Owsiak zdradza 5 powodów, dla których warto wspierać WOŚP. Ci ludzie ratują nam życie!

Tomasz Golonko, Piotr Kowalik
07.01.2016 15:11
- Kiedy supernowoczesne inkubatory wjechały do kilkudziesięciu oddziałów w Polsce to był kosmos - mówi Jerzy Owsiak o zakupie nowoczesnego sprzętu do ratowania noworodków. Owsiak dodaje, że był to przełom, bowiem takich inkubatorów w Polsce było zaledwie kilka sztuk. Ale powodów, dla których istnienie WOŚP ma sens jest więcej. Sztuczne komory serca czy nauka pierwszej pomocy w szkołach to tylko nieliczne z nich. Z ideą Orkiestry może nie być nam po drodze, ale jedno trzeba tym ludziom oddać - pomagają ratować coś absolutnie bezcennego - życie.
Więcej o:
Komentarze (240)
Zaloguj się
 • mietekkowalski

  Oceniono 32 razy 14

  WOŚP ma prawo grać, tak samo jak każdy ma prawo nic nie wrzucić do puszki. Każda organizacja tego typu (także Caritas czy inne) ma obowiązek wyjawiać wszelkie dane finansowe. Nikt nie ma prawa szantażować tych co nie płacą, że oni czy tym bardziej ich dzieci nie powinny być leczone sprzętem zakupionym przez WOŚP, ponieważ płacą składki.

 • goetterdaemmerung

  Oceniono 66 razy 8

  Firmy farmaceutyczne też pomagają dzieciom i ratują życie. Tylko nie udają że nie zarabiają.

 • Damian Skrzypek

  Oceniono 40 razy 6

  A ja nadal czekam na choćby zwykłe przeprasza.
  Ze strony Jurka do dziennikarza, którego kazał wyrzucić z konferencji i za te wyzwiska, którymi go obsypał przy tej okazji.
  Tak na początek.

 • observanto

  Oceniono 34 razy 6

  Jaja będą, jak go nie wpuszczą do studia TVP 2 i będzie skakał na Placu Defilad!

 • eldemon

  Oceniono 40 razy 6

  Mamy nowego kandydata do nagrody "Człowieka Roku Gazety Wyborczej"!
  Bronek popadł w niełaskę, a ten jeszcze nie stracił głosu!

 • judeosceptyk

  Oceniono 38 razy 6

  A faktury pokazal ? Nie ?
  Znaczy wyroku sadu nie wykonuje ?
  Jakby to byl jakis PISior to juz byscie tu mordy darli

 • ta.deusz

  Oceniono 46 razy 6

  POPIEPRZĘ SOBIE O OWSIAKU DLA TYCH KTÓRZY JESZCZE NIE ZAŁAPALI...
  Zacznijmy od początku..
  Mieszkałam w szpitalu przez równo rok czasu potem przerwa i jeszcze pół roku. Na wewnętrznym oddziale onkologicznym w szpitalu klinicznym. 
  Zmarło przy mnie kilkadziesiąt osób w tym dzieci. Więc od razu zaznaczę żeby sobie wszyscy darowali wszelkie teksty o nieszczęściach, cierpieniach, pie...nie o pomocy bezbronnym dzieciaczkom itd. Nie robi to na mnie żadnego wrażenia. Zapewne dlatego ze nie ma w takim gadaniu grama prawdy. A farmazony pieprzą najchętniej ci co żadnego cierpienia i śmierci nigdy z bliska nie widzieli ani tym bardziej nie doświadczyli osobiście. 
  POSTACIE ZŁA 
  1. Zło pierwsze- Jakiekolwiek wyręczanie państwa w jego obowiązkach w stosunku do obywateli powoduje degradację stosunków między nimi. 
  Jest to prawda pierwsza i elementarna. 
  Na sprzęt na dzieci, staruszki i co tam jeszcze jest masa pieniędzy. Aż za dużo. Problem tkwi w korupcji, złym zarządzaniu, przekrętach, biurokracji etc.. nie ma co rozwijać tematu bo to oczywiste. Im bardziej wyręczamy państwo tym więcej zostaje pieniędzy, Tym więcej zostaje pieniędzy na ich rozdysponowanie między swoimi czyli sprzeniewierzenie umotywowane przepisami „wink“-Emoticon. 
  Przy okazji pozwolę sobie oświecić ( tu zaczyna się problem bo mogę zaraz zostać uznana za iluminati „grin“-Emoticon ale co mi tam iluminatii bywam już boginią, więc mam to.. no dokładnie tam „wink“-Emoticon ) .. więc oświecić tych którzy łykają te debilne tłumaczenia o tym, że na marmury i na wycieczki zagraniczne naszych urzędasów oraz krzesła po 12 tys za sztukę idą pieniądze z "innej" puli. 
  A ta pula to skąd przyleciała? Rozumiem, że pochodzenie ma pozaziemskie i nie ma nic wspólnego z naszymi podatkami? 
  Do tych co jeszcze nie ogarniają prośba o zapoznanie się z tzw budżetem i pozabudżetem ministerstw oraz ich kreowaniem. Jeśli ministerstwo czy idąc dalej jakaś komórka (np NFZ itd) nie zużyje na coś z planu pieniędzy w danym roku budżetowym, ten punkt planu w przyszłym roku dostaje tych pieniędzy mniej a nadwyżka trafia ... no właśnie, do osobnej puli przeznaczonej na pierwsze potrzeby jak no krzesła za 12 tys sztuka. Każda złotówka dana Owsiakowi to pieniądz dany nie dzieciom ale realnie służący by żyło się lepiej... ale nie nam. 
  Wyręczanie państwa w czymkolwiek co jest jego psim obowiązkiem powoduje, że państwo, jego aparat administracyjny w efekcie czują się zwolnione z odpowiedzialności. Chce ktoś powiedzieć, że te wszystkie dzieci które NIBY uratował Owsiak zanim zaczął działać umierały?
  No to przemyśl to jeszcze raz... 
  2. Zło drugie - Owsiak po raz kolejny olał sąd i nie stawił się na rozprawę 
  Wszyscy wobec prawa jesteśmy równi. A osoby publiczne tym bardziej podlegają ocenie i karze. Co to za kuźwa mentalność, żeby go traktować w tej kwestii ulgowo? Jest zananą osobą to może mieć sąd w dupie? Co to za podwójna moralność? 

 • right33

  Oceniono 13 razy 5

  Dam w niedziele kaske - niech se chłop coś kupi do willi - mam to się podzielę, stać mnie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX