Zamieszki pod Pałacem Prezydenckim. Krzyż zostaje

03.08.2010 08:38
Na chodniku przed Pałacem Prezydenckim, gdzie o godz. 13 miała zacząć się uroczystość przeniesienia krzyża, zgromadziło się kilkaset osób. Słychać było okrzyki 'Tu jest Polska!', śpiewano religijne pieśni i hymn. Doszło do przepychanek. Protestujący obrzucili strażników i księży wyzwiskami, m.in. 'Czerwone bolszewik', 'Targowica', 'Zdrajcy' i 'Judasze'. Później odśpiewali m.in... 'Barkę'.
Komentarze (8)
Zaloguj się
 • arek_47

  0

  Rany ale wstyd ! i jeszcze te wypowiedzi ... normalnie dno ... wcale sie nei dziwie ze inne Panstwa czasem nie wiedza gdzie lezy polska lub uwaza ze to jakis dziki lud ... swym zachowaniem dajemy tylko temu swiadectwo. Od dzis nie chce miec nic wspolnego z katolicyzmem jesli tak wygladac wiara gdzie banda oszolomow pragnie narzucac "jedynie sluszna" wiare calemu Panstwu, gdzie kosciol wchodzi ze swoimi buciorami do polityki, funkcjonowania Panstwa, gdzie ksieza gwalca i molestuja ... gdzie 99% katolikow nie postepuje zgodnie z wyznawana wiara, a wrecz jej nei zna ... to ja mowie PAS ... nigdy wiecej nie chce miec nic z ta wiara i tymi ludzmi do czynienia !

 • xailo

  0

  Myślcie sobie inaczej, ale w kosciele, tam jest miejsce do uzewnętrzniania poglądów religijnych. Jakby ktos przed siedziba prezydenta postawił gwiazde Dawida czy półksiężyc to zrobilibyście niezłe przedstawienie Miłosierni Katolicy...

 • mitko32

  0

  Dzięki POlityce spychania na margines inaczej ludzi myślących, zaliczania ich do grupy "oszołomów" i "moherów", lekceważenia, zagłuszania i obrażania - dzięki temu jesteśmy o krok od wojny domowej.

 • voiceinthedesert1

  0

  Polakom nie można kłamać w twarz! Ks. Arcybiskup Nycz ma rację: to sprawa Polski! Taką sprawę nie można załatwić na siłę, policją! To byłaby anarchia! Trzeba posłuchać Arcybiskupa Nycza i zagwarantować tablicę upamiętniającą te ofiary na ścianie Pałacu Prezydenckiego! To nie kupa łajdaków zginęła w tym samolocie! To honorowi Polacy! Nie wolno igrać z uczuciami Polaków!

 • troophel

  0

  To samo bydło co pod KDT.

 • alek-2

  0

  Jeżeli tak wyglądają prawdziwi katolicy, to ja nie chcę już być katolikiem !!!

 • dotus

  0

  Pomnik ks. Józefa Poniatowskiego (wtedy stojący przed Pałacem Saskim na Placu Piłsudskiego), został zasłonięty w pierwszą rocznicę zdobycia Warszawy przez hitlerowców, a plac został przemianowany na "Adolf Hitler Platz". Czyżby powtórka z historii? Zasłonią pomnikiem Kaczyńskiego pomnik Poniatowskiego? Jak nazwą dziedziniec przed pałacem? Lech Kaczynski Platz?

 • mefimef

  0

  zawsze pragnąłem mieszkać w aństwie wyznaniowym, gdzie nad zdrowym rozsądkiem króluje głupota. serio.
  --
  hel2010.blox.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX