Kaja Godek tłumaczy, dlaczego chce zaostrzenia prawa do aborcji. Projekt 'Zatrzymaj Aborcję' już w Sejmie

MamPrawoWiedziec.pl
10.01.2018 09:47
Komitet 'Zatrzymaj Aborcję' złożył w Sejmie projekt ustawy zawężającej prawo do aborcji. Ustawa koncentruje się na zakazie dokonywania aborcji w sytuacji, gdy badania prenatalne lub przesłanki medyczne wskazują na ciężkie i nieodwracalne upośledzenie płodu lub nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu.

- Chcemy likwidacji możliwości zabicia dziecka ze względu na chorobę lub niepełnosprawność. Na podstawie tej przesłanki dzisiaj w Polsce dokonuje się 96 proc. legalnych aborcji w szpitalach, w majestacie prawa, za pieniądze płatników składek ? mówiła w rozmowie z MamPrawoWiedziec.pl Kaja Godek, jedna z inicjatorek projektu.
Komentarze (7)
Zaloguj się
 • aifoz61

  Oceniono 1 raz 1

  Mam propozycje : Pani Kaja Godek zaadoptuje wszystkie urodzone dzieci ciężko chore i ciężko niepełnosprawne. I wtedy nie potrzeba żadnych ustaw.

 • Paweł K.

  Oceniono 1 raz 1

  Że też tej ku... nikt w odpowiednim momencie nie wyskrobał...

 • Marta Sasza

  0

  1. Jaki procent wpływów budżetowych generują obecnie osoby z tzw. ciężką niepełnosprawnością?
  2. Jaki jest koszt utrzymania tych osób obecnie i jaki będzie w wyniku zakazu aborcji eugenicznej? Kto ponosi ten koszt obecnie i kto go poniesie w przyszłości?
  3. Czy środki te są wystarczające aby teraz (gdy aborcja eugeniczna jest dopuszczalna) i w przyszłości (definiowanej proponowaną przez Panią ustawą) zapewnić tym osobom i ich opiekunom godne życie?
  4. Jakie środki budżetowe proponuje Pani przeznaczyć na utrzymanie ludzi z ciężką niepełnosprawnością (i, de facto, z jakiej puli obecnie funkcjonujących środków chce Pani je na to zabrać)?
  5. Jak proponowane przez Panią zmiany wpłyną na czarny rynek aborcyjny?
  6. Jakie straty obecnie i w przyszłości poniesie budżet z racji tej ustawy? W ocenie skutków regulacji jest tylko informacja o kosztach prowadzonych legalnie aborcji. Jakie straty ponosi budżet poprzez istnienie czarnego rynku aborcyjnego, jakie kwoty miesiąc po miesiącu wypływają za granicę ze względu na turystykę aborcyjną?

 • Kasia M

  0

  Dac pani Kaji do podpisania klauzulę o podjeciu sie opieki cięzko chorymi dziecmi do konca życia tak jak niektórzy rodzicce muszą!!!

 • justsaying

  0

  Kaja Godek robi sobie reklamę bo nie słyszałem żeby miała coś do powiedzenia w innych sprawach, nie słyszałem żeby miała inne inicjatywy, tak jak gospodarcze, ekonomiczne. Jezdzi na tym temacie już kilka lat i liczy ze ja znów wybiorą. Wygodnie jej pobierać pensje za nic. Taki typ darmozjada.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX