Wygląda jak szczyt absurdu. Warszawski blok, który wzbudza wiele kontrowersji

Gazeta.pl
15.11.2016 19:55
Zdjęcie tego warszawskiego bloku wywołało w internecie gorącą dyskusję. Pozornie wygląda jak szczyt absurdu, wystarczy jednak spojrzeć na niego z innej perspektywy.

Na fanpage'u 'Zaufaj mi, jestem architektem' udostępniane jest wiele zabawnych zdjęć, przedstawiających absurdalne budynki, konstrukcje oraz wpadki architektoniczne. Ostatnio pojawiła się tam fotografia, która przedstawia blok z ulicy Odkrytej 55c w Warszawie. Zdjęcie cieszy się dużym zainteresowaniem, pojawiło się pod nim wiele komentarzy.
Więcej o:
Komentarze (8)
Zaloguj się
 • quamtsa

  Oceniono 5 razy 5

  Przykład, że nawet blok może być architektonicznie interesujący. :-)

 • swinton

  Oceniono 6 razy 2

  Szczyt absurdu to chyba nie, bo jest jeszcze Czarny Kot.

 • lech2011

  Oceniono 1 raz 1

  Wygląda jak Rawa Lux.

 • rychu_taxi_drajwer

  Oceniono 9 razy 1

  To jest tak zwana urbanistyka łanowa. Działka ma kształt długiego i wąskiego paska, bo kiedyś była rolna, wydzielono ją rodzinnie z wiekszej nieruchomosci według łanów chłopskich. Scalenia nie dało się zrobić, bo to dużo kosztuje urzędniczej roboty. Poza tym deweloper naciskał, a przecież lepiej żeby budowali niż nie budowali, nie? Typowe w państwach istniejących tylko teoretycznie.

 • yosemitesam

  Oceniono 1 raz 1

  E tam, lipę wciskata.
  W Krakowie na Lwowskiej stoi coś takiego - nie tylko wygląda jak to ze zdjęcia powyżej, ale i takie jest w rzeczywistości.

 • kahol

  Oceniono 1 raz -1

  Mieszkałem tam i było całkiem przytulnie. Na piętrze mieszkało tylko 2 mieszkańców, a na osiedlu było 78 mieszkań. Osiedle zamknięte strzeżone, w wyższych kondygnacjach widać Wisłę. Wbrew obawom nikt nie miał tam mieszkań przechodnich. Szerokość budynku to 8 metrów.

 • wino0000006

  Oceniono 5 razy -3

  Jak weźmiecie obiektyw z dużym powiększeniem, to nawet much będzie wyglądać jakby miała 2 metry wysokości - przypadek? Nie sądzę - temat na pierwszą stronę Gazety.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX