Samochody "polują" na rowerzystę jadącego ścieżką rowerową. "Ci ludzie powinni zacząć myśleć"

Bez Trzymanki
17.09.2014 23:51
'Bez Trzymanki' - program poświęcony kulturze drogowej polskich kierowców. Mariusz Sokołowski oraz Alvin Gajadhur komentują ryzykowne zachowania na drodze. W najnowszym odcinku przyjrzymy się kilku niebezpiecznym manewrom, w tym jednemu z udziałem pechowego rowerzysty.
Więcej o:
Komentarze (117)
Zaloguj się
 • kelo

  Oceniono 75 razy 67

  Oglądam te filmiki od czasu do czasu i zastanawia mnie jedno. Nieprzeciętna głupota Polaków. Wiedzą, że po każdym długim weekendzie, po świętach itp będą kontrole trzeźwości, bowiem trąbią od lat o tym wszelkie media. I co? Ilość pijanych bandytów nie spada. Wiedzą głupki, bo się o tym wszyscy rozpisują, że lawinowo wzrasta ilość kamer w samochodach i ilość doniesień na policję. I co? I nic ilość głupków nie maleje.

 • norman0305

  Oceniono 50 razy 48

  Obaj Panowie komentujący filmiki używają formy: ten kierowca powinien zostać ukarany ..., temu kierowcy powinno się odebrać prawo jazdy ..., a sądzę, że jako przedstawiciele dwóch głównych służb odpowiedzialnych za przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz dysponujących odpowiednimi narzędziami do jego egzekwowania, winni doprowadzić do tego, że wykroczenia te zostały już ukarane i mówić raczej: temu kierowcy odebrano prawo jazdy ...
  Ponadto używanie przez funkcjonariuszy służb obelg pod adresem kierowców jest trochę nie na miejscu (co oczywiście nie zmienia faktu, że obaj mają rację, a pokazani kierowcy są idiotami).

 • trollbyd

  Oceniono 76 razy 36

  Ci dwaj panowie powinni uderzyć się w piersi, gdyż takie zachowania kierowców to efekt braku służb na drogach. Kierowcy - grupa użytkowników dróg, która powoduje największe na nich zagrożenie - czują się po prostu bezkarnie ze względu na brak policji.

  Do tego dochodzi kult św. bryki czyli traktowanie samochodu jako wyznacznika statusu materialnego, w wyniku czego kierowcy czują się lepsi od pasażerów komunikacji publicznej, rowerzystów i pieszych, a także są lepiej traktowani przez władze, które są odpowiedzialne np. za remonty miejskich ulic, podczas których nie tworzy się ułatwień dla pieszych i rowerzystów, a tworzy się raczej ułatwienia dla kierowców, którym powinno się utrudniać jazdę po mieście. Wydaje się także kosmiczne pieniądze na infrastrukturę (ok. 280 mln PLN na kilometr "miejskiej autostrady" w Bydgoszczy), które można by wydać na poprawę funkcjonowania komunikacji publicznej.

  Zbudowanie tego kilometra drogi za horrendalne pieniądze nie rozwiązało problemu korków w Bydgoszczy, gdyż korki są powodowane przez nadmiar samochodów.

 • wwojtek9

  Oceniono 73 razy 29

  ten drugi kierowca - faktycznie mandat by mu się przydał - jaśnie wielmożny pan musi zaparkować brykę, a jakiś DDR, przepisy - ma w nosie. Natomiast ten pierwszy? Przecież nawet na centymetr nie wjechał na linie wyznaczającą DDR! Ciekawe, jaki przepis zdaniem autorów komentarza złamał? Nie mówiąc o tym, iż w podobnych sytuacjach gdy droga jest szersza, a zamiast roweru jedzie samochód jest normą (oczywiście niezgodną z przepisami) zawracanie w sposób zmuszający jadącego na wprost do zatrzymania się - więc nie jest to kwestia szczególnie złego traktowania rowerzystów, ba, wielu kierowców jadących w takiej sytuacji na wprost, zatrzymuje się by ułatwić drugiemu włączenie się do ruchu.

 • adambelpher

  Oceniono 41 razy 21

  Jestem zdania, że każdy kierujący posiadający kamerkę w samochodzie powinien po nagraniu takiego filmu przesłać go do komendy Ruchu Drogowego Policji celem złapania i ukarania pirata - bandyty na drodze. samochód to straszna broń która użyta bezmyślnie zagraża nie tylko zdrowiu ale i życiu ludzkiemu. Jeśli my kierowcy nie będziemy starali się eliminować takich bandytów to ginąć będzie coraz więcej niewinnych, dobrych kierowców. Wiem, że prawo kpi z nas, tych którzy starają się pokazać takich bandytów i sprawy wloką się miesiącami jak w przypadku "Froga", ale pokazujmy w Internecie przez cały czas sytuacje gdy skierowaliśmy sprawę do Policji czy Prokuratury przeciwko piratowi - bandycie a prawo zakpiło z nas czyli społeczeństwa PRZYZWALAJĄC na takie chamskie zachowania.

 • promega

  Oceniono 36 razy 16

  Przedwczoraj miałem taką dość głupią sytuację, bo jechałem rowerem w centrum małego miasteczka Legionowa i zatrzymałem się przed przejściem dla pieszych, żeby przepuścić pieszych, to jakaś niedorajda mnie wyprzedziła. Na szczęście jest to zarejestrowane kamerą i nie odpuszczę, bo wyprzedzanie na przejściu to zbrodnia i świadczy o braku wiedzy przez kierowcę.
  Tak na dobrą sprawę zachowałem się prawidłowo, trochę jak kierowca, ale tak naprawdę obserwując jak ludzie, kierowcy zachowują się na drogach, to miałbym ochotę wprowadzić okresowe prawo jazdy np. na 10 lat, ale za każdym razem z weryfikacją umiejętności. Nie zdałeś egzaminu teoretycznego, praktycznego to do widzenia z samochodami.

 • benzyl

  Oceniono 18 razy 8

  Temu drugiemu to chętnie zahaczyłbym stalowym pedałem o tylny błotnik, to na drugi raz się nauczy. bu ha ha ha

 • szach.i.pat

  Oceniono 11 razy 7

  Skupiliście się na sytuacji z rowerzystą, gdzie większego zagrożenia nie było pomimo naruszenia przepisów przez drugiego kierowcę.

  Nikt nie potępił jednakże kierowców, którzy jechali wyjątkowo nieprzepisowo, za co w Niemczech natychmiast straciliby prawo jazdy.

  Niniejszym - potępiam ich!

 • kali555

  Oceniono 25 razy 7

  @zubzoro
  najgorsze jest to ze polaczki jako narod biedny i na dorobku postawil sobie bozka w postaci zlozonej do kupy blachy, plastiku i gumy. i to monstrum zwanym autem jest dla tychze polaczkow wazniejsze od ludzkiego zycia. Nie srodkiem komunikacji a wyrazem jego statusu, powiekszeniem penisa i najwiekszym skarbem. \Typowe dla krajow biednych. Podobnie jest w takiej Albanii. Bida ale same mercedesy:) Czesi maja takie powiedzenie: Polak ma ladny samochod i brzydki dom.
  Samochod dla Polaka jest wazniejszy od wlasnej rodziny czesto. Zarysuj ta blache polaczkowi to Cie zabije. Nasprowadzali tego szajsu uzywanego, polowy na to nie stac ale stara tradycja z Bolandii "zastaw sie a postaw sie" podnosza swoj marny statusik.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX