"Wariat w autobusie" - przejeżdża na czerwonym świetle, na pełnym gazie, ledwo unika zderzenia

Bez Trzymanki
10.09.2014 16:46
'Bez Trzymanki' - program poświęcony kulturze drogowej polskich kierowców. Mariusz Sokołowski oraz Alvin Gajadhur komentują ryzykowne zachowania na drodze. W najnowszym odcinku zobaczymy m.in. 'wariata' za kierownicą autokaru, który na swój własny sposób interpretuje zasady dotyczące sygnalizacji świetlnej, a także kierowcę skutera pędzącego na czołowe zderzenie.
Więcej o:
Komentarze (38)
Zaloguj się
 • saves

  Oceniono 51 razy 51

  Kierowcy autobusu już pewnie mandat wysłali, ale Frogowi nic nie mogą zrobić. O co chodzi??????

 • lukask73

  Oceniono 27 razy 19

  Na filmie nie widać dokładnie, czy autobus przejechał linię zatrzymania na czerwonym świetle. Widać, że zjechał, gdy pojazdy z przeciwka miały czerwone, co niczego nie dowodzi. Zdarzają się skrzyżowania z przesuniętą fazą dla przeciwnych kierunków ruchu.

 • sunim

  Oceniono 24 razy 18

  No... od tych mądrali należy chyba wymagać, by znali różnicę między wyprzedzaniem a wymijaniem.

 • ideefiks

  Oceniono 16 razy 14

  wytłumaczy mi ktoś ten fenomen, że reklamy przed materiałem właściwym idą zawsze płynnie i nigdy się nie zacinają, a materiał właściwy zawsze się tnie co kilkanaście sekund? gdyby to była wina mojego łącza (10mbps) to tak na zdrowy rozum reklamy chyba również powinny się zacinać?

 • ergosumek

  Oceniono 50 razy 12

  Mądre głowy uważają, że pełen ludzi autobus powinien gwałtownie hamować?
  Albo jechać wolno na wszelki wypadek, bo swiatła moga sie zmienić?
  Na tych światłach problemem jest zbyt krótki czas żółtego i rozpędzony autobus złapany na czerwonym 5 metrów przed światłami nie hamuje i słusznie, to świadczy o zdrowym rozsądku kierowcy, pasażerowie autobusu mogliby doznać obrażeń..

 • majkowa

  Oceniono 15 razy 9

  Panów redaktorów prowadzących program informuję, że istnieją skrzyżowania bez wydzielonego lewoskrętu, na których dla jednego z kierunków jazdy światło zielone pali się dłużej. czasem 10 sek., czasem 30 sek. w zależności od potrzeb lewoskrętu.
  Poza tym nawet gdyby tam nie było "przedłużonego zielonego", to kierowca podjął dobrą decyzję, że przyśpieszył. Jest to skrzyżowanie typu T, z jego prawej strony nic nie mogło nadjechać, z jego lewej strony nikt nie mógł jechać na wprost, tylko ewentualnie w lewo.
  Poza tym wiózł ludzi, dla których gwałtowne hamowanie mogłoby się skończyć tragicznie a i tak hamując, stanął by na środku skrzyżowania, co byłoby gorszym rozwiązaniem niż przejechanie na czerwonym. Musiałby i tak opuścić skrzyżowanie.
  Zakładam, że autobus jechał z przepisową prędkością.

 • lord_viadro

  Oceniono 8 razy 6

  ostatnio widziałem jak cywilny radiowóz bez żenady pojechał pod prąd, zamiast z 200 m nadrobić.. a Ci tu mówią, że będą czekać na podrzędnej uliczce aż tłum kłebiący się obok autobus do niego sie zapakuje?? już to widze.. AUTOBUS POWINIEN MIEĆ TAM ZATOCZKE ! i nie byłoby niebezpiecznych sytuacji.. Taks samo między bajki należy włożyć, że Ci panowie nie ominą ciągnika rolniczego, na pustej drodze z podwójną ciągłą...
  o tym, ze auta OMIJAJĄ a nie wyprzedzają Stojący autobus już nie wspomnę..
  co do I autobusu.. to szeryf z kamerką nie widział czy z naprzeciwka nie ma zielonego by auta mogły bezpiecznie skrecić w lewo.. a Pachołek , to miał Przeskoczyć czy Rozjechać wg. "Eskpertów.." ??

 • SierzantYelonek

  Oceniono 12 razy 4

  Ten kierowca nie wiezie worków kartofli tylko ludzi... światła są źle ustawione są za krótkie trudno aby rozpędzony autokar z ludźmi zatrzymał się w miejscu. nawet jakby dał po heblach to zatrzymałby się na środku skrzyżowania a pasażerowie pewnie pospadaliby z foteli z potłuczeniami. Ten pachołek też nie wiadomo po co tam stoi, chyba tylko po to aby stwarzać zagrożenie.Ci dwaj komentują rzeczy na których się w ogóle nie znają jak widać po tym filmiku

 • ergosumek

  Oceniono 40 razy 4

  Zrobią przystanek autobusu na wąskiej drodze, bez zatoczki (!), zajmą cały pas ruchu i chcą liniami ciągłymi rozwiązać problem?
  Na przystanku kupa ludzi, widać, ze duży ruch na drodze, zanim autobus ruszy kolejka aut czekających za autobusem wyniosłaby kilkadziesiąt samochodów.
  Linia ciagła za autobusem jest bez sensu, stojący w takiej sytuacji autobus powinno sie swobodnie omijać, oczywiście uważając na pasażerów.
  Co jeden przykład rzekomego piractwa to większy nonsens, za wyjatkiem samobójcy na skuterze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX