Wkurzają cię korki? Zobacz, w jaki sposób powinno się jeździć, żeby je rozładować

Gazeta.pl
01.03.2016 17:09
Jedną z przyczyn powstawania korków na przewężeniach są tzw. szeryfowie. To kierowcy, którzy celowo blokują przejazd, bo myślą, że inni uczestnicy ruchu chcą ich oszukać i wyprzedzić. A przecież korki można rozładować w szybki sposób. Zobaczcie, jaka to metoda.
Komentarze (200)
Zaloguj się
 • sighum

  Oceniono 45 razy 41

  Ja bym to uściślił: wpuszczamy przed siebie jedno auto W MIEJSCU ZWĘŻENIA, nie wcześniej. W ten sposób wykorzystana jest pojemność kończącego się pasa i obydwa strumienie mają równe szanse

 • jmb2

  Oceniono 32 razy 26

  Jak rozładować korki w szybki sposób: .... metoda na suwak w Polsce?
  Nie do pomyślenia ani na drogach, ani w polityce, ani w życiu codziennym. Dlaczego? Dlatego, że wielu Polaków po latach upokorzeń i poniesienia wielu strat, niepogodzonych ze sobą, wciąż postępuje jak Kargul z Pawlakiem już od czasów I Rozbiorów Polski (1772) oraz wielu wojen, także tych na górze jak i na dole ... i w ten sposób, bierze swój osobisty odwet ... na bogu ducha winnych innych ludziach ....a tak dla zasady, żeby wiedzieli, kto tu teraz rządzi i chociaż na drodze taki ważny Szeryf rozładowuje swoje stuletnie kompleksy.

 • ilenka50

  Oceniono 24 razy 18

  Edukacja, edukacja, edukacja! Trzeba wtłaczać ludziom do głów, że suwaki ułatwiają, a nie są dla cwaniaków. W Polsce każdy zmienia jak najszybciej pas, bo wie, że go potem nie będą chcieli wpuścić, a powinno być normą jechanie dwoma pasami i łączenie się w jeden właśnie jak w suwaku. Ale to trzeba powtarzać, powtarzać, powtarzać!

 • set456

  Oceniono 12 razy 12

  Metoda na suwak w Polsce się nie sprawdzi, bo jesteśmy chamami i burakami. Przy metodzie na suwak wpuszczamy tylko jeden samochód i powinni wiedzieć to zarówno wpuszczający jak i wpuszczani, ale oczywiście każdy chce na chama i szybciej. W Polsce kierowcy nie potrafią poczekać na swoją kolej. Chamstwo na drogach i nie tylko powoduje, że wszyscy się nakręcamy jak ćwoki i walczymy ze sobą. Jaki naród tacy kierowcy.

 • qkb

  Oceniono 15 razy 11

  Korki byłyby mniejsze, gdyby kierowcy nauczyli się, że po czerwonym świetle rusza się w momencie gdy zapali się zielone, a nie w momencie kiedy ruszy ten przede mną. Poza 'ciasnymi' skrzyżowaniami czy rondami jest mnóstwo miejsc, gdzie nie trzeba na światłach stać zderzak-w-zderzak i mogą ruszać wszyscy naraz. Przepustowość rośnie, korki maleją. Proste? W Polsce niemożliwe przez kierowców do ogarnięcia.

 • ehtarr

  Oceniono 13 razy 11

  Czym innym jest włączanie się do ruchu a czym innym cwaniak jadący pasem awaryjnym albo przeznaczonym do skrętu, aby wyprzedzić kilkadziesiąt aut.

 • Pawel Brzana

  Oceniono 11 razy 9

  Polacy dopiero po upadku komunizmu przesiedli się powszechnie do samochodów kultura motoryzacyjna w Polsce jest młoda, niedoświadczona, nieobyta, nadpobudliwa, niedokształcona, pełna ignorancji i braku szacunku do tego ciągle zmieniające się zasady i infrastruktura ciągle zmiany w egzaminowaniu i nauczaniu nawet dziś w różnych częściach polski Ośrodki Szkolenia Kierowców uczą aby wjeżdżając na rondo używać lewego kierunkowskazu jadąc w lewo inni uczą żeby używać sygnalizatorów tylko przy zjeździe ewent zmianie pasa na rondzie. Jazda na zakładkę idzie tym płynniej im lepsi w pełnym tego słowa znaczeniu kierowcy jadą wystarczy jedna a nie daj-boże dwie niedojdy i się robi problem bo całym sednem jest nie to żebym JA szybko przejechał tylko abyśmy wszyscy jechali szybko słowo klucz to płynność jazy i jej styl, wystarczy 5sek obserwacji żeby wiedzieć jaki kierowca jedzie przed nami. Ludzie nie patrzą na znaki, jeżdżą na pamięć, nie myślą i dlatego kiedy nagle jest remont, jakiś objazd, utrudnienie to zaczyna się panika i bezradność czyli korki. Płynność, płynność, przewidywalność. Polacy potrzebują więcej edukacji gdyby rząd emitował przed wiadomościami w TV takie spoty reklamowe jak na przykład ten powyżej, gdyby zrobić dobrą kampanię uczącą Polaków jazdy płynnej i świadomej to było by to z pożytkiem dla wszystkich zamiast tego są reklamy tabletek dopenisowych i płynów dopochwowych i czopków doustnych. Chłop ze wsi wyjdzie ale wieś z chłopa nigdy dlatego jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie nim w Polsce sytuacja się poprawi choć nie nie powiem że jest aż taka zła, większość kierowców jest bezwzględnie OK czasami tylko trafi się BURAK który burzy płynność bo myśli że jest szybki, gibki, ważny i rozważny a jest ciulem, dziękuję

 • play100cen

  Oceniono 7 razy 7

  Metoda bardzo pożyteczna i mądra, ale korki w których stoję w 95% spowodowane są niestety inną przyczyną niż zamknięcie trzeciego pasa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX