Dramatyczne wyznanie Kory: "Powinnam brać ten lek od dwóch miesięcy, ale mnie nie stać. Co z przeciętnym chorym?"

Angelika Swoboda, Filip Chmielewski
18.02.2016 16:18
Kora przeszła operację i chemioterapię po tym, jak dwa lata temu wykryto u niej raka jajnika. Teraz jest w remisji choroby, ale żeby ten stan się utrzymał, musi brać drogi, nierefundowany przez NFZ lek. Jedno opakowanie kosztuje 18 tysięcy złotych. - Nie stać mnie - mówi artystka. I dodaje: - A jeśli mnie nie stać, to co dopiero przeciętnego chorego?

Lek refundowany np. w Niemczech może pomóc ludziom, którzy mają taką samą formę raka, jak Kora. Dlatego piosenkarka i jurorka show Polsatu ''Must be the music'' głośno mówi o tym problemie. Sprawa refundacji leku ma być rozstrzygana w czerwcu.
Komentarze (371)
Zaloguj się
 • teodor_jeske_choinski_1

  0

  Weź kredyt.

 • marian szarf

  0

  Chciałem złotówkę podwyżki , ale zesrało się...Trza ten " wózek " dalej pchać.

 • anuleczkaanuleczka

  0

  Chyba na judaistyczny, to tak, to racja ;-). Czas chyba oprzytomnieć i przestac gadać bzdury więcej forsy idzie na muzeum Zydów, studia Ukraińców, tudzież insze pozyczki jak bysmy byli potęgą finansową. Że już o forsie dla Żydów nie wspomnę i o licznych kradzieżach zageraków, benzyny, obrazów i obiadkach za 1200 zł. Inne niepotrzebne zupełnie budżetowi wydatki, to aborcje a ostatnio oczywiście uchodźcy i w planach na przyszłość in vitro. Kościół to w tym wszystkim mała kropelka w morzu. A moja matka dostała 20 złotych podywżki emerytury po 40 latach pracy. i do co drogiego lekarza chodzą z tatą prywatnie bo nie idzie się doczekać na terminy w publicznej słuzbie choroby, zwanej dla zmylenia przeciwnika, służbą zdrowia.
  Jako obywatelka Polski i płatniczka podatków regularnie od wielu już lat, życzyłabym sobie, żeby przede wszystkim było dla obywateli Polski, a wśród nich, przede wszystkim dla chorych własnie na raka najpierw.
  No ale to tak fajnie za wszytsko poobwiniac Kościół, bo przecież po co tych naprawdę winnych....

 • kocis1

  0

  I dlatego wlasnie myślący człowiek wyjezdza pracowac do Niemiec. Wystarczy tylko to jedno aby w przypadku choroby zaczęto człowieka leczyc a nie pytac czy ma pieniądze na leczenie. Kłania sie Polska rozkradziona przez Frasyniukow et consortes w ciągu ,,25 lat wolnosci,, .

 • stanislaw.sk

  0

  p. Jackowska, bierze pani pod uwagę, że państwa czyli NFZ- tak jak i panią, i mnie przeciętnego chorego - też nie stać na finansowanie wszystkiego, co na świecie jest znane i dostępne? Istnieją w lecznictwie tzw. procedury wysokospecjalistyczne finansowane przez państwo (sam z takiej skorzystałem i dzięki lekarzom ją stosującą żyję), ale pani przypadku on, niestety, nie obejmuje...

 • korcia2000

  Oceniono 4 razy 2

  Pisowskie ministerstwo nie ma środków na refundowanie leków ratujących życie, bo musi zasilać kościelne imprezy i i wspomagać oszusta z Torunia!

 • realistas

  Oceniono 4 razy 2

  Dla rządzących ważniejsze jest finansowanie Rydzyka, kleru, czy zakup złomu z USA niż ochrona życia ludzi. Za pieniądze przekazane tylko w tym roku z budżetu Rydzykowi można byłoby finansować leczenie 200 kobiet przez 20 lat.

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 3 razy 3

  A za platformy, ministrów Kopacz i Arłukowicza był refundowany? jakoś Kory nie słyszałem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX