240 czy zaledwie 30 tysięcy? Ile osób szło w marszu KOD? Zobacz timelapse

Gazeta.pl
07.05.2016 17:16
Najpierw Hanna Gronkiewicz-Waltz podała, że w marszu opozycji i KOD idzie 200 tysięcy ludzi. Później o 240 tys. pisał jej zastępca. Z kolei TVP Info, powołując się na policję, informowało, że maszerujących jest tylko 30 tysięcy. Według kolejnych ustaleń policji w finalnym punkcie marszu na placu Piłsudskiego zgromadziło się 45 tysięcy osób. A jak było naprawdę? Zobaczcie timelapse z dachu jednej z warszawskich kamienic na Alejach Ujazdowskich.
Komentarze (1102)
Zaloguj się
 • bozydara

  Oceniono 188 razy 152

  Wystarczyło popatrzeć przez chwilę w tvn24 ilu było.W TVP Info pokazywali jakiś ogonek na okrągło ten sam. To szczyt kłamstwa .

 • japka_putina

  Oceniono 180 razy 144

  Policyjne "szacunki" pokazują, jak bardzo Polska stała się już pisowskim totalitarnym państwem, w którym policja woli się ośmieszyć, niż podać dane, które mogą nie podobać się fanatycznym przydupasom prezesa.

 • czarna_brygada09

  Oceniono 161 razy 127

  Wyliczenie przybliżone jest dość proste. Przez ten punkt przemieszali się ludzie prze z około 1,5 godziny. Przyjmując tempo marszu ok. 2 km/godz daje to długość kolumny 3 kilometry. Szerokość ulic waha się od 40 m (Aleje Ujazdowskie) do 20 m (Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście). Ludzie idą całą szerokością, w linii jest przeciętnie od 20 do 30 osób. Można przyjąć, że na 1 metrze kwadratowym jest przeciętnie 2 osoby. jakby nie liczyć wynik minimalny jest w granicach 200 tysięcy .... a przecież są i boczne ulice gdzie też ludzie się przemieszczali. Sugeruje aby Policja wysłała tych oceniających do szkoły podstawowej na kurs matematyki.

 • ok-cham

  Oceniono 127 razy 101

  Co tu komentować?
  Policja liczy się z reakcją marionetki szefującej MSW, dlatego policzyła uczestników tak, by marionetka mogła liczyć na podsunięcie prezesowi chociażby namiastki tego, co do czego prezes sromotnie się przeliczył.

 • babajaga99

  Oceniono 122 razy 94

  Brawo KOD. Duchem, sercem i Internetem byłem z Wami - osobiście zdrowie nie pozwoliło. Gratuluję.

 • augenthaler

  Oceniono 100 razy 86

  Byłem. Oszacować nie potrafię, ale morze ludzi. Różnych, różnistych, w różnym wieku. Pogoda dopisała. Warszawa jest europejska na pewno.

 • art_102

  Oceniono 97 razy 83

  Pislicja a nie policja...,
  ...nie wstyd wam?
  PiS pójdzie w niebyt a wy bedziecie musieli w lustro spojrzeć. Bez obrzydzenia sie nie da.
  Stróże prawa, psiakość!!!

 • 1theguru1

  Oceniono 94 razy 76

  Policja, jak w Rosji, bardziej próbuje odczytać oczekiwania szefa niż rzeczywistą liczbę protestujących .

  A TVPis nie pokazał autokarów zwożących ludzi na partyjne agitki .... czyżby to rzeczywisty protest obywatelski :-P

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX