Rondo cudów i samochodowa "kanapka". Gajadhur: Taką limuzyną się nie czeka. Wcisnął się na bezczela

Bez Trzymanki
11.12.2014 07:59
'Bez Trzymanki' to program poświęcony kulturze drogowej polskich kierowców. Mariusz Sokołowski oraz Alvin Gajadhur komentują ryzykowne zachowania udokumentowane na rodzimych drogach. W najnowszym odcinku zobaczymy m.in. intrygujący manewr wykonany na rondzie, a także kierowcę-cwaniaka z Wrocławia, który swoim kierunkowskazem niejednego wprawiłby w osłupienie.

Pozostałe odcinki znajdziesz tutaj
Więcej o:
Komentarze (35)
Zaloguj się
 • erwu123

  Oceniono 45 razy 29

  A potem tacy jak ten krytykują policję i fotoradary. Normalni ludzie chcą jeździć normalnie. Najlepiej dowiodły tego ostatnie wybory w gminach, które mają fotoradary: Fotoradarowi władcy. Rozdają mandaty, zbierają poparcie

 • kingsizemax

  Oceniono 42 razy 26

  Oglądam czasem te filmiki i zastanawiam się kiedy usłyszę w końcu -
  -mamy gnoja ,leży mordą na asfalcie,zakładamy mu kajdanki , a nie do ku... ciężkiej, że za to wykroczenie należny się mandat 200 zł ,300,czy 500!!!!!!!!!!!!!!

 • kantrzyn

  Oceniono 36 razy 26

  Na tym przejściu dla pieszych (drugi filmik) gostek mocno przesadził. Za coś takiego powinno być nie śmieszna 500 zł, ale minimum 5000 zł i zakaz prowadzenia aut na 5 lat, co i tak wydaje się łagodną karą uwzględniając, że mógł świadomie zabić kilku ludzi.

 • Weronika Rak

  Oceniono 16 razy 14

  I co z tego, na nic ten lans sokoła i ciapka, bo nikt z tych cwaniaczków i ignorantów nie poniósł i nie poniesie za te wykroczenia kary, mówi się o zaostrzaniu kar a ja mówię, że policja zamiast łapać tylko na radar w miejscach niekoniecznie niebezpiecznych powinna zając się tępieniem idiotów, złośliwców a przede wszystkim bezczelnych którzy strzałki i pasy na jezdni mają za nic, za tych co im się nie chce stać w korku i tych którzy próbują wychowywać innych na drodze, mandaty za podciąganie w czasie wyprzedzania, za jazdę na zdeżaku i blindowane... obecnie 90% łamie przepisy bo inaczej się nie da ale ogólnie większośc jedzie poprawnie, jest 10% która totalnie olewa przepisy i robią kuriozalnie głupie i bezczelne rzeczy na drodze kompletnie nie licząc się z nikim to ich powinno się tępic. Jeśli mowa o zawalidrogach to policja powinna ich dyscyplinować pouczeniami np.jest miejsce z jazda na zamek stanąc i patrzeć kto wpycha się za wcześnie i go w korku upomnieć, niech się wstydzi to sobie zapamięta, mandat zbyteczny.

 • ezo-mir

  Oceniono 27 razy 7

  W Polsce 90% rond to wielopasmowe skrzyżowania ze światłami. Nic dziwnego że Polacy na zwykłych rondach nie wiedzą jak się zachować.

 • xsawer

  Oceniono 6 razy 6

  Takie "lymuzyny" w w wersji full wypas na polski rynek nie powinny mieć montowanych kierunkowskazów jako zbędny balast.

 • monoekann

  Oceniono 5 razy 5

  myślałem że będzie o
  www.city-data.com/forum/attachments/atlanta/96386d1338699735-ashford-dunwoody-interstate-285-diverging-diamond-magic-roundabout.jpg
  Poezja.

 • Patryk Czarnik

  Oceniono 24 razy 4

  Chociaż zachowanie kierowców na "rondzie" (a zwłaszcza tego drugie, który wykorzystał okazję by wyprzedzić) jest naganne, trzeba przyznać że część odpowiedzialności leży w fakcie co to za "rondo" bez wysepki. Niestety wiele takich wynalazków znajduje się na polskich drogach, nawet mniejsze twory, w istocie normalne skryżowania z kropką namalowaną pośrodku, które nie dają nic poza tym, że pierwszeństwo nagle mają ci z lewej, a nie z prawej.
  Osobiście bardzo lubię normalne ronda (jednopasmowe, z wysepką) - jeśli kierowcy poprawnie sygnalizują swoje manewry ruch może odbywać się bardzo płynnie. Nienawidzę za to rond wielopasmowych (np. Warszawa Ursynów, ale także np. Slużewiec i to niedawno budowane ulice), które aż proszą się o stłuczkę, nie rozumiem też nazywania/oznaczania rondem czegoś, co w istocie jest dużym skrzyżowaniem ze światłami (rondo Dmowskiego i wiele innych w Warszawie).

  Takich jak ten ostatni co wciska się z innego pasa należy wyciągać z auta i lać pałą po głowie, innego sposobu na nauczenie kultury nie widzę. Wyobrażacie sobie, żeby np. w sklepie ktoś wszedł przed kolejkę i nawet nic nie powiedział? A na drodze spotyka to nas co chwilę.

 • Leszek Posłuszny

  Oceniono 2 razy 2

  Takie sytuacje na drodze to każdy kierowca zna, po co to pokazywać. Niech pokażą w komplecie z informacją że namierzyli kierowcę i wystawili X zł mandat i Y punktów karnych. Wtedy to może taki program ma jakiś sens - podobnie jeżdżący nie poczują się potencjalnymi gwiazdami TV show a może dojdzie do nich, że na ulicy może ich ktoś nagrać i zostaną ukarani.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX