Waszczykowski w Brukseli: Pytam pana Timmermansa, kiedy mówił prawdę. Bo już nie wiem

TVN24/x-news
20.05.2016 17:09
- Urzędnicy instytucji międzynarodowych nie mogą gwałcić naszych interesów - stwierdził w Brukseli szef MSZ Witold Waszczykowski. Jest to odpowiedź na plany przyjęcia przez KE negatywnej opinii o stanie praworządności w Polsce, jeśli w najbliższych dniach nie zostanie osiągnięty istotny postęp na drodze do rozwiązania kryzysu konstytucyjnego. Odnosząc się bezpośrednio do wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, Waszczykowski podkreślił, że polityk ten we wtorek w rozmowie telefonicznej z premier Beatą Szydło z zadowoleniem przyjął rządowe propozycje wyjścia z kryzysu wokół TK, jednak już następnego dnia postawił ultimatum. - Pytam pana Timmermansa, kiedy on był sobą i kiedy mówił prawdę - powiedział Waszczykowski.
Więcej o:
Komentarze (117)
Zaloguj się
 • do_podziwu

  Oceniono 63 razy 57

  - Urzędnicy instytucji międzynarodowych nie mogą gwałcić naszych interesów - ale MY "pisiaki" mamy swoje interesy i nimi "zgwalcimy" Polske-:)))

 • baaag

  Oceniono 74 razy 40

  Waszczykowski ty oszołomie, oni w Komisji nie rozumieją twojego PiSBeckiego bełkotu. jesteście pariasami cywilizowanego świata, mają was za chorą psychicznie bandę.

 • czarna_brygada09

  Oceniono 61 razy 33

  Rozumiem, że zwrot 'gwałcić nasze interesy' dotyczył partyjnych interesów PiS-u. Waszczykowski nie jest w stanie pojąć, że to Timmermans w rzeczywistości broni interesów Polski, gdyż wymaga aby członek Unii Europejskiej, który podpisał stosowne traktaty i zobowiązał się do przestrzegania demokratycznych standardów, przestrzegał te standardy. To jest w interesie Polski a przede wszystkim w interesie obywateli polskich, którzy są również obywatelami Unii Europejskie. Waszczykowski nie rozumie, że to właśnie Timmermans broni obywateli polskich przed zachłannością władzy przed władzą należącą do jednego człowieka i sprawowaną poza jakimkolwiek społecznym nadzorem. Z taką władzą żadnemu uczciwemu obywatelowi nie po drodze i z taką władzą się nie zgadzamy. Panie Waszczykowski szwindel gry w patriotyczne trzy kubki wam pisowcom się nie uda ... możecie to sobie uprawiać na jakimś zawszonym jarmarku, ale nie w Polsce.

 • zagraniczny-online

  Oceniono 62 razy 32

  Koles srednio sie w polityce orientuje
  Sikorski jakos nie mial problemow z ocena sytuacji ...

 • cacadux

  Oceniono 57 razy 27

  @Pisul Maximus
  Targowica został zawiązana w celu zablokowania Konstytucji 3-go Maja. Czyli Targowiczanie robili dokładnie to, co teraz robi PiS - blokuje Konstytucję. Udział w tamtym haniebnym przedsięwzięciu brali możnowładcy czyli rządzący, wespół z biskupami. Czyli dokładnie tak jak dzisiaj - PiS razem z biskupami.
  Podszkol sie chłopcze w historii a potem wypowiadaj.

 • karolhenryk

  Oceniono 25 razy 25

  Ja mam tylko pytanie: czy pan Timmermans rozmawiał z panią Szydło po polsku?

  Bo jest całkiem możliwe, że pani Szydło go po prostu niewłaściwie go zrozumiała.
  Może opublikujcie stenogram rozmowy (albo nagrania), a nie tak w ciemno zarzucacie mówienie nieprawdy.

 • gryfb

  Oceniono 26 razy 20

  Nie zabijaaaaaaaaajcie gooooooooo!!!

 • div00

  Oceniono 47 razy 17

  Panie Waszczykowski, Pan to się zapyta Pana Kaczyńskiego i Macierewicza, kiedy powiedzieli prawdę, a nie pytaj Timmermansa, bo od niego dzielą cie BURAKU galaktyki!

 • div00

  Oceniono 43 razy 15

  Waszczykowski, jak się od paru lat robi prezesowi Kaczyńskiemu laskę, to można nie zauważyć czym jest prawda a czym fałsz. Wstań pan z kolan, to może to zrozumiesz!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX