Student wyciąga akta i pyta posła PiS o kradzież sprzed lat. To tłumaczenie Pięty trzeba usłyszeć

Jakub Gołębski, Dorota Karska, źródło: Leszek Guzik
02.02.2016 15:52
W trakcie spotkania z bielską młodzieżą padło pytanie, którego Stanisław Pięta się raczej nie spodziewał. Poseł został zapytany o kradzież portfela, w której brał udział w 1989 roku. Pięta tłumaczył się przygotowywaniem do zbrojnego powstanie przeciw władzy. Według jego relacji, wraz z kolegami okradali milicyjne radiowozy w poszukiwaniu broni, skradzione pieniądze przeznaczali na zakup alkoholu, który wymieniali na amunicje w pobliskiej jednostce wojskowej. Jego wersje zdarzeń może potwierdzać fakt, że milicyjna notatka, w której mowa o kradzieży, została opatrzona znakiem 'tajne specjalnego znaczenia'.
Więcej o:
Komentarze (303)
Zaloguj się
 • Tomasz Sauer

  Oceniono 79 razy 75

  Katolik, a łże jak z nut. Złodziej stał się bojownikiem. Piwo za amunicję, chyba tylko ktoś o podobnym poziomie umysłowym może w to uwierzyć. Po pierwsze żołnierze w tamtych czasach mieli tak ograniczony dostęp do broni, przechowywanej w specjalnym magazynku.
  Aby faktycznie zabrać coś z uzbrojenia trzeba by było z bronią zwyczajnie zwiać.
  Broń i amunicję wydawano co do sztuki za pokwitowaniem i tak samo przyjmowano, a po strzelaniach trzeba było rozliczać się z łusek. Nawet jakby znalazł się wśród żołnierzy taki złodziej jak pan poseł to konsekwencje bywały niesamowite dla całej kompanii, a często i jednostki. Jak kiedyś jeden świr zwiał z bronią to trzy dni bez snu ganiali nas po lasach aż się znalazł.

 • goooral

  Oceniono 65 razy 63

  Myślę że Pan Poseł Pięta świetnie dogaduje się na tej niwie z Panem Marszałkiem "Jojo" Brudzińskim, bo już Pan Minister Jackiewicz to dla nich za wysoka liga (w końcu zabił człowieka w obronie koniecznej jakieś 45 minut po zdarzeniu, które mogło wymagać interwencji, to nawet Al Capone by się nie wywinął) ale to małe Miki dla chłopaków z PiSu

 • sarhenziel

  Oceniono 56 razy 54

  To symptomatyczne im dalej od zmiany ustroju ,tym więcej walczących ze starym.

 • panpanprofesor

  Oceniono 103 razy 45

  Ten co kradnie to złodziej. I nie ma znaczenia jak poseł Pięta się tłumaczył.

 • darazetes9898

  Oceniono 44 razy 44

  Pieta mial 20 lat kiedy nastapila "wolnosc" 2 , 3 lata wczesniej nie trzeba bylo robic nic bo odbywaly sie tylko dyskusje , tak sie tlumaczac jak oszolom mogl to zrobic majac lat 13? a i tak w PL bylo takich jak on kilku ., mordercy policjanta , jakis ksiadz alkoholik zreszta. Facet klamie jak zwierze . Jest zwyklym pospolitym bardzo malym zlodziejem. Klamie na "wolnosc"
  to jest bardzo niebezpieczny czlowiek . Mala k. i zlodziej.

 • zazwyczaj_nieomylny

  Oceniono 41 razy 41

  Tak się składa, że w owym czasie również byłem młodym gniewnym. Włamaliśmy się kiedyś do szkoły, by pożyczyć drukarkę do drukowania ulotek na komputerze Spectrum. Po całej nocy drukowania drukarka wróciła na swoje miejsce.
  Jak ktoś pamięta Federację Młodzieży Walczącej, to wie, że staraliśmy się walczyć z komuną jak się tylko da, od drukowania gazetek do udziału w zadymach. Ale żaden z nas nie miał tak zryte pod czachą, by organizować "powstanie zbrojne" odpijając po trochu za amunicję. I to w dodatku w 1989 roku, kiedy wiadomo już było że komuna się sypie.

 • m8ts

  Oceniono 93 razy 37

  Piskomuniści i złodzieje cała Europa z was się śmieje.

 • adlerpl

  Oceniono 32 razy 32

  Wolałbym umrzeć z głodu niż kogoś okraść. Ale widać obywatel Stanisław P. ma bardzo miękki kręgosłup moralny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX