Wkurzają cię korki? Zobacz, w jaki sposób powinno się jeździć, żeby je rozładować

Gazeta.pl
01.03.2016 17:09
Jedną z przyczyn powstawania korków na przewężeniach są tzw. szeryfowie. To kierowcy, którzy celowo blokują przejazd, bo myślą, że inni uczestnicy ruchu chcą ich oszukać i wyprzedzić. A przecież korki można rozładować w szybki sposób. Zobaczcie, jaka to metoda.
Komentarze (200)
Zaloguj się
 • angielski-m

  0

  Jazda na suwak polega na tym, że pojazdy NA OBU pasach zwalniają i zwiększają odstępy. Tylko jazda z JEDNAKOWĄ prędkością pozwala na stopniowy zjazd (JEDEN na JEDEN) z pasa zablokowanego i wolniejszy, ale płynny przejazd zwężenia. Dla tego zwężenie sygnalizowane jest dużo wcześniej. WYPRZEDZANIE jadących wolniej pasem niezablokowanym i zmiana pasa tuż przed przeszkodą powoduje jedynie zatrzymywanie jadących niezablokowanym pasem pojazdów i frustrację ich kierowców. Wyprzedzanie wyklucza bowiem zasadę JEDEN na JEDEN. To nie "szeryfowie", lecz drobni cwaniaczkowie są przyczyną zakorkowania zwężenia.

 • jozo2

  Oceniono 1 raz 1

  Wprowadzić Winiety i po kłopocie,niewiem dlaczego tak uparcie rząd trzyma się tych bramek,czyżby mieli co poniektorzy w tym swoj interes???

 • leo-art

  Oceniono 2 razy 0

  Praprzyczyną i jedynym winnym korków są władze PO. POmimo olbrzymich środków roztrwonionych na autostrady i na odszkodowania za nie, zbudowali autostrady... od razu za małe jak na istniejący ruch auciany... Autostrady ba.... Hitler by lepiej je zbudował... widać wnuczek wermachtu nie stanął na wysokości zadania... jego tatuś hitler by się wstydził.
  Winni są projektanci, i tak dalej i tak dalej... wiele mln wpakowane w skrzyżowania w białymstoku i żadnego bezkolizyjnego tylko cyrk.....

 • truten.zenobi

  Oceniono 2 razy 0

  "Jedną z przyczyn powstawania korków na przewężeniach są tzw. szeryfowie. To kierowcy, którzy celowo blokują przejazd, bo myślą, że inni uczestnicy ruchu chcą ich oszukać i wyprzedzić."
  jedno zdanie i już wiem że nie ma sensu dalej czytać bo widzę że mam do czynienia z idiotą.
  "szeryfowie" to co najwyżej skutek - reakcja na wszechobecne chamstwo
  . zaś przyczyn korków jest wiele, stan infrastruktury, zła organizacja ruchu, nagminne łamanie przepisów (wynikające z chamstwa, głupoty, oraz ich nieznajomości).

 • Pawel Skorka

  Oceniono 2 razy 0

  widac po wiekszosci komentarzy ,ja wiem lepiej od innych(wyrocznia porzadku ,ladu w ruchu pojazdow na drogach w Polsce ) ,najwazniejsze zeby udowodnic innym ze to wlasnie ja jestem lepszy od ciebie koleszko z miasta ,a jeszcze lepiej ze wsi (JA MAM NOWEGO SUV -a na kredyt albo stara BMW za gotowke albo tak zwyczajnie chce pokazac -jastem lepszy zwiec musze podkreslic kto tu kmiotki rzadzi ,troche ulanskiej slowianskiej fantazji do tego i funkcjonuje jak w rosji radzieckiej ) oczywiscie jestem fanem wlaczania sie do ruchu ta metoda i korzystam codziennie tuz po sasiedzku w znanym z duzej kultury jazdy kraju .Pozdrowienia dla Was.

 • okok3

  Oceniono 4 razy 2

  To nic nie rozwiązuje - przez zwężenie przejedzie zawsze tyle samo aut w jednostce czasu.

 • bjuras

  Oceniono 3 razy -1

  Obrońcy tezy o szybszym przejeździe przez przewężenie z dwóch pasów niż z jednego, wskażcie mi miejsce w Kodeksie Drogowym o jeździe na suwak w Polsce.

 • mitoogorkach

  Oceniono 2 razy 2

  Wszystko to juz istnieje w Europie, procz Polski i na wschod. Wielka nowosc.

 • joymachine

  Oceniono 2 razy 2

  Metoda na suwak w Polsce - obowiązkowa w 2078 roku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX