Debata wyborcza. Kochan: Wygrali wyborcy, przegrała frekwencja. Kandydaci nie walczyli o elektorat Kukiza

18.05.2015 07:24
Debata prezydencka 2015. - Myślę, że wygrali wszyscy wyborcy. Przegranym będzie frekwencja w drugiej turze, ponieważ debata była dość spersonalizowana i bezpośrednia. Każdy z kandydatów starał się zmobilizować swój elektorat - mówi o debacie dr Marek Kochan, medioznawca z Instytutu Dziennikarstwa UW.
Komentarze (74)
Zaloguj się
 • mn7

  Oceniono 141 razy 103

  Prawda jest taka, ze gdyby elektoratowi Kukiza naprawdę chodziło o JOW-y, to wczoraj wybory byłyby już definitywnie rozstrzygnięta - 100% popierających Kukiza poszłoby głosować na Komorowskiego. Tyle tylko, ze większość elektoratu Kukiza nawet nie wie, co to takiego te JOW-y i chodziło im o coś zupełnie innego.

 • jan_kotas

  Oceniono 242 razy 92

  Co zawdzięczamy PO:

  1. Likwidacja poboru i wprowadzenie armii zawodowej,
  2. Ulga podatkowa na każde dziecko,
  3. Orliki - dzięki którym młodzież może się wyszaleć w bezpieczny sposób,
  4. Drogi ekspresowe i autostrady (w 2007 było 700 km a w 2014 już 3156 km)
  5. Stabilność gospodarcza w okresie 2007-2015 (kurs Euro w X 2007 wynosił 3.76 - na franka nie ma co patrzeć bo to waluta spekulacyjna)
  6. Możliwość pójścia do szkoły od 6. roku życia (podobnie jak w Austrii, Belgi, Francji, Niemczech, Danii, Irlandii. Luxemburg od 4, Anglia Szkocja od 5) - dzięki czemu dysproporcje między dziećmi z miasta i wsi robią się znacznie mniejsze co działa pozytywnie na poziom całej klasy...

  Dlaczego jest mi daleko do PiS:

  1. Za ubezwłasnowolnianie obywateli (jak L.Kaczyński został prezydentem, to Warszawa zamiast wyborów uzupełniających dostała K. Marcinkiewicza jako "komisarza" z nadania...)
  2. Za rozkradanie majątku obywateli (->SKOKi) z gębą pełną frazesów o "patriotyźmie" i "polskim kapitale"...
  3. Za skrajne kolesiostwo w obsadzaniu POWAŻNYCH stanowisk (budowlaniec Sławomir Skrzypek jako prezes NBP...)
  4. Za bezczynność L.Kaczyńskiego jako prezydenta Warszawy (zablokowanie przetargów na mosty i drogi...)
  5. Za "marsze z pochodniami" 10 dnia każdego miesiąca (czego Europa nie widziała od lat 30 XX wieku)
  6. Za Hofmana, Macierewicza, Ziobrę, Wiplera i Lepera w rządzie.

 • dante_waw

  Oceniono 213 razy 79

  Nie ma elektoratu Kukiza.... glosowalem na Kukiza a w drugiej turze bede glosowal na Komorowskiego..... glosowanie na Kukiza mialo wymierzyc policzek obecnie rzadzacym, ale takze opozycji ktora zajmuje sie tylko smolenskimi bzdurami rozleniwiajac PO (bo z PiS nigdy nie przegra)

 • wkkr

  Oceniono 189 razy 75

  Ja głosowałem na Kukiza. W drugiej turze miałem nie brać udziału. Po debacie uznałem że trzeba zagłosować na Komorowskiego. no niestety ale pan Duda musi się jeszcze wielu rzeczy nauczyć by móc pełnić role głowy państwa.
  To tyle w sprawie elektoratu pana Kukiza.

 • ps66ps

  Oceniono 130 razy 60

  Bo elektorat Kukiza to ci, którzy jednemu (AD) i drugiemu (PBK) dali czerwoną kartkę. Walka toczy się o tych, którzy nie poszli do wyborów- a to głównie elektorat PBK. PiS swoich wyznawców zmobilizował już "do spodu" nie ma rezerwy. Pójdę i zagłosuję na PBK bo nie chcę Prezesa AD u władzy. I nie chcę tego co siedzi na razie w komórce na zapleczu;)

 • polka.4

  Oceniono 92 razy 52

  Dlaczego Pan Kochan, który zarobił na PIS-ie spore pieniądze, jest doradcą medialnym tej partii, wymyślił Glińskiego za co wziął pieniądze, przedstawiany jest jako niezależny ekspert?

 • mao111

  Oceniono 96 razy 42

  Kochan powiedział, że minimalnie wygrał Duda w Polsacie. Hahahaha, koleś jest bardziej pisowski od prezesa. To ich niezależny jak Zybertowicz czy Żukowski.

 • aa_6

  Oceniono 33 razy 15

  A to nie pan Kochan jest głównym wytwórcą Dudy z plastiku? To nie on, wraz z Bielanem, Hofmanem, Brudzińskim, Kurskim, Żukowskim i kim tam jeszcze, wziął kawałek plastiku i uformował kandydata na prezydenta, niejakiego Dudę, biorąc przede wszystkim pod uwagę wyniki sondaży w różnych sprawach, wyniki wyborów prezydenckich w I turze i brak wyrobienia politycznego elektoratu PiS-u? Panie prezydencie Komorowski zasłużył sobie Pan również na głosy PiS-owskich babć, które po prostu trzeba w ciągu najbliższych dni skutecznie odtruć politycznie albo pozabierać im dowody! Zatem wnuczkowie do dzieła!

 • cozwami

  Oceniono 19 razy 15

  Doktorzy ukazują narodowi jak poyebane jest wyksztalcenie elit.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX