chodzić. Jeszcze. Zdobywają te medale, wykazują wyższość swojego kraju (w hodowli przemysłowej), po czym rozpadają się na kawałki, bo natury nie da się oszukać i organizm rabunkowo eksploatowany przez tyle lat zwyczajnie się psuje, albo zwalnia, nie dając możliwości osiągania kosmicznych wyników. Wtedy taki człowiek ląduje na śmietniku, bo całe dzieciństwo spędził fikając koziołki, a zdobytą kasę wydał na leczenie schorowanego ciała. Brawo, Też to wprowadźmy, będzie super. A "Olimpiad" nie oglądam już od kilkunastu lat, nie ma sensu. Wolę sam poćwiczyć, dla przyjemności.

 • jpy1

  Oceniono 69 razy 59

  Szkoda mi tych dzieciaków. Tak zwyczajnie. Później w wieku 30 lat będą kalekami. A to państwo będzie miało ich w dupie.

 • krys_76

  Oceniono 68 razy 34

  Przeciągnąłbym przez taki trening naszych gimnazjalistów, przymusowo, pod karą chłosty. Nie dość że nabraliby pokory to i przy okazji tężyzny fizycznej.

 • iksior66

  Oceniono 37 razy 33

  Tacy bezduszni kretyni jak robbo są mądrzy dopóki im się krzywda nie dzieje. Jakby za nich się ktoś wziął jak za te dzieci pierwsi by z płaczem pobiegli do jakiejś organizacji broniącej praw człowieka.

 • ela_adela

  Oceniono 50 razy 30

  W starozytnym Rzymie na igrzyskach zabijalo sie ludzi. Teraz torturuje sie dzieci.
  Po co ? Zeby plebs mial co w telewizji ogladac z piwem na kanapie...

 • galeneo

  Oceniono 36 razy 28

  A może rodzice tych dzieci pomyśleli, że jeśli oddadzą je do takiej szkoły, to czeka je chociaż pełna miska, dach nad głową i, może mglista, ale perspektywa kariery jak z bajki.
  Zamiast czego?
  Zamiast głodu, powodzi, trzęsień ziemi i pomiatania przez namaszczonych prominentów ...

 • wikal

  Oceniono 38 razy 26

  Tak, tak 4-letnie dziecko podejmuje świadomą decyzję i zamiast zabawy lalkami i samochodzikami wybiera morderczy trening i żołnierski dryl. A jakie te twarzysczki szczęśliwe, jakieroześmiane! 4-latki już czują smak złotego medalu i zwycięstwa olimpijskiego. Naprawdę zanim sie cos napisze, warto najpierw pomyśleć!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX