Sejm oddaje hołd Andrzejowi Wajdzie. Jarosław Kaczyński demonstracyjnie opuszcza salę obrad

Gazeta.pl
04.11.2016 13:16
W piątek obrady Sejmu poprzedziło odczytanie dwóch projektów uchwał. Pierwszą z uchwał posłowie uczcili 210. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, drugą- oddali hołd Andrzejowi Wajdzie. Nie wszyscy. Tuż przed odczytaniem uchwały w sprawie uczczenia pamięci wybitnego reżysera, salę plenarną opuścił demonstracyjnie Jarosław Kaczyński. Prezes PiS wrócił zaraz po jej przyjęciu.
Komentarze (672)
Zaloguj się
 • foreks

  Oceniono 232 razy 86

  Wajda bardzo nieladnie mowil o Jaroslawie, nazywal go nienawistnikiem, sprzeciwial sie pochowkowi na Wawelu i nie oceniajac, czy mial racje czy tez nie to Jarus mogl nie lubic goscia. A jedna z wiekszych zalet Jarka jest to, ze jest konsekwentny i nieprzekupny i niewiele go wzrusza.

 • ponury424

  Oceniono 152 razy 74

  Każdy ma prawo oddawać hołd komu chce. Przynajmniej nie zachował się fałszywie. Znam przypadek nachlanego pana, sprawującego urząd prezydenta Polski, który chwiejąc się nad grobami pomordowanych w Katyniu, w ten sposób uczcił ich pamięć.

 • samsung_galaxy

  Oceniono 143 razy 73

  Pewnie pamiętał, co Wajda wyprawiał przed pogrzebem Lecha Kaczyńskiego. Ale nie pamiętam, by "gazeta, której nie jest wszystko jedno" postawę tego Wajdy krytykowała...

 • Barbara Kluza

  Oceniono 145 razy 73

  gdyby mnie ktoś publicznie obraził,pewnie też bym nie oddała mu szacunku,,bo kto za życia nie był człowiekiem ni razu,temu....''a tak było w przypadku Wajda- Kaczyński,nie umniejszając pracy pana Wajdy.

 • magnusg

  Oceniono 70 razy 68

  Brak hipokryzji juz jest przejawem malostkowosci?Mial udawac,ze zaloba go ogarnela po kims,kto go czesto atakowal?To by bylo lepsze-udawanie zaloby ?Widac,ze dla czytelnikow GW chyba tak.To wiele o was mowi.

 • siekieraaxe

  Oceniono 68 razy 68

  ma kłopoty z prostatą

 • elasp

  Oceniono 80 razy 68

  Jaro, mogłeś spokojnie zrezygnować z takiego gestu.Cokolwiek by o Wajdzie nie powiedzieć, był on wielkim reżyserem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX