Nasz reporter pyta przechodnia o kolejki, ten okazuje się być legendą muzyki. "Byłem słynniejszy od papieża"

Tomasz Golonko, Julia Karasiewicz
08.12.2015 16:35
Praca reportera bywa naprawdę ciekawa. Są sytuacje zabawne, te zdecydowanie mniej śmieszne, czasem nawet potencjalnie groźne. Zdarza się tak, że spotkani ludzie bywają tak niezwykli, że ich historie są wręcz gotowymi scenariuszami na oddzielne reportaże. Tak było w tym przypadku, gdy zaczepiony przez naszego reportera przechodzień okazał się legendarnym pianistą. Adam Harasiewicz, bo o nim mowa, urodził się 1 lipca 1932 roku w Chodzieży, naukę gry na fortepianie rozpoczął jako 10-latek, a kontynuował ją w państwowej szkole muzycznej w Rzeszowie. Potem były studia pianistyczne w Krakowie, ale przełom i wielki sukces przyszedł dopiero w 1955 roku! Adam Harasiewicz wygrywa Konkurs Chopinowski! Polski pianista zdobył uznanie świata, koncertował zaś w najpiękniejszych i najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata. Co porabia wielki mistrz Adam Harasiewicz?
Więcej o:
Komentarze (128)
Zaloguj się
 • anette444

  Oceniono 49 razy 47

  Pozdrowienia da pana Harasiewicza!

 • Maciej Dzik

  Oceniono 35 razy 27

  Bardzo fajnie dziennikarz wybrnął z sytuacji. Dobrze, że nie strzelił "Krystian Zimmerman" jak padła informacja o zwycięstwie w konkursie chopinowskim :)

 • kinio101

  Oceniono 32 razy 26

  Warto pamiętać, że w 1955 roku papieżem był Eugenio Maria Giuseppe Giovanni Pacelli znany jako Pius XII I pewnie jego miał na myśli maestro Harasiewicz.

 • adam-aga

  Oceniono 24 razy 20

  Pozdrowienia dla mistrza fortepianu.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 21 razy 19

  Idzie sobie taki pan Adam po warszawskich ulicach i nikt go tu nie rozpoznaje. Gdyby szedł rolnik który szuka żony, rzucili by się ludzie po autografy.

 • coikto12

  Oceniono 20 razy 16

  Bywały czasy,kiedy to Konkurs Pianistyczny im.Fryderyka Chopina było wydarzeniem narodowym.Dzisiaj takimi wydarzeniami są tańce na rurze,albo lądowanie małorolnego celebryty gołą d....na wodzie.

 • benkenobik

  Oceniono 20 razy 16

  Dużo zdrówka dla Pana Adama Harasiewicza!

 • homesicalien

  Oceniono 18 razy 16

  Reakcja reportera na kupowanie fortepianów jest podejrzanie nienaturalna. A pan Adam nieźle się trzyma.

 • libertowianka

  Oceniono 16 razy 14

  do pana dziennikarza:
  Proszę uważać na sposób zwracanie się do do takich ludzi jak Adam Harasiewicz. Zwrot "panie Adamie" może być odebrany jako zbyt poufały ((bo chyba jest)). A słowo ancymon, czyli urwis opisuje chyba raczej młodszego chłopaczka. Ale i tak udało się nieźle wybrnąć z syutacji :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX